Scurgeri maronii in saptamana a 10-a

Scurgeri maronii in saptamana a 10-a | Autor: Mariuca88

Link direct la acest mesaj

Mamici,

Am nevoie urgenta de un sfat, aseara am avut o usoara scurgere maronie, ca o secretie...sunt in saptamana a 10-a de sarcina, pana acum nu am avut nicio problema si totul a decurs perfect normal...

Imi este frica sa nu fie semnul unui avort spontan, am tot citit pe internet, pe unele site-uri scrie ca este perfect normal, pe altele ca este un motiv de ingrijorare...

De aseara nu am mai avut niciun fel de probleme, dar tot imi este frica...

Cine ma poate ajuta cu un sfat, va rooog???

Multumesc!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anouk3 spune:

Cred ca cel mai bun sfat este sa dai fuguta la un medic sa verifice ca totul este in regula. Daca nu a fost decat o cantitate foarte mica, nu cred sa fie vreo problema, dar numai un doctor iti poate confirma cu certitudine.
Iti doresc o sarcina usoara si un bebe sanatos si papacios!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaluiana spune:

Cred ca ar trebui sa-ti suni doctoru pt. programare, orice modificare trebuie stiuta de medic.
Poate nu este nimic grav....nu te mai gandi ...suna...stresul nu face bine in sarcina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariuca88 spune:

Citat:
citat din mesajul lui anouk3

Cred ca cel mai bun sfat este sa dai fuguta la un medic sa verifice ca totul este in regula. Daca nu a fost decat o cantitate foarte mica, nu cred sa fie vreo problema, dar numai un doctor iti poate confirma cu certitudine.
Iti doresc o sarcina usoara si un bebe sanatos si papacios!

Mamica lu' Nick cel (ato)mic (11.05.2010)



Multumesc frumos!

Doctora mi-a spus ca nu trebuie sa imi fac griji, momentan nu e nimic grav, daca imi mai apar scurgeri sa ma programez la ecografie, intre timp sa iau No Spa...

Sper sa fie bine, sa ne aiba Dumnezeu in grija!

Inca o data iti multumesc din suflet, te pup si sanatate lui bebel!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariuca88 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mamaluiana

Cred ca ar trebui sa-ti suni doctoru pt. programare, orice modificare trebuie stiuta de medic.
Poate nu este nimic grav....nu te mai gandi ...suna...stresul nu face bine in sarcina.


Am sunat doctora, momentan mi-a spus sa nu ma gandesc la ce e mai rau!

Va multumesc din suflet pentru cuvintele frumoase si pentru incurajari!

Sanatate si tie si Anei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mariuca88

Citat:
citat din mesajul lui mamaluiana

Cred ca ar trebui sa-ti suni doctoru pt. programare, orice modificare trebuie stiuta de medic.
Poate nu este nimic grav....nu te mai gandi ...suna...stresul nu face bine in sarcina.


Am sunat doctora, momentan mi-a spus sa nu ma gandesc la ce e mai rau!

Va multumesc din suflet pentru cuvintele frumoase si pentru incurajari!

Sanatate si tie si Anei!


Cand te-a vazut medicul ultima data?
Scurgerile maronii nu sunt de neglijat, in anumite cazuri nici de speriat. Cel mai bine ar fi sa verifici la un echo, ai putea inlatura orice suspiciune.



Sa-l ajutam pe Vlad!!
Suc de NONI - Pt. Vlad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happylica spune:

de ce nu mergi la un spital cu camera de garda pt eco?

32saptamani

varsta bebelusei Alexia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Eu am avut in toate cele 3 sarcini in primul trimestru (inclusiv pe la 10 saptamani, la prima), conduita normala ar fi sa mergi la medic sa vada daca nu cumva ai pierdut sarcina, caz in care trebuie intervenit. Insa in majoritatea cazurilor totul e bine. Eu n-am luat absolut niciun tratament pentru ele, mi-am vazut de viata mea in mod normal si au trecut de la sine cu bine. Foarte multe gravide au sangerari usoare in primul trimestru, mai problematic e daca apar in trimestrele II si III.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

eu am avut scurgeri pana la 6 luni, ama vut o sarcina care a debutat cu iminenta de avort, apoi placenta previa, si vreau sa zic ca de am ajuns de nenumarate ori a camera de garda dat acestori scurgeri!!

dupa viziat la maternitate, imi sunam mediucul sa-i spun cum stau lucrurile dupa care mergeam la el a control!!!

deci cel mai important este ca atunci cand cev anu este ok, dai fuguta la maternitate la camera de garda, mai bine sa previi decat sa dregi!!!

sarcina usoara si la termen!

kmy, de IUSTIN-GABRIEL 8.04.2011
bobocelul mameivoinicul nostru la 6 luni
fetele mele de suflet
Am invatat ca toata lumea vrea sa traiasca pe varful unui munte, fara sa stie ca adevarata fericire este în felul în care urci pantele abrupte spre varf!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chitosenia spune:

Fuguta la doctor sau maternitate pentru ecografie de confirmare ca totul e ok... recomandarea mea: utrogestan-arefam 400 mg pe zi si MULTA ODIHNA(elimina orice activitate non esentiala vietii tale- daca poti tineti picioarele ridicate si la serv pe vreun scaun ..nu merge mult pe jos-scari, nu fa curatenie laso balta un pic...nu te epuiza ..eu am avut scurgeri din astea in saptamana a 8a au tinut o saptamana si era la un pas de balamuc.


Mamica de Bu minunat si de strengar +29

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariuca88 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bumblebee

Citat:
citat din mesajul lui Mariuca88

Citat:
citat din mesajul lui mamaluiana

Cred ca ar trebui sa-ti suni doctoru pt. programare, orice modificare trebuie stiuta de medic.
Poate nu este nimic grav....nu te mai gandi ...suna...stresul nu face bine in sarcina.


Am sunat doctora, momentan mi-a spus sa nu ma gandesc la ce e mai rau!

Va multumesc din suflet pentru cuvintele frumoase si pentru incurajari!

Sanatate si tie si Anei!


Cand te-a vazut medicul ultima data?
Scurgerile maronii nu sunt de neglijat, in anumite cazuri nici de speriat. Cel mai bine ar fi sa verifici la un echo, ai putea inlatura orice suspiciune.

Alina si Victor Andrei - 23.07.2010 1+

Sa-l ajutam pe Vlad!!
Suc de NONI - Pt. Vlad


In saptamana a 6-a am facut ultima ecografie, cand totul era ok si am vazut cum ii bate inima bebelusului...

Acum aveam programare pentru ecografia cu screening si dublu-test in saptamana a 12-a...

Maine am o programare la ecografie si doctora mi-a dat sa iau Utrogestan 200 mg pe gura...

Am avut scurgeri si astazi de dimineata, nu stiu ce sa mai zic...

Multumesc pentru raspuns!

Mergi la inceput