Buburuze ian-feb 2011 - LMA bebei de 19-23 ! (127)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns deea_sav85 spune:



LA MULTI ANI!!!
Andrei
Amalia



Andreea mamica de Radu Andrei (07.02.2011)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Doloress of, of, povesti de groaza! sananate multa! Eu sunt speriata de bombe, in loc sa ma imunizez pe tema asta... mai rau ma sperii. Daca iti spun ca copilul mare trebuia sa inceapa gradi de luni si nu am curaj sa-l dau??? Ma uit la ei, amamdoi dorm, se joaca, mananca (chiar si fructe) sunt veseli, activi, obraznici....mi-e groaza sa stric asta!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

Da LORICH, oricat de greu mi-ar fi ca mai am putin si ma duc la nebuni cu amandoi pe cap, rezistenta mea psihica are o limita, mi-e groaza sa-l duc la gradi. Din pacate, asa cum mi s-a prezis, ca gradi mare = virusi multi, s-a adeverit. Cat a fost in mediu familial a fost relativ OK, copii putini, mai putini virusi, insa acum la gradi mare, unde e o mizere de nedescris, muci permanent, al meu le culege pe toate. Si cum e el mai sensibil de fel... Pana si lui kevin ii trec mai repede bolile decat lui.

Se joaca impreuna ai tai zici? Hmmm, fain, ai mei se bat ca chiorii. Kevin vrea exact jucarica lui Patrick, Patrick face criza, pana la urma cu greu il conving sa i-o dea, i-o da, Patrick ia alta jucarica. Guess what? Kevin se joaca cu aia vreo 2 minute si brusc devine si el interesat de noua jucarica. Si o luam de la capat cu urlete si plansete. cel mic a incasat niste cutii de creioane in cap, i-au fost strivite degetutele de la maini cu picioarele, nenumarate palme peste cap si tot asa. Asta cat ma duc eu la baie sau sa le pregatesc o mancare. Uite scriu si eu 2 minute pe forum si asta micu s-a manjit de carioca rosie din cap pana-n picioare nt, nt, nt, o tai ca acusi imi dau foc la casa...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andri31 spune:

buna ziua buburuze dragi

iaca am facut si noi anu' de aseara am tot plans pana astazi (cand mi-am luat liber de dimi ca sa pot pupa ciutanca si imbratisa) ziceam ca am tot plans pana astazi dimi cand mandra mea a deschis ochii si mi-a trans un mare zambet cu dintzocii din dotare. SUPERB !

va multmesc din suflet. de acum sunt mamica ... simt si traiesc asta din plin in ultimul an dar in dimineata asta asa de vesela era asta mica , cu un zambet mare pe toata fata , si cu manutele intinse spre mine , si asa de bine dispusa si dulce si.... mi-a umplut inima (nu mai spun ca toata noaptea n-a dormit , a urlat , am luat-o de 2 ori in pat...uffff) dar dimi a fost cel mai dulce copil , frumos , dragalas ... iubaret.

Doamne , daca ati fi vazut cum se uita la lumanarica colorata... si cum ne agitam noi sa sufle.... vaaaaai si evident ca tot eu si tasu' am suflat. I-am facut o prajiturica din fructe si branza sa pape si ea. ... abia astept sa ajung la ea

scurt... a fost un am inimaginabil , nici in cele mai adanci visari si cugetari nu mi-as fi inchipuit ce inseamna sa fi mama , sa te strige un sufletel "ma-ma" ...... sa te stranga in brate , sa se arunce in bratele tale,,,,

ps: astazi am sarbatorit numai noi ... de sufletel... sambata e petrecerea .... cu tot cu przentarea noii locuinte.....
n-am nici un chef ! pt noi astazi a fost petrecerea micutei

spun si eu La Multi Ani si la multe lunite buburuzelor dragalase si dulci tare! sa fie sanatoase si infinit iubite. merita! sunt minunile noastre ale tututor !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Dolores sa nu-ti imaginezi numai lapte si miere. De ex. acum vrea neaparat sa-i strice lui Robert traseul trenuletului, o tin, ii dau altele, ii zic "nu", degeaba. I-am dat un bebelus care face chestii daca ii scoti/pui suzeta si ce crezi ca face maslina? I-l arunca lui Robert peste traseu.

Andri frumoase sentimente!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Doloress;multa sanatate mamico..e greu cu doi..mai ales cand sunt bolnavi
Alinush;pt gogosica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mayane spune:

Pai daca e oficial, trebuie sa punem caruciorul roz Felicitari Alinush, sa fiti sanatoase.



"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins pentru a-ti rasplati indrazneala"
"Life isn't about waiting the storm to pass, it's about learning to dance in the rain."

Mami ametita de pufletzel Darius Alexandru (05.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

seara fetelor

intai LA MULTI ANI ANDREI!
LA MULTI ANI AMALIA!


la noi a fost zi de compras ca deh, se terminasera cam toate
in rest sa zicem ca suntem ok, Robi e foarte agitat, ori de la dinti ori de la burtica

pupici fetelor...nu ma lasa deloc
revin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adryiii spune:

La multi ani Andrei!
La multi ani Amalia!
Sa cresteti mari puiuti fumosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angieangie spune:

La multi ani Andrei si Amalia!!!!.sanatate si fericire multa va doresc!!!




www.facebook.com/media/set/?set=a.196760250402336.49917.100002050865534&type=1&l=02a4ec60dc br / " target="_blank"> poze Tudor 9 luni



cea mai fericita mamica de frumos si sanatosTudor- Cristian 20.01.2011


Mergi la inceput