Strumfi & prichindei de iul-aug 2011 (39)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mamutz spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ruxiiiii

Deci coada si fruntasul sunt nascute in aceeasi zi :))



Cred ca ar fi mai corect sa vorbim de cate Kg au luat, nu de cate au. Unul care s-a nascut la 2,5 kg cand isi dubleaza greutatea are 5, fata de unul care a avut 4,5 kg si face 9 la dublarea greutatii.
Noi am luat 10 cm si 4 kg, am avut 50 cm si 3,200, voi cat ati luat Ruxiii?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihahegarty

Ce frumos Lori. Bravo voua! Un bebe fericit intr o familie fericita! Ce grasunel e!

Mihaela, cea mai fericita cu mic Imogen Tara
21.07.2011
Sfintii Arhangheli Mihail si Gavril ne vor proteja pe tot parcursul vietii.


Merci mult Miha!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihahegarty

Lori, Luca poarta deja lucrusoare pentru 1 an? Eu abia acu o saptamana am strans in pod lucrurile 0-3!

Mihaela, cea mai fericita cu mic Imogen Tara
21.07.2011
Sfintii Arhangheli Mihail si Gavril ne vor proteja pe tot parcursul vietii.

Da Miha!El inca mai poarta cateva lucrusoare de 9 luni si restul sunt de 1 an.Cele de 9 luni ii vin fix,iar cele de 1 an sunt ff putin lejere exact cum ar trebui,zic eu.Dar asta nu pentru ca-i gras ,ci lung
Pupici de la Luca pentru Imogen!

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Citat:
citat din mesajul lui AlyMih

Citat:
citat din mesajul lui crisspy

'Neata,



AlyMih bafta azi la control , sper ca Ianis sa fie Ok si sa nu mai fie nevoie de tratament.

Crisspy, fericita de Razvi (16.02.2009) si Andra - Maria (26.08.2011)


multumesc la 15 avem programaresperam sa fie bine

Mamicuta fericita de baietel Ianis-Andrei(5 iulie 2011)


Bafta la control!Sper sa iasa totul asa cum trebuie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gliana
La noi nimic nou, azi e zi de curatenie generala, vine femeia care face si noi ne mutam dintr-o camera in alta ca sa poata face curat.....bun asa.....nu comentez :))))))

mamica fericita a doi copii minunati Eric (26.08.2011) si Cristina (07.07.1992)





Ah ce bine!Trimite-o si la mine,please!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Citat:
citat din mesajul lui mamutz

http://www.scribd.com/doc/59623844/Poezii-Ana-Grigoras

Mami fericita de Petru Nectarie (30.06.2011)


Ce frumos!Multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Pupam si noi gasca!

Betty-sanatate multa lui Filip!Cum mai este?
Crisspy-bafta la analize!Sper sa iasa bine!
Oxidoni si Bebinita-felicitari pentru super bebelusiAsa grasunica era si Alexia mea si-i ziceam SUMO,iar acum,la 8 1/2 ani este slaba,nu mananca mai nimic,hainele pt varsta ei tre sa fie musai cu elastic pentru ca altfel cad de pe ea...zica ca-i fotomodel nu alta

Si noi ne inscriem in randul bebelusilor usor de distras.Cum e ceva sau cineva prin preajma sau aude ceva sau vede ceva...adio papicaEste super curios si mereu cere atentia noastra,iar noi...i-o dam

Si acum sa va zic ceva,ca-s tare fericita:saptamana trecuta mi s-a stricat masina si,in mare,ieri am fost si ne-am luat masina noua,frumoasa,alb-perlat.Este o Mazda 5 si-s fericita ca acum pot raspunde la tel doar apasand un buton pe volan si se aude apoi in toata masina.Super cool,vorba fiica-mii!

Va pup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebinuta spune:

Citat:
citat din mesajul lui navicula

pentru cine cauta lapte de capra
https://comenzi.farmaciatei.ro/lapte_si_cereale_bebelusi/holle/formule_de_lapte/holle_bio_lapte_organic_de_capra_pentru_copii_400g-p10024631 acelasi lucru la biomarkt e cu aproape 20 lei mai scump

Alina , Paula Maria(9 octombrie 2007) si Luca Tudor (25 august 2011)

Si eu am comandat de aici, cereale si borcanase cu fructe. e fain ca apare si termenul de expirare la fiecare produs.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamutz spune:

Voi cum mai combinati legumele pentru bebe? Bobo de cateva zile manaca doar piure de cartof cu morcov si azi a vrut si cateva lingurite din cel cu brocolli. Pana de curand manca orice combinatie, mai ales cu dovlecel, acum nu mai vrea dovlecel si nu mai manaca nici cantitatea de pana acum. Cred ca s-a cam saturat de legume, deja. Pana acum am folosit urmatoarele legume: morcov, cartof, telina, pastranac, patrunjel radacina, ceapa si ardei (doar la fiert), cartof dulce, brocolli, doar odata f putin spanac, cartof dulce (nici asta nu mai e bunut), dovlecel. Urmeaza fasolea verde maine si apoi dovleacul, sa vedem ce branza facem cu astea.
Si nici marut nu mai manaca asa de mult cum manca pana acum, maine il fac iar cu avocado, Para ii dau rar ca face kk imediat dupa ea, babana ne face probleme. Asa ca ce fructe sa ii mai dau? Am incercat piersica hipp borcanel, bunuta. Am zis ca e mai sigura decat una proaspata din magazin. Si cerealele sunt bunute, alea inca ne plac.
O sa il las cateva zile cu piureul asta de morcov cu cartof, daca asta vrea, il subtiez cu supa de zarzavat, in care fierb cam toate legumele de mai sus, macar isi lasa ceva in apa aia.
Si pun si ulei de masline o picaturica.
Cand nu mai vrea da din cap in stanga si in dreapta ca nu mai vrea si strange gurita si gata papatul. Cand ii place mult ceva se repede in lingurita de imi e teama ca i-o bag pe gat. Eu oricum il laud si aplaud indiferent cat papa si e foarte incantat de aplauze.

Ceva idei noi?

Mergi la inceput