Fluturasi si floricele de Mai-Iunie 2012 (22)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elena_gd spune:

In sfarsit am ajuns si noi acasa.
Bebster e bine mersi...lenes mare, statea intins confortabil de a trebuit sa inghionteasca doctorita la el cu sonda sa se mai miste si tot nu a putut sa-i masoare femurul.
De data aceasta e cu 2 zile mai mic decat data UM. Inima bate cu 143 bpm. A spus ca are 3 vase si a masurat si 2 dintre camarute cred ...aveau 0,26 si 0,28 cm.
Mi-a masurat si mie colul 3,5 cm, dar a spus ca mi-au iesit bacterii la analiza de urina si mi-a dat sa fac tratament 7 zile cu Urosept pe baza de plante (musetel, macese, patrunjel si multe altele) si apoi sa repet analiza. Pe prospect scrie ca se ia doar cu acordul medicului ginecolog si ca nu a fost testat pe gravide.
Maine sun sa incerc sa-mi fac programare la ecocardiografie.
Avem o pozica cu fata lui bebster...parca e alien.

Elena 19+ poate cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellyshor spune:

Citat:
citat din mesajul lui Anitta_O

Ti se-mbata chicioarele.
Eu habar n-am cu cine-oi naste, dr mea a nascut acum jumate de luna, trag speranta ca pana in iunie sa se-ntoarca la munca. La stat, ca-n orasul meu nu-i spital privat. Ma mir ca-n Craiova nu exista spital de stat.


Anitta, mama lui M - 7 ani si bb 18+


Ba exista, iubita! Si inca 2. Dar v-am spus in ce conditii. Iti duci tu tot ce iti trebuie.
Nu avem maternitati private, asta spuneam.


Elly 24+ cu Babyboom

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anitta_O spune:

Virgi, groaznica experienta cu MedicalService. Mai bine nastea in spitalul de stat, stiu ca in Bacau poti plati cazarea intr-o rezerva, maxim 50 de lei pe noapte, cu tot ce trebuie in ea. Dar macar stii ca nu dai banii aiurea pe la privaturi.

Anitta, mama lui M - 7 ani si bb 18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tigruta spune:

Citat:
citat din mesajul lui Anitta_O

Ti se-mbata chicioarele.
Eu habar n-am cu cine-oi naste, dr mea a nascut acum jumate de luna, trag speranta ca pana in iunie sa se-ntoarca la munca. La stat, ca-n orasul meu nu-i spital privat. Ma mir ca-n Craiova nu exista spital de stat.


Anitta, mama lui M - 7 ani si bb 18+


cred ca ai dreptate, nu mai urca la cap, merge direct in jos..
Dar in ce oras nasti??

Elena mami fericita de Luca (22.06.2010) si 23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anitta_O spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ellyshor

Citat:
citat din mesajul lui Anitta_O

Ti se-mbata chicioarele.
Eu habar n-am cu cine-oi naste, dr mea a nascut acum jumate de luna, trag speranta ca pana in iunie sa se-ntoarca la munca. La stat, ca-n orasul meu nu-i spital privat. Ma mir ca-n Craiova nu exista spital de stat.


Anitta, mama lui M - 7 ani si bb 18+


Ba exista, iubita! Si inca 2. Dar v-am spus in ce conditii. Iti duci tu tot ce iti trebuie.
Nu avem maternitati private, asta spuneam.


Elly 24+ cu Babyboom

Daa, da, spital privat voiam sa zic, dar mi s-au amestecat in cap, cred ca de la beutura doamnei de mai sus. Am priceput din prima.

Anitta, mama lui M - 7 ani si bb 18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellyshor spune:

Elena felicitari pt Bebster, ca e sanatos, chiar daca e somnoros.
Pe mine cred ca ma paste o candidoza ca am niste "gadiliciuri" :))))) pe la subsol.

Editez: Anitta :))))) ei ii coboara la picioare, si tie iti urca la cap :)))) Pooooooop
Virgi nu ma doare deocamdata. Cred ca m-am obisnuit cu el ca il iau si oral si nu mai am simptome gen ameteli, dureri de cap, greturi. Cand l-am luat prima data asa aveam.
Acum cred ca-s imuna!


Gata, ne retragem la somnic!
Pupicei!

Elly 24+ cu Babyboom

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgiL spune:

TZUKY,felicitari pt lunganul dolofan!Ce bine-i merge pustiului si ce griji iti faceai...sper ca te-ai mai linistit acum..sa fiti sanatosi!Dar de ce zici ca doua luni jumate trec repede?Intentionezi sa nasti la 34 de sapt?
FELICITY,esti tare simpatica cu ”ursul ”tau...dar mai ales cu manerele de la buda pt cei cu nevoi speciale....Despre alcool...imi vine si mie cate o pofta de bere cu tequila...valeu...
SHOSHO,dar ce schimbare de planuri...sa ai bafta!
ELLY si vinishoare,si pufushoare...de la hormoni ,da....si ce mult iei...da ce nu facem noi pt bebelanii nostri?Nu te doare ficatul?
ELENA,teoretic vergeturile nou aparute sunt rosii violet,iar cele vechi ,albe sidefii...ar ttrebui sa se vada diferenta intre ele.

Virginia 23+ cu ,mami de Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tigruta spune:

Mai Anitta eu beau si la tine se urca la cap??
Vergeturi am si albe si rosii..deci clar sunt noi dar incercam sa ma amgesc

Elena mami fericita de Luca (22.06.2010) si 23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tigruta spune:

Ma duc sa ma uit la CSI..n-am mai desfacut sticla aia si parca tot as bea o gura, sotul doarme trebuie sa ma chinui eu sa o desfac..
Noapte buna va doresc..si un pahar de vin sa imi spuneti daca simtiti ca mine dupa ce beti

Elena mami fericita de Luca (22.06.2010) si 23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgiL spune:

Da ce-mi place de voi...ieri nu era nici tata pe aici si acum nu mai avem somn...
ANITTA...m-ai omorat cu ”chicioarili imbatate”...e un lucru bun si in alcoolu asta...daca se inoaie picioarele nu mai tre sa luam magneziu...mame denaturate...
ELLY,da chiar nu-i drept....dormi si la pranz si te mai si culci de la 23??...cand ma gandesc ca maine o iau de coada de dimineata....


Virginia 23+ cu ,mami de Ioana

Mergi la inceput