Ajutati-ne sa strangem povesti!

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andru_mami spune:

ma bucur tare mult sa vad ca incep sa se stranga povesti;ce nu ma bucura este faptul ca exista aceste povesti,altfel ar fi trebuit sa fie povestile noastre,dar ,din pacate realitatea este alta...
am citit fiecare poveste de pe site;sunt impresionante...sunt povesti care daca ar fi spuse lumii intregi,sunt sigura ca ar starni multe lacrimi,ar misca ceva in inima tuturor celor care le-ar citi sau auzi;
nu pot decat sa spun,multa putere tuturor parintilor si stima pentru felul in care lupta pentru copiii lor


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns wnimra spune:

Vera , nu mai plange
O sa iasa soarele si pe strada noastra.
Andrei e un baietel minunat, "minunea ta cu ochii albastrii" , care iti aduce atatea bucurii , a mai venit pe lume si galusca dolofana, sunteti o familie frumoasa, sanatosi sa fiti ca totul o sa fie bine intr-un fel sau altul.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katteryna spune:

Buna seara!
Mamaluiana o admir foarte tare pe Anamaria. Ea este un copil puternic ce a trecut prin multe greutati iar astazi munciti pentru PASUL cel mare, acela cand Anamaria va merge in picioare singurica. E visul nostru, al tuturor mamicilor de copii speciali iar voi sunteti foarte aproape de el, asa ca te rog sa stai si tu aproape de noi!

Wnimra ati mai discutat cu medicul care il va opera pe Alex? Ce vesti ne mai dai despre operatie?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns wnimra spune:

O sa mergem curand la operatie , asteptam ziua cea mare si o sa revin cu detalii dupa ce ajungem sanatosi acasa .
De sapt care vine o sa intru putin in priza si o sa lipsesc un pic dar o sa dau vesti , vesti bune , trebuie .
Pup Caty

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andru_mami spune:

CAND SOARTA TI SE PARE GREA,
SI CAND O LACRIMA-TI USUCA VANTUL,
CAND CHEMI, FARA SA VINA CINEVA
SI-ASTEPTI...SI ITI RASPUNDE NUMAI GANDUL
ADU-TI AMINTE CA INTR-O ZI CU GER
IN IESLEA CEA SARACA SE NASTEA HRISTOS.
RIDICA-TI OCHII, CAUTA-L PE CER
SI IA SI TU PUTEREA DE LA EL.

pentru parintii greu incercati de soarta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diannaalex spune:

Cati, Ciprian multumesc de mail impresionant ce bine ar fi sa ma pot impaca si eu cu boala lui Alex

mami de Alex nazdravan www.dianalaura.wblog.ro
veniti la produse noi sau impecabile la preturi foarte bune
pt. Alexandru Hapaleti si alti copii
poze Alex http://www.flickr.com/photos/72360957@N03/6573967211/in/photostream
http://www.lesch-nyhan.eu/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rami0208 spune:

Buna fetelor,
Ce-ati facut weekend-ul asta ? Noi ne-am dedicat timpul lui Calin si ne-am si odihnit. Ne-am bucurat si de zapada (de la geam) pt ca asta mic e un pic racit si mi-a fost teama sa-l scot afara.
De maine ne apucam iar de treaba. Trebuie sa concep niste texte pt o mapa de prezentare cu care vom merge pe la autoritati. Ciprian mai are de postat o poveste si mai asteptam inca doua. Incet incet ne adunam. De asemenea avem disponibila si varianta in limba engleza a site-ului dar inca nu sunt traduse povestile micutzilor nostri. Urmeaza.
Va pupam pe toti cu mic cu mare !
O seara minunata !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefanut-08 spune:

Buna dimineata,

Am reusit sa trimitem si povestea noastra. A fost foarte greu sa astern pe hartie totul.
Rami - sa va dea Dzeu multa putere si ajutor in ceea ce ati inceput!!
Suntem alaturi de voi.
la toata lumea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyanaM spune:

Ma bucur pentru ceea ce vrea sa faca asociatia, sper si ma rog sa reuseasca. Copilul meu sufera de tetrapareza spastica si epilepsie si dupa o multime de internari el tot nu reuseste sa-si tina capul (are 2 anisori). Oricum eu sunt o mama fericita pentru ca mi-am vazut copilul razand. Am trimis si eu povestea lui Marius.
Succes si sa auzim numai vesti bune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katteryna spune:

Bun gasit!
Intrasem sa va spun ca au aparut doua povesti pe site-ul asociatiei, cea a lui Mariusica si a lui Anamaria si observ ca mi-a luat-o dyanaM inainte! Bun venit Diana! Stai pe aici ca avem nevoie de tine!
Stefanut

Rami cum trebuie sa fie textele? Cam ce trebuie sa contina mapa de prezentare? Hai sa vedem cu ce putem ajuta.

Va rog pe toti care ne puteti ajuta, fie ca sunteti parintii unui copil cu dizabilitati, fie ca sunteti parinti binecuvantati cu bucuria unui copil, sau ca doriti sa ne fiti sprijin in munca noastra, sa ne ajutati cu orice idee, sfat, sugestie.
Absolut orice ajutor e de nepretuit!

Mergi la inceput