Fluturasi de Martie-Aprilie 2011 (111)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns IONY_82 spune:

Yasmi, sa stapaniti sanatosi noua casuta si sa petreceti in ea numai momente frumoase

urez si eu tuturor puiutilor de saptamana aceasta"LA MULTI ANI!"
si uite ca ne apropiem cu pasi repezi de taierea moturilor

Madutza si Strumf ,felicitari ptr kg in minus
si sa ma laud si eu am slabit de cand am terminat cu alaptatul 9 kg si fara mari eforturi

Ally, ne auzim pe sapt viitoare
ce mai face nasica ta??? cum se simte??? mai mult de asta te sunasem sa te intreb de ea
da, M inceput sa-i dau laptic de vaca Sarei si ii placeeee
mananca mult mai bine decat lp
acum avem iarasi nopti nedormite ptr ca e pe drum al 6-lea dintisor
offf dintisorii astia, cine stie cat or suferi ei, numai la asta ma gandesc si-mi trece cand am cate o noapte nedormita

pupicesc toate mamicile ,fluturasii si burticutele noastre
chiar , burticute ce mai faceti,cum va simtiti???

va doresc o seara minunata
eu fug langa Saretta sa dorm nitel(daca reusesc) ca nu se stie la noapte ce program avem
maine tati e liber si avem zi de plimbareala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui alehiam

miki, oare ai pus cam mult suc/fructe? Ca eu intai amestec untul + faina si apoi adaugam suc, cat consideram de necesar, ca sa iasa un aluat bun de intins, nu sfaramicios. Uite linkul, cum sa arate aluatul: http://www.prin-casa.ro/?p=1745
Iar irinuca a pus reteta + foto la ea in folder pe picasa. Si da, eu il pun si la frigider (parca am spus asta). Bafta si tin pumnii sa iasa.



Mad cu Robert Stefan (09.09.2007) si Luiza Alexandra (05.03.2011)



off am avut o seara ghinionista rau..am niste nervi..
aluatul iesise perfect, insa dupa ce-am dat drumul la cuptor si am bagat tava, mi-a umblat vlad la butoane si l=a setat pe grill de sus si 275 grade dupa 5 min iesea fum si nu stiam de ce sunt arsi la suprafata si nefacuti la mijloc..a doua isprava e ca am facut papanasi, mai bine zis am incercat..ca rezultatul e dezastruos..am pus faina cum spunea in reteta, pana iese aluatul bun de modelat..si de modelat i-am facut, insa iti spargeai capul cu ei, nu s-au umflat deloc si nefacuti inauntru.. si saracul sotul meu, ca la cererea lui am facut..i-a mancat asa si n-a mai zis nimic
nu stiu ce-am avut i nseara asta, totul a fost pe invers ma duc sa bag o pipa sa ma calmez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

`na Seara!!!

Am aparut si eu dar sunt asa de obosita dupa toata nebunia de azi de imi vine sa ma bag direct sub plapuma si sa imi imbratisez pernuta dar mai am de stat oleak , tre sa fac baie piscoatei si sa o pun la nani si apoi si nici excelent nu ma simt, cred ca am exagerat cu dulcele ieri si azi vedem maine dimi ce spune cantarul ala , tre` sa ii schimb si bateria ca de cand ma tot cantaresc de 10 ori pe zi s-a si terminat si tre` sa ii mai dau una sa isi revina, neaparat tre` sa caut prin sertarul cu baterii sa ii gasesc una noua si buna

Bun.... acum sa va spun ce a facut piscoata azi a lasat-o tataie sa se joace in prajitura lui si s-a mozolit de numa, numa in urechi nu si-a bagat statea in brate la el cat a servit el prajitura si tataie a lasat-o sa isi bage unghiutele unde nu trebuie nu am putut spune nimic, plus ca era super mofturoasa ca era obosita si deh nu am putut sa ma duc sa o pun la nani cand trebuia ca atunci ajunsesera ei , a stat saraca si a fost cumintica pana pe la 4 cand am luat-o si am pus-o sus la san ca ii era si foame si somn si a adormit instant, 2 ore jumate a bagat Am poze cu donsoara mozolici, tre` sa le descarc sa v-o arat

A fost foarte bine cu socrii, chiar super, imi place cand ii am in vizita, mai putin nu-mi place cand piscoata e somnoroasa sau flamanda si nu pot sa ma duc cand cere ea, tre` sa stau cand pot sa o pun la nani si tziti deh ...asta e acum, ne adaptam nu ?

Ne-au vizitat azi pentru ca duminica viitoare pe 29 e ziua aniversarii casatoriei noastre si ne-au adus o felicitare si un mic cadou langa, 2 nopti intr-un hotel de 5 stele intr-un orasel la 3 ore de mers cu masina de la Londra super, abia astept sa mergem... ne-am uitat pe internet sa vedem ce si cum si e absolut demential!!!! cica sa ne rasfatam, asa vom face ...

Nu mai stiu ce sa spun, am o varza in cap, si piscoata a inceput concertul tipaaaaaaaaaa.... asta imi mai lipsea ahh mancare ceva clasic si usor si simplu si cum vreti voi sa ii spuneti, muschiulet de porc la cuptor cu cartofi la cuptor si salata de verzaciuni si dulce am facut o prajitura gen negresa care a iesit super bunaaaaaaaa

Hai ca s-au descarcat pozele si pun cateva cu mozoliciul pe picasa sa o vedeti

O seara buna si daca nu revin ne auzim maine dimi la cafea



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

SOMLEAC LA MULTI ANI MAMI GINGASA
SA FII SANATOASA SI TOT CE ITI DORESTI ALATURI DE FAMILIA TA ABSOLUT SUPERBAAAAAAAA
pai mie nu-mi vine sa cred cand le aud pe ale mele doua MAMI, MAMI dar tu cand vezi cinci copii .... e normal sa fii asa de emotionata


strumph felicitari pt cadoul primit
superb cadou
mi se pare cel mai ok lucru pe care il puteau alege pt voi
abia asteptam poze si de acolooooo

mada nu te mai enerva aiurea
si noi am fost de cateva ori la diverse intalniri unde antonia nu avea cu cine sa se joace
de aceea de multe ori preferam sa o lasam acasa decat sa o caram cu noi
pe de alta parte si unii dintre nasii nostrii mai faceau asa cu suparari
da tocmai ca ne sunt nasi eu le ziceam in fata sa nu se supere ca nu au de ce ca si ei au avut copilasi mici
apoi si-au cerut scuze ca au uitat cum e si de atunci nu se mai discuta problema
se stie cand tre sa plecam si gata
dar pe de alta parte uneori ne mai lungim si noi
si nu suntem atat de stricti cu programul fetelor
decat daca e ceva super urgent
adica daca nu au dormit la pranz si fac urat
ne adaptam ce sa facem
vb lui strumph
altfel nu le luam
si gata
dar ideea importanta era ca NU TRE SA TE MAI STRESEZI ASA DIN ORICE
lasa copii cresc
uita ca nu au avut cu cine se juca
zilele trec
noi gasim alte motive
si tot asa
deci mai bine priveste partea plina
ati mai iesit din cotidian cu ei
si gata
e altceva

catank sincer imi pare rauuuuuu ca e negativ testul
dar vor urma si pozitive
ai nadejde si incredere

delia te pupic surioara si felicitari pt primul pas


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

aaaaaaaaaaaaa
am uitatttttttt
yasmi draga mea multe felicitariiiiiiiiii
pt mutarea in casuta cea noua
si acomodare cat mai rapida


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

cami, te pupic si eu!
mary, cand am vazut-o pe tipa aia, m-am gandit...ce usor imi e mie...!
miki, te pup, si mie mi se intampla d-astea.., dar eu bag cioco nu pipadupa ...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Strumph, ce bun suna ce ai facut tu....!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Na, mi-au plecat musafirii, am culcat si copii, nu stiu cum ii vom trezi dimineata, dar s-ar putea pe pici sa nu-i duc la gradi, desi as prefera ca-mi vin colegele de la lucru acasa si sa ma pot pregati.
In seara asta le-am servit clatite cu ciuperci si cu branza sarata, au iesit o delicatesa , de unde se sclifoseau care mai de care ca nu vor decat una ca au mancat apoi s-au inghesuit la supliment. Tort am avut diplomat cu portocale facut de mine cu ajutorul unei prietene.
Am facut concurs de dans, waw ce ne-am mai distrat, pana la urma i-am convins si pe taica-meu si pe sotia lui sa dansaze a fost un show total.

Va multumesc inca o data pentru urari, Cami tu esti o superdraguta, dar sa stii ca despre mine orice poti sa zici numai gingasa nu sunt.

Miki imi pare rau ca nu ti-au iesit preparatele, si eu am avut un rateu azi ca am facut friptura de iepure ( vanat), dar nu mi-a placut , are un gust asa tare, ufff si cat m-am muncit cu el de vineri, si acum mai am si alt stres ca nu stiu ce sa fac cu el, cred ca ma duc pe camp sa-l arunc macar sa-l manance cainii.

Lavi felicitari, sa stapaniti sanatosi casuta si sa aveti multe clipe minunate in ea. Multumesc de sms.

Waw Strumph ce cadou frumos, mai tu ai niste socrii super.Sa ti-i tina Dumnezeu sanatosi sa va mai poata face multe cadouri, iar voi sa va iubiti si sa profitati de ele.

Catank si soacra-ta e simpatica. Ce prompta a fost ea cu omul de zapada.Jos palaria.

Madutzule si eu sunt de parere cu Cami. Nu fii suparata, ca nu are rost, e foarte greu cand ai multi musafiri sa multumesti pe toata lumea. Iar copii mai mari sunt destul de rai, prea putini stiu sa aibe rabdare si sa se joace cu un copil mai mic. Si eu sunt de multe ori socata cand vad cum colegii lui Daria, Alex ii resping cu brutalitate pe ce-i mici, dar apoi imi dau seama ca sunt copii singuri la parinti si unii dintre ei n-au vazut copii mai mici decat in reclame.

Na ca a terminat sotul de instalat vasaraia in masina si acum mi-a promis un streptease.

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

frate, acum mi-am dat seama ca n-am pus unt la banana bread!, DAR TOT A IESIT BUNA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Somleac, fugi si bucura-te de "cadou!"

Mergi la inceput