Strugurasi de Sept-Oct 2011 *25*

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andr@ spune:

va multumesc pentru raspunsurile voastre si ca nu m-ati "certat" prea tare ptr perioada in care am cam tras chiulu'; si da, lali ai dreptate, eu ii dadeam la cerere bebelului sa pape si asa o sa fac si de acum incolo; in leg cu lm exista o mare prostie pe care am facut-o si cred ca e tarziu sa o mai repar acum, si anume : nu mananc si nu beau mai nimic toata ziua, pana seara la 19 cand vine sotul de la munca si de voie/nevoie tre sa mananc si eu ceva, mai mult ca sa-l insotesc la masa ce sa fac, nu pot sa mananc mancare, in schimb mananc dulciuri si fructe nu m-am intors inca la munca, cred ca o sa stau cel putin 1 an cu bebe, ca mi-e tare greu sa ma despart de el am vazut ca toate v-ati mirat de inaltimea "gigantului" meu, tare as vrea sa va pun si o poza dar nu stiu cum si unde jade 170 ml la o masa, ooo papa ceva dragul de el, eu abia ma chinui cu 70 ml dar tot la fel, cred ca nici 5 min nu-i ia sa-i suga, dar nu vrea mai mult de 70 ; hayat varsa in jet dupa fiecare masa?

SFINTE NECTARIE AJUTA-NE PE NOI TOATE

4+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Citat:
citat din mesajul lui seidana

Citat:
citat din mesajul lui LenaC



Oana si noi cica seboreica am avut. Oricum ce a fost am tratat atunci cu regim hipoalergen, crema atoderm de la bioderma (cu parabeni :(((, deci nu recomand) si 10 zile de calciu.






lena eu tot nu inteleg de ce regim hipoalergen?
seboreica e de la excesul de sebum (grasime) ce are factorul alergen cu grasimea?

Cea mai fericita de Elena (24.08.2011)




Era cica o combinatie de atopica cu seboreica... probabil ca sa se asigure k nu e si ceva pe fond alergic...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Andra, intri pe grup si ai acolo Add photo si adaugi in albumul tau :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hayat_Kh spune:

Citat:
citat din mesajul lui andr@

va multumesc pentru raspunsurile voastre si ca nu m-ati "certat" prea tare ptr perioada in care am cam tras chiulu'; si da, lali ai dreptate, eu ii dadeam la cerere bebelului sa pape si asa o sa fac si de acum incolo; in leg cu lm exista o mare prostie pe care am facut-o si cred ca e tarziu sa o mai repar acum, si anume : nu mananc si nu beau mai nimic toata ziua, pana seara la 19 cand vine sotul de la munca si de voie/nevoie tre sa mananc si eu ceva, mai mult ca sa-l insotesc la masa ce sa fac, nu pot sa mananc mancare, in schimb mananc dulciuri si fructe nu m-am intors inca la munca, cred ca o sa stau cel putin 1 an cu bebe, ca mi-e tare greu sa ma despart de el am vazut ca toate v-ati mirat de inaltimea "gigantului" meu, tare as vrea sa va pun si o poza dar nu stiu cum si unde jade 170 ml la o masa, ooo papa ceva dragul de el, eu abia ma chinui cu 70 ml dar tot la fel, cred ca nici 5 min nu-i ia sa-i suga, dar nu vrea mai mult de 70 ; hayat varsa in jet dupa fiecare masa?

SFINTE NECTARIE AJUTA-NE PE NOI TOATE

4+




Andra, pana la 3 luni, aproape la fiecare masa trebuia sa fiu pregatita cu lighenusul langa mine sa i-l pun la gurita. Varsa cam 70% din cantitatea mancata. Acum, nu mai varsa in jet atat de des, dar ma si chinui cu el, chiar daca riposteaza sa fac pauze dese, pentru a elimina aerul. Daca il las sa manance mai mult de 40 ml deodata, trebuie sa ma astept la o fantana arteziana.Insa, daca ma opresc cu el pe la 30-35ml , ragaie frumos si continuam masa, bineinteles, dupa ce ne luptam putin si ne cambram in toate felurile de nervi.Asta este iarasi un motiv pentru care, daca nu varsa din cauza cantitatii baute, varsa pentru ca se agita prea mult la masa...si uite asa, ne distram noi mai mereu...
Dar noi mai si mancam cate 210 ml la o masa(de-asta avem probabil si mesele atat de putine, ca Razvan mananca bine la o masa, desi in ultima vreme, ma cam chinui cu el sa manance si 150ml la acelasi interval de timp)....Pupici.

Mami fericita de Razvan Octavian 15.09.2011



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

hayat da , 170 dintr un foc
el nu mai eructeaza de mult in timpul mesei , de fapt el nu prea mai eructeaza , nu stiu de ce
dar de varsat , varsa , da , uneori mai putin , alteori mai mult , are zile si zile
de ex , ieri l am schimbat de la piele de 3 ori
acum am inceput sa i mareasc cantitatea de lapte ca la unele mese 170 nu i mai ajunge


_


de T 4+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanab04 spune:

Fetelor am si eu o intrebare:
Noi la nastere nu am avut de loc probleme cu ochisorii si nu i-am facut nimic, nici ser nimic, am lasat-o in pace pt ca nu avea nimic. Acum de vreo 3 saptamani ii lacrimeaza ochisorul drept dar nu chiar in fiecare zi, secretie are f rar putina, am curatat-o cu ser si saptamana viitoare cand ii vor trece mucii vom merge la oftalmolog. Ce vroiam sa va intreb de fapt: canalul infundat poate sa apara si la 3-4 luni sau daca nu a avut de la nastere inseamna ca e alceva?
M-am saturat de muci si de aerosoli, fiti fericite ca nu aveti copii asa bolnaviciosi, a mea nu stiu cu cine seamana ca noi nu suntem asa sensibili.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Fetelor o intrebare?
credeti ca s-ar putea mari cererea pt concediu de crestere a cpilului, in sit in care nu am primit decizia?
M-am enervat rau pe a meu, si daca se poate o sa fac cumva sa vb si la servici sa stau 2 ani..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Citat:
citat din mesajul lui seidana

Fetelor o intrebare?
credeti ca s-ar putea mari cererea pt concediu de crestere a cpilului, in sit in care nu am primit decizia?
M-am enervat rau pe a meu, si daca se poate o sa fac cumva sa vb si la servici sa stau 2 ani..

Cea mai fericita de Elena (24.08.2011)


Din ce stiu eu, odata depusa cerere pentru 1 an poti obtine doar un an fara plata ca sa stai si al doilea

EDIT: acum depinde si cand ai depus cererea, si daca a fost procesata, si cate pile ai, si cata mita dai:P

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Citat:
citat din mesajul lui seidana

Fetelor o intrebare?
credeti ca s-ar putea mari cererea pt concediu de crestere a cpilului, in sit in care nu am primit decizia?
M-am enervat rau pe a meu, si daca se poate o sa fac cumva sa vb si la servici sa stau 2 ani..

Cea mai fericita de Elena (24.08.2011)



Sei , o prietena de-a mea a incercat dupa ce vorbise la munca pt un an dar inainte de a depune dosarul. De la noi i-au modificat fara probleme durata CIC. Nu stiu cum e daca ai deja dosarul depus. Presupun ca odata ce vine decizia nu mai ai ce face ca e vb de calcul la banuti.Daca nu ai decizia merita sa incerci. Mai ales daca ai cunoaste pe cineva la Serv. de Asistenta Sociala care sa te poate ajuta un pic.

Oana mamica fericita de Maria Ecaterina 18.09.2011

Doamne iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancaroro spune:

Sei, odata depus dosarul, doar cu PCR (pile, cunostinte, relatii) si bani.

Mergi la inceput