Strugurasi de Sept-Oct 2011 *25*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Citat:
citat din mesajul lui mikka11

Dbunny e bine ca rezista 3 ore, a mea mananca ziua la 2 ore sau chiar o ora jumate.

Noi nici pana la momentul acesta nu avem un program clar masa-somn, totul e de-a valma. Singurul lucru cert e faptul ca se culca pe la 21.00-21.30 dupa baita si se trezeste pe la 3-4 si pe la 6-7 sa pape...in rest haos total

Ar trebui de acum sa ma straduiesc sa ii fac un program?

Mamica fericita de Maria Alexandra (20.09.2011)


Si cam cum crezi tu ca poti sa-i faci un program? Vad ca somnul ti-l respecta.... fata de treaba!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikka11 spune:

Multumesc mult Jade si Sei desigur. O sa fac si eu weekend-ul asta, ma destrabalez ca de luni mi-am promis ca nu mai pun gura pe dulciuri

Mamica fericita de Maria Alexandra (20.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikka11 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ionelamaria

Citat:
citat din mesajul lui mikka11

Dbunny e bine ca rezista 3 ore, a mea mananca ziua la 2 ore sau chiar o ora jumate.

Noi nici pana la momentul acesta nu avem un program clar masa-somn, totul e de-a valma. Singurul lucru cert e faptul ca se culca pe la 21.00-21.30 dupa baita si se trezeste pe la 3-4 si pe la 6-7 sa pape...in rest haos total

Ar trebui de acum sa ma straduiesc sa ii fac un program?

Mamica fericita de Maria Alexandra (20.09.2011)


Si cam cum crezi tu ca poti sa-i faci un program? Vad ca somnul ti-l respecta.... fata de treaba!!!


Mami fericita de Mihnea si de Tudor



Asta ma intrebam si eu. No, las fata in pace, oricum nu are cu cine semana ordonata si cu program fix

Mamica fericita de Maria Alexandra (20.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikka11 spune:

Fetele, este gata coverul meu,ia uitati:http://www.meitaibebe.ro/protectie-impermeabila-de-iarna-meitaibebe/protectia-de-iarna-no-5

Mamica fericita de Maria Alexandra (20.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns broome spune:

Ionela, eu as fi vrut sa stiu despre furia laptelui. Eu am ajuns la urgente intr-o sambata seara la 10 speriata ca am mastita.. M-am simtit aiurea dupa ca m-am dus pt asta cand acolo erau oameni cu probleme grave...
Si bineinteles tot ce au mai scris fetele pe aici, toata informatia este aur pt o proaspata mamica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns broome spune:

Citat:
citat din mesajul lui mikka11
Noi nici pana la momentul acesta nu avem un program clar masa-somn, totul e de-a valma. Singurul lucru cert e faptul ca se culca pe la 21.00-21.30 dupa baita si se trezeste pe la 3-4 si pe la 6-7 sa pape...in rest haos total

Ar trebui de acum sa ma straduiesc sa ii fac un program?

Mamica fericita de Maria Alexandra (20.09.2011)


Mikka, nici al meu nu are un program fix.. Abia de vreo saptamana am inceput sa-i fac putin program, dar care este relativ pt ca in fiecare zi se scoala la alta ora, plus daca intervine ceva in programul meu intr-o zi, i l-am dat peste cap si pe al lui..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

'neata !

nu sunt in tema, nu ma pricep, de aceea am nevoie de sfatul vostru.
Vreau sa stiu daca pot dona sange... pt tatal meu. Are grupa AII negativ (ca si mine) si donatori nu prea sunt fiind o grupa de sange mai rara. Nu se simte bine deloc. Nu stiu ce ma fac

It's a boy !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Klau, in principiu trebuie sa treaca un timp dupa nastere sa considere medicii ca poti face asta. Apoi trebuie sa-ti supraveghezi extrem de bine dieta pentru a te reface dupa. Bebe mic are nevoie de tine sanatoasa... mai ales ca alaptezi ( retin corect, sper). Eu , in locul tau as alege sa donez. Chiar cu riscul ca lapticul sa fie greu de gasit vreo 2 zile, sincer. As prefera sa stau apoi in pat, cu mancare si apa multa si cu bebe piele pe piele cat e necesar. Laptele nu se pierde usor, mai ales daca stii ca trebuie sa tragi de tine pentru el. Acum tu stii ce vei decide

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Fetelor, am intrat sa va multumesc din nou pt tot suportul si incurajari!! Sunteti de milioane!

Inutsa , multumesc mult dar am rezolvat cu vit D. Siminiceanu m-a sfatuit sa nu ii fac injectabil asa ca mai astept.

La noi la consult , ieri, inca se mai auzea suflul sistolic.Mama lui de suflu! Doctorita zicea ca se aude numai intr-o pozitie a stetoscopului deci probabil este prea slab ...dar este. Ma rog...asteptam sa se inchida.

Am uitat sa va zic ca avem 65 cm si 5.400 kg. Supla, nu ?!


Oana mamica fericita de Maria Ecaterina 18.09.2011

Doamne iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

Citat:
citat din mesajul lui ionelamaria

Klau, in principiu trebuie sa treaca un timp dupa nastere sa considere medicii ca poti face asta. Apoi trebuie sa-ti supraveghezi extrem de bine dieta pentru a te reface dupa. Bebe mic are nevoie de tine sanatoasa... mai ales ca alaptezi ( retin corect, sper). Eu , in locul tau as alege sa donez. Chiar cu riscul ca lapticul sa fie greu de gasit vreo 2 zile, sincer. As prefera sa stau apoi in pat, cu mancare si apa multa si cu bebe piele pe piele cat e necesar. Laptele nu se pierde usor, mai ales daca stii ca trebuie sa tragi de tine pentru el. Acum tu stii ce vei decide


Mami fericita de Mihnea si de Tudor


Ms Ionela. Bebe meu are peste o saptamana 4 luni. Nici nu stiu pe cine sa intreb, pentru ca nu locuiesc in acelasi judet cu tatal meu si ar trebui sa donez acasa, sa ajunga sangele donat la el pentru ca are nevoie. Of !

da, ai retinut corect, alaptez.

It's a boy !!!

Mergi la inceput