Viatza in Germania - cap.74

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Jasmeen spune:

Loredana, asa fac si eu - si comand din fiecare model, cate 2 marimi (sicher ist sicher) - nu sunt niciodata sigura de marime si daca ei ofera retourul gratuit, e perfect

maraki, eu comand in Ebay, orice am nevoie, de la baterii de ceas, pana la Druckerpatronen si Handy (saptamana trecuta i-am luat la cea mare, unul dulce tare, by the way, ca tot s-a discutat de cartele, noi vorbim toti cu Eplus, cumpar de la Aldi, prepaid, pt ca pot sa reincarc de la 5 Euro, nu trebuie sa cumpar mereu de 15) - insa platesc numai cu PayPal - f rar am avut probleme, iar daca au fost, am primit banii inapoi imediat in contul PayPal...de fapt orice comand in internet, caut sa platesc prin PayPal, e cel mai sigur...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anduc spune:

Lara,

Next are magazin in Germania? Eu am cumparat din RO si intr-adevar hainele sunt foarte frumoase. Ma gandeam sa comand online.

Un alt site care are si hainute: www.kidoh.de

Andreia, ma intereseaza si pe mine site-urile din SUA daca mi le poti trimite. Merci!

Anda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amonar spune:

Fetele eu cumpar on-line intotdeauna dupa sezon de la Zalando. Acolo sunt haine si incaltaminte de marca la pret redus cateodata la jumate. Pana acum ma duceam in Maastricht la Bijenkorf si cumparam la sfarsit de sezon haine de marca reduse bine de tot. Cumpar pt anul viitor.
Acum chiar am primit comanda de la Zalando pt sezonul rece viitor. Si am comandat si niste pantofi faini pt sotu si pt mine, tot la reducere dar foarte faini.
De la Enrstig family cumpar si eu. Nu au un asortiment foarte bogat dar de multe ori nimeresc lucruri faine. De la Takko mai cumpar dar nu prea des. De multe ori nu au asortiment fain. Pantaloni pt fii-miu cumpar de acolo.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amonar spune:

Uitati-va aici:

http://www.soliver.de/Kids_Boys_%28Gr%C3%B6%C3%9Fen_92-134%29/sale_ju_kids_boys,default,sc.html?prefn1=size&prefv1=116%2f122

Sunt reduceri la sOlvier. Eu marca asta o cumpar de cate ori am ocayia. Calitate excelenta si lucruri foarte frumoase. Au reduceri bune acum. La preturile ce le au acum la reduceri, cumpar de la Lidl haine fara ´marca.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DidiAlex spune:

daca intalniti magazinele TK Maxx merita sa le incercati. Io imi aduc aminte ca l-am intalnit in Koln dar nu am intrat ca era cam zapaceala..las ca acu numai de acolo cumpar..
de Ex pantofi Peter Kaiser la 30 E si pt copii si pt toti. pretzurile sunt incomparabile cu orice dupa piata..nici de la Lidl nu se merita :) ca-s proaste (de ex o bluza patata de la lidl nu o scot dar dupa alta da.); mai gasesc uneori reduceri la peek & cloppenburg.
consider ca marca in 90% din cazuri se renteaza.

si am copil in clasa 1.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

monica, nu e chiar asa de scump. In primul an, da, ca tb sa faci toate vaccinurile, inregistrarea, castrare/sterilizarea, tatuajul/chip, dar apoi te costa cam 60-80€/an, poate si mai putin am sa vad anul asta, ca sa-i faci vaccinurile. Mancarea nu e scumpa, in dec. am luat o punga mare de 10 kg de Royal Canin si ma tine f mult. Asta e una dintre marcile cele mai bune. Ii dau o data pe zi mancare cu sos si 1 data mancare uscata. In rest n-am treaba cu el, dar sta si f mult pe afara, nu e pisica de apart. Nu as fi acceptat eu ca nu-s innebunita dupa mitze. Clar ca acuma tinem la el , e un sufletel acolo, dar nu mi-ar place sa calareasca toata ziua toata casa de plictiseala. Asa alearga, fugareste matzele prin copaci, se mai bate cu vreun moten, si vine inapoi. Isi ascute ghearele de copaci, nu mai ar nici unu scoarta pana pe la 3/4 de la pamant. Am noroc si de vecini, daca nu suntem acasa si e f frig sau a umblat teleleu si n-a venit cand l-am chemat si ramane pe afara, il lasa cineva in casa si-l stiu la adapost. Plus ca nu am strada circulata in fata casei, tot numai vecinii care au grija ca si copiii se joaca tot pe alee. Cica f multe matze mor in primul an din cauza strazii, nu stiu sa se fereasca de masini. Am scapat, tocmai ce-a facut 1 an.
E un alintat, daca nu si-a primit portia de scarpinat vine si te miauna. Dar nu se baga in sufetul tau, nu sta in brate, vine si se aseaza langa tine si te hipnotizeaza. Si cand stau la masa si citesc (nu "la masa" cu mancare) sau fac altceva vine si doarme pe un scaun lg. mine sau la picioarele mele. Ce sa zic, ne-am obisnuit noi cu el si el cu noi si-i simtim lipsa cand pleaca.
Aa, a mai fost bolnav intr-un weekend (asta a invatat f bine de la copiii mei care in 3/4 cazuri in weekend se inbolnavesc, Arbeitgeberfreundlich), a facut febra, a primit antib. de ziceam ca da coltu. Vizita la medic duminica m-a costat cam 30€, plus medicamente ca i-a facut injectie de urgenta. Asta s-a intamplat 1 data de cand il avem, cam 1 an de zile. Iar acu ai citit, l-am doftoricit si pare ca-i trece, pana la urma nici dr. nu-i facea altceva: curatat, dezinfectat, plasture, de 2-3 ori si gata.
Noapte buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Loredana71 spune:

Anduc,Lara este fetita mea,eu sunt Loredana

Din cate stiu eu,nu are Next magazine in Germania,insa am pus link cu magazinul online pentru Germania...In Danemarca am vazut ca au magazine...Au lucruri foarte frumoase,si,comparativ cu ale noastre aici,mult mai vesele si colorate...Si sunt si de buna calitate,mie imi plac mult....
La TK Maxx merg si eu frecvent,insa acolo e doar pentru ocazii,adica nu poti sa mergi extra pentru ceva exact,ca e foarte posibil sa nu gasesti,sunt resturi de colectie in general...Dar gasesti intr-adevar lucruri dragute cu putini bani...Si eu trac periodic pe acolo si mai iau una alta ce mai imi pica in mana...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceska777 spune:

Citat:
citat din mesajul lui maraki

EU nu mai am incredere in Ebay. Am comandat un set de patut inainte sa nasc si culmea ca era magazin nu persoana fizica. Am asteptat mult si bine dupa setul ala, nu l-am primit niciodata si platisem 40 euro. De la persoane fizice nu am avut surprize neplacute, intotdeauna am primit ce cumparasem.
Si eu caut pijama groasa pt Angelo, nr 128 dar nu gasesc pe nicaieri. As vrea din aceea plusata dar in C&A nu am vazut marimi mari.

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
http://www.dropshots.com/maraki6
mami cu Angelo ( 29 Dec. 2005 )



Si eu caut pijama de frotier, pt acum iarna. Aveau la set la next dragute inca mai calculez daca imi trebuie set de 3, aceeasi marime. Parca asa mai bine iau doua marimi consecutive la tchibo chiar daca platesc si transpotul.

Ceska, mamica de Benjamin
mic si scump (23.12.2007)


Blogu` nostru

Blog culinar

Am venit pe lume...asa a intrat Benji in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

uf, eu am scapat de cumparat haine ptr copii. le dau bani si isi cumpara singuri.
de la sOliver mi-am cumparat de curand doua camasi. C&A ramane magazinul meu favorit ptr hainele de toate zilele, fie in casa fie la servici.

am primit un catalog de la BADER. vad ca au haine si lucruri faine. voi ati cumparat din catalog?

duminica placuta va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zuzi.simona spune:

neata fetele
ceva dragut pt. azi
http://www.youtube.com/watch?v=WSog850SzCU


gradina
Simona, mama Antoniei (27.06.1998)

Mergi la inceput