Pufi de 2010 (58) - LMA Alexandru si Yannis!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

Neatza!

dece, mersi de cafelutz!

ale, n-am niciun merit cu noul capitol, alta a fost maina maiastra! dar sa fie cu veti bune!

ayanna, am prins un pupic din zbor, stiu ca ni l-ai adresat si noua!!! In tot cazul m-am simtit vizata! m-am distrat teribil de faza cu banii, eu zic sa nu cumva sa faci prostia de a o re-educa, foarte bine ca are banul in sange, si ca e strangatoare! ca voi nu sunteti asa, uite cine o sa va umple de bani! Inca o data la multi multi ani/bani! interesant ca stia ca e ziua ei si ca intelege urarile!

Dece, un episod nou de telenovela, desi numai protagonista de asa ceva nu ma vad... azi n-a vrut sa mearga la gradi!!! s-a trantit pe jos, a plans mult, nu voia nici sa-l incalt, nici sa-i pun pantalonii polari, nici caciulita, i le-am indesat pe toate cum am putut mai bine si am iesit pe usa in viteza... n-am putut sa-l pun in carucior, ca mi se contorsiona intr-un mare hal... afara am incercat sa-i vorbesc desi imi astupa gura cu palma, i-am zis ca-l iubesc, ca n-as putea trai fara el, ca toti ne ducem care si unde, servici/scoala si ca si el tre sa mearga la gradi... isterie de plans la cuvantul gradi... ok, sa-l inlocuim cu "la copii"... i-am luat si revista cu Winnie ursuletul, i-am dat vanzatoarei 50 lei si n-am mai astepta restul ca eram impuscata rau... i-am recuperat cand m-am intors... la gradi mi-a plans cand l-a luat ingrijitoarea si plangea dupa mine cu mainile desfacute pe umarul ingrijitoarei... ca-ntr-un film drama...

acum pana in 11 ma duc cu tarta si sucurile...



--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

Citat:
citat din mesajul lui miremia




La multi ani Bbteo!


La multi ani Andreea!


Sa cresteti mari, sanatosi si norocosi!

_
Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)



subscriu cu mare drag!!!

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

de party... m-am dezumflat ca planuiam in capul meu o petrecere a la Luca... dar sotul matematicianul stie sa-mi taie elanurile dintr-un singur calcul aritmetic, ma face din creion in 5 min... gradi-chirie-gradi... abonamente ratb-carti Ela - telefon-curent... si pac s-au dus banii si altii nu se stie cand intra...

si imi doream party si de casa noua... si de revelion... si de ziua lui Caius ... si de intoarcere la servici... nici un party nu e pasibil...

sorry, aveam de gand sa invit chiar gaska de pufi...

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

apropo de Caius... in jurnalul de bord Kay e trecut ca Kaius Tomas... pe lucrarile de pictura ca Tomas... sa le zic, sa nu le zic?

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue_flower spune:

Citat:
citat din mesajul lui sorina_bz




La Multi Ani, Teo, frumosul meu ginerel!
Mami Plateea, sa va traiasca flacaul, sa se faca mare, sa fie sanatos, norocos, si sa va aduca numai bucurii!



La Multi Ani, Andreea!
Sa cresti mare, sanatoasa si norocoasa!



Sorina, mami de Diana si Iris


Subscriu cu mare drag.
Plateea, poate ai timp sa ne mai zici de voi, ce mai faceti, cum petreceti!!!
LA MULTI ANI!!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue_flower spune:

Am reusit sa comand tort la cofetaria Alice. Era o ingramadeala aseara ...nu am crezut ca poate fi asa intr-o cofetarie. Era coada la dat comenzi, coada la ridicat, fetele alea se miscau repede, nu de asta zic, ci de faptul ca sunt f aglomerati. Bine ca m-am dus din timp, sa nu imi zica ca nu pot sa mi-l faca.
Doar ca ce am comandat eu e cam scump, m-au sunat azi dimineata sa imi zica pretul si am schimbat comanda. Imi cerea 150lei doar pe figurine si pretul tortului on top. Asa ca amanam 1 an pana va intelege ceva copilul din tort/figurine.

Apropo de bani, ca am citit ce zicea Ayanna. ....pai de unde au acces copii la bani? Ca al meu nu cred ca a vazut bani in viata lui. Cu atat mai putin sa puna mana pe ei. Mai ales ca sunt plini de microbi.
La noi banii stau in portofel, portofelul in geanta in hol, pe dulap sus, el nu ajunge acolo...nu cred ca i-a vazut vreodata.
Si acum serios, chiar au microbi banii si telefonul mobil. Nu ar trebui sa puna mana pe ei.

Ayanna, e tare vorbareata fetita ta, bravo ei. Am asa o strangere de inima ca al meu nu vorbeste....dar n-am ce face. Nu vrea sa repete decat daca e in stare sa zica corect, cand aude ca nu ii iese corect, nu mai scoate un sunet. Asta e. Va vorbi si el o data si odata.

Luni plec in delegatie 3 zile, asa ca...zile frumoase si aniversari de vis sa aveti.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

Buna dimineata,

La multi anisori Teodor!

La multi anisori Andreea!

Sa aveti o viata implinita!




Ayanna foarte bine stati la capitolul olita , Bravo Daria Multi pupici de la noi

Alexa imi pare rau de cazatura lui Dragos, cum e acum? ii trimitem un pupic sa ii treaca repede

Atlantique sanatate multa

Sorina eu tind sa cred ca e de la molari, am trecut si noi prin asta , sper sa ii iasa mai repede si sa ii revina apetitul la micutza printesa

Ruxita chiar daca nu veti reusi sa faceti o petrecere mai mare sper sa va simtiti de minune in familie iar Kay sa aiba amintiri superbe


Simply,mami de Ariana

"Un copil iubit de parintii sai si care se simte pe teren stabil zambeste, rade , e fericit . "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

La multi ani, pastaie Teo!!!


Ruxita...stiu prin ce treci...eu a doua zi am plans pe holul gradinitei si-mi faceam mustrari de constiinta ca de ce am adus-o la gradi oare! Cat despre nume, ar trebui sa le spui.

Atlantique, stiu ca sunt in farmacii niste tincturi sau gemopreparate pt paraziti intestinali. intreaba!

Alexutzza, wb si succes in noul job.Sa ai o ascensiune fulminanta

Simply, felicitari si bafta in continuare pt examene. Si eu amintrat in sesion!

BF, drum bun!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

... a curs o balta mare de sange...

cumparat toate kkturile de rigoare, mi-au cerut si certificat de calitate, baloane, lumanarica, cadou, cioco pt edu, prajituri pt edu, le-am intrebat ce vrea fiecare, sucuri bio... si ma pregateam sa particip si m-au convins vreo 3 oameni ca voi face mai mult rau decat bine... ca imi vor face poze si o sa vad party din poze... dar macar pot sa-l vad? Nu, nu e o idee buna... daca ma va vedea o sa se agite inutil si numai party nu va fi...

si asta fuse... am bocit, am cautat consolari la sot... m-a chemat sa vin la birou sa-mi iau in primire toate alea... laptop nou, telefon, s.a.m.d. O voi face pe Ela extrem de fericita cand va afla ca laptopul vechi i-l face firma cadou!!!


lorex, si in cat timp ti-a trecut hemoragia???

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue_flower spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ruxita

... a curs o balta mare de sange...

cumparat toate kkturile de rigoare, mi-au cerut si certificat de calitate, baloane, lumanarica, cadou, cioco pt edu, prajituri pt edu, le-am intrebat ce vrea fiecare, sucuri bio... si ma pregateam sa particip si m-au convins vreo 3 oameni ca voi face mai mult rau decat bine... ca imi vor face poze si o sa vad party din poze... dar macar pot sa-l vad? Nu, nu e o idee buna... daca ma va vedea o sa se agite inutil si numai party nu va fi...

si asta fuse... am bocit, am cautat consolari la sot... m-a chemat sa vin la birou sa-mi iau in primire toate alea... laptop nou, telefon, s.a.m.d. O voi face pe Ela extrem de fericita cand va afla ca laptopul vechi i-l face firma cadou!!!


lorex, si in cat timp ti-a trecut hemoragia???

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)





Nu inteleg....faci party de ziua lui Kay la gradi? Si voi nu veti fi acolo? De ce?



Mergi la inceput