Ajutati-ne sa strangem povesti!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns wnimra spune:

Buna fetelor !

Am vazut sediul asociatiei .
Inca asteptam povestile voastre .

Rog un moderator sa ne indrume , cum sa facem , ca site-ul asociatiei sa fie vizibil pe desprecopii.com . Va multumim !



Mami de Alex( 27.07.2005 )

"Este o arta sa fii fericit printre necazuri"-babette:)












Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Una din posibilitati este asa numitul schimb de linkuri. Asa cum acum nu a fost stearsa adresa web se poate spune ca o posibilitate echivalenta este ca in articolele publicate pe website sau in forumuri sa fie precizata adresa acestui site/forum deci serviciu echivalent. Cred ca asa ar fi corect.
Acum daca administratorii siteului respectiv vor dori sau nu sa accepte sa apara si adresa acestui site/forum nu am de unde sa stiu.
Insa ar fi fost bine sa se citeasca si pct. 29 din regulament - avem reguli valabile ca sa se ajunga la un acord de principiu.

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

Pai site-ul asociatiei este vizibil in link - pe forum - despre asta este vorba.

Sanatate si o zi cu soare va doresc!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns wnimra spune:



Multumesc moderatorilor !

Mami de Alex( 27.07.2005 )

"Este o arta sa fii fericit printre necazuri"-babette:)












Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

Acum sa vedem daca si ei se tin de promisiune :)

Sanatate si o zi cu soare va doresc!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katteryna spune:

Buna dimineata!
Iata ca s-au tinut de promisiune!:)
Multumesc desprecopii pentru atitudinea vizavi de lupta si munca noastra!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andru_mami spune:

buna!
ma bucur ca mai este cineva in tara asta care ia atitudine;din pacate sunt multi parinti suferinzi care nu au curaj sa isi expuna povestea,care au strans prea multa suferinta iar amintirea clipelor traite nu e deloc usoara;
vorbesc din proprie experienta,am scris mai devreme povestea noastra,si sincer nu a fost usor deloc sa retraiesti practic toate clipele grele princare am trecut,toate incercarile la care am fost pusi;
de aceea ,va rog,si fac apel,la parinti cu copii cu deficiente sa aiba curajul sa isi spuna povestea;doar asa vom putea ajuta acesti copii sa duca o viata mai buna,sa facem ceva mai bun pentru ei;

asteptam povestile voastre,care stiu sigur ca din pacate sunt multe,deci curaj si la scris


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns wnimra spune:

Vera

Buna tuturor !

Stiu ca este greu , dupa 6 ani jumate mi-am scris povestea si ma simt nostalgica , m-am intors in trecut ,imi este greu ....(ieri am fost la librarie , langa mine era un pusti de 6-7 ani , clas 1 , cu biletel de la mami a lui sa cumpere caiete , a platit atat de mandru 3 lei :)) )... abea am asteptat sa ajung sus sa ma ascund si sa plang , Alex anul asta trebuia sa inceapa scoala.Stiu ca nu o sa inceapa NIMIC , imi rupe sufletul , dar ce sa fac ? merg inainte si sper , dar nu pot sa sper din casa , ca el trebuie sa recupereze.

Cand am inceput sa scriu la desprecopii , Alex era mic si nu manca deloc , cele care au citit atunci stiu despre ce vorbesc.
Baietelul cu pr grave de deglutitie , cu reflux gastro-esofagian ,tetra-pareza spastica(sindrom piramido-extrapiramidal), am tinut aici un timp, un fel de jurnal , ca sa nu imi pierd mintile .Apoi am renunat ca sa ma vindec , sa incerc sa trec doar eu peste toate pr , ca erau ale mele nu ? , rau am facut , ca am trecut ff greu .
Azi ma simt mai puternica , pt ca m-am saturat , vreau sa existe si la noi ce vedem in afara , vreau acel centru unde sa il pot duce la recuperare , sa pot face si aici la noi ce se poate face doar prin europa.
Daca ne strangem multi nu au cum sa ne ignore !!

La tv vedem emisiuni -concurs , unde oamnenii se expun cu voia lor pt a castiga ceva , vedem campanii de la anti-fumat , anti-alcool pana la campanii de sanatate pe toate domeniile , noi de ce sa nu avem , ceva foarte maaaare , o campanie care sa cuprinda tot ce ne dorim si nu avem , nu stam la mana intinsa sau la da si mie , nu , este necesar , ca doar traim intr-un stat democratic civilizat din europa.

Chiar daca nu doriti sa va spuneti povestea , poate vreti sa intrati si sa vorbim , sa ne ziceti ce parere aveti , ce ideei , ne-ar prinde f bine .

o zi buna !


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andru_mami spune:

mady esti o mamica luptatoare;
impreuna putem face viata mai buna copiiilor nostri
asteptam sa va alaturati si voi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefanut-08 spune:

Buna dragele mele,

Sunt alaturi de voi toate In curand vom trimite si povestea noastra pe mail-ul asociatiei.
Wnmira, Andru_mami, cat ma bucur sa va citesc!! De multe ori m-am gandit oare ce mai faceti, ce fac puiutii vostri...
Vera - vad ca intre timp familia ta mai are un membru, pe Mario. Sa fie sanatos si sa te bucuri de el!!
Va pup pe toate!!

Mergi la inceput