Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***386***

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui bebe_shtrumf

am de dimi o sensibilitate la mirosuri:
1. am deschis frigideru si mi-a mirosit a hoit-sotul a zis ca de abia l-am spalat..mai bine sa-l inchid;
2. toate parfumurile la toti oamenii le simt foarte pronuntat, eram eu sensibiloasa, dar nici chiar asa; iar la toaleta imi tin efectiv respiratia-sper sa nu fac iar enterocolita d-aia urata, ca de dimi mai mai sa dau la soareci combinat cu un pui de dia...ee, deci omez scrie pe mine, macar o banana zicmi-e groaza de simtome d-astea zau.

www.facebook.com/photo.php?fbid=181191671934547&set=a.181191651934549.54398.100001311452589&type=1&theater" target="_blank">Ariana-25.02.2009



vezi sa nu fie cu ochi

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui anamariame

Asa o sa fac, Novus, numai ca nu stiu cand...poate de luni?



Poti chiar de azi , sa stii ca si eu m-am lasat neplanificat, altfel cred ca fumam si in ziua de azi, eu nu concepeam sam alas de fumat, cu cat ma gandeam mai tare cu atat ma incapatanam mai puternic, pana am vazut intr-o zi ca daca nu am fumat pana la ora 14 nu mi s-a intamplat nimic si gata m-am hotarat, chit ca peste vreo ora imi venea sa ma razgandesc
Aici a fost buna incapatanarea pt ca nu m-am mai intors din drum chit ca toate lumea imi prezicea asta

Hai ca POTI SI TU !!

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebe_shtrumf spune:

Citat:
citat din mesajul lui novus

Citat:
citat din mesajul lui bebe_shtrumf

am de dimi o sensibilitate la mirosuri:
1. am deschis frigideru si mi-a mirosit a hoit-sotul a zis ca de abia l-am spalat..mai bine sa-l inchid;
2. toate parfumurile la toti oamenii le simt foarte pronuntat, eram eu sensibiloasa, dar nici chiar asa; iar la toaleta imi tin efectiv respiratia-sper sa nu fac iar enterocolita d-aia urata, ca de dimi mai mai sa dau la soareci combinat cu un pui de dia...ee, deci omez scrie pe mine, macar o banana zicmi-e groaza de simtome d-astea zau.

www.facebook.com/photo.php?fbid=181191671934547&set=a.181191651934549.54398.100001311452589&type=1&theater" target="_blank">Ariana-25.02.2009



vezi sa nu fie cu ochi

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)



ar fi mult prea devreme dupa ce am "comis-o", tot stomacul bate-l vina

www.facebook.com/photo.php?fbid=181191671934547&set=a.181191651934549.54398.100001311452589&type=1&theater" target="_blank">Ariana-25.02.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Da' ce e pe-aici, epidemie de sarcini?;))) Sa ies repede, ca o fi contagioasa!
Interesant mi se pare sa citesc ce mult isi doresc unele tufete sa ramana din nou insarcinate, sa aiba inca un bebe...oare de ce la mine instinctul de procreare s-a oprit dupa primul copil? Imi place mult frenezia tufetelor, ma simt super emotionata cand se anunta o noua sarcina sau vine pe lume inca un bebe...dar daca incerc eu sa ma pun in postura aceea...nuuuu, nu-mi vine, pur si simplu ideea inca unui copil nu-mi surade deloc. Si acum ca vad ca majoritatea va doriti din suflet, incerc si eu sa-mi fac introspectie: de ce nu mai vreau unul? M-am tot intrebat, dar oare daca am avea o stare materiala extraordinara si am fi lipsiti de orice griji materiale, m-as incumeta? Si raspunsul e tot nu
Mai e cineva care simte ca e minunat cu un singur copil si nu tanjeste sa aiba mai multi sau sunt eu defecta?

I'm wearing my heart like a crown/ Pretending that you're still around.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Novus, da' tu cate tigari fumai pe zi?Eu fumez in medie 3-4, dar in weekend, de exemplu, niciuna daca nu ies in oras. Ca doar nu ies in balcon sa-mi inghete degetele pe tigara (urasc frigul).Ilinca, eu is la mijloc. Imi doresc, dar inca nu-s dispusa sa ma sacrific sa fac inca unul...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.

Da' ce e pe-aici, epidemie de sarcini?;))) Sa ies repede, ca o fi contagioasa!
Interesant mi se pare sa citesc ce mult isi doresc unele tufete sa ramana din nou insarcinate, sa aiba inca un bebe...oare de ce la mine instinctul de procreare s-a oprit dupa primul copil? Imi place mult frenezia tufetelor, ma simt super emotionata cand se anunta o noua sarcina sau vine pe lume inca un bebe...dar daca incerc eu sa ma pun in postura aceea...nuuuu, nu-mi vine, pur si simplu ideea inca unui copil nu-mi surade deloc. Si acum ca vad ca majoritatea va doriti din suflet, incerc si eu sa-mi fac introspectie: de ce nu mai vreau unul? M-am tot intrebat, dar oare daca am avea o stare materiala extraordinara si am fi lipsiti de orice griji materiale, m-as incumeta? Si raspunsul e tot nu
Mai e cineva care simte ca e minunat cu un singur copil si nu tanjeste sa aiba mai multi sau sunt eu defecta?

I'm wearing my heart like a crown/ Pretending that you're still around.


nu esti defecta, madam!

Tu de cand esti mica iti dorest un singur copil. Nu cred ca te-ai vazut cu 2 sau 3.

Eu as vrea 3...sa vedem. Am zis ca in vara asta ma insarcinez. Daca tu iti doresti un singur copil e foarte bine. Ideea e ca mama si tatal sa vrea acelasi lucru. Acum, io nu cred ca daca ramai bortzo o sa renunti la a avea si al doilea copil doar ca asa ai tu idei...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Citat:
citat din mesajul lui anamariame

Novus, da' tu cate tigari fumai pe zi?
Eu fumez in medie 3-4, dar in weekend, de exemplu, niciuna daca nu ies in oras. Ca doar nu ies in balcon sa-mi inghete degetele pe tigara (urasc frigul).
Ilinca, eu is la mijloc. Imi doresc, dar inca nu-s dispusa sa ma sacrific sa fac inca unul...





cum adica sa te sacrifici? adica ce parte e sacrificiul? Adica de ce sacrificiu? scuze, dar nu inteleg ce vrei sa spui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Hahaaa, Bianca, daca raman bortzo vom avea muuuuulti bani sa crestem puradelul...de la Durex! :)))
Asa e, ai dreptate, eu mereu m-am vizualizat cu un singur copil (poate de era primul baiat, mai trageam un loz in plic!;)) si oricat ma bucura frenezia voastra, tot nu-mi faceti pofta
Bianca, io cred ca anamariame zice ca acum, la momentul asta, nu e pregatita pentru "sacrificiu" in sensul de a o lua de la capat, cu distrusul siluetei, cezariana, chin cu alaptat, nopti nedormnite etc...cred ca inca-i sunt toate prea proaspete:)) Eu acum imi dau seama, anamariame, ca eu habar n-am: acum lucrezi? Esti "in campul muncii"? Ca parca Eva nu merge la gradi. Sau m-am senilizato-fosilizat de tot?

I'm wearing my heart like a crown/ Pretending that you're still around.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Ah, Bianca, acum mi-am dat seama ca suna ca naiba...ma gandeam doar la faptul ca sotul meu nu se implica deloc in cresterea lui, iar eu nu sunt dispusa sa cresc al doilea copil 100% singura cum am facut cu primul...iar cand o sa il fac, o sa il fac pentru ca isi doreste si el, iar acum chiar nu e cazul...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Da, asa e, m-am gandit si la depresia de dupa, esecul alaptatului si luatul kilogramelor, recunosc Lucrez, Ilinca, de cand avea Eva cateva luni, chiar daca la inceput doar 2 ore pe zi. Avem afacerea noastra si nu prea mi-am permis sa lipsesc. Planul era facut, cand am ramas insarcinata am angajat pe cineva, am instruit-o din timp, insa cu o luna inainte sa nasc, a dat o masina peste ea si a avut medical 6 luni, cu un picior in ghips. S-au dus toate planurile pe apa sambetei...Stiu ca suna groaznic, mama ce mi-ar fi sarit in cap fetele de la subiectul lui pisigri de scriam acolo asa ceva, dar pentru mine e un sacrificiu al doilea copil, mi-l doresc, pentru Eva, pentru ca eu am o relatie extraordinara cu fratele meu, si nu vreau sa ii rapesc eu sansa de a avea si ea ceva similar, dar nu sunt dispusa inca sa i-o ofer...era perfect daca ramaneam insarcinata in vara, atunci parca ma simteam mult mai pregatita...Editez ca sa completez, ca parca tot ca naiba suna . O sa il fac pe al doilea cand nu voi mai vedea in asta un sacrificiu...astept momentul prielnic...stiu, stiu, nu vine niciodata

Mergi la inceput