FIV cu dr Dragos Albu 53

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

tinuta, ali la Fundeni ati zis ca v-ati injectat dimineata ? dr U mi-a zis ca ei tin cont ca injectia se face seara intre 20-22.
tinuta nu ai, mamico, nevoie de trimitere de fiecare data cand te duci acolo. eu am avut una in dec 2010 pe care nu au oprit-o si de atunci m-am tot dus fara nimic.
angelica canarul azi e mai bine, l-am pus la soare sa faca plaja crezi ca daca stai si tu la soare si te relaxezi o sa-ti vina ?!?
so, am primit telefonul si s-a mutat punctia marti. asta e bine, mai are timp sa creasca ce mai trebuie pe acolo si daca se indura oamenii aia de la laborator sa afiseze spermocultura aia o data, ar mai fi timp de 4 zile de antibiotic (sper totusi sa nu mai fie cazul).
am revenit la 2 menopur pt azi si maine, bine ca mi-a dat Albu reteta pt 30 si am de unde sa lungesc, mi-am mai cumparat o dipherelie.
pregnyl duminica seara, inca nu stiu ora, astept mailul


---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote, TSH sub limita
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA mai 2011 Medlife - nereusita

Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

angelica lasa-l mama in pace, sa vina singurel, cand o vrea el
qiao eu mai am in frigider 6 sticlute de Merional pe care le pastrez pt FIV 4, care va fi prin aprilie. Daca ramai cumva in pana, da-mi tel si tragi o fuga cu masina pana la mine (ca stam aproape).

PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 3 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite

"Niciodata sa nu mergi la un doctor caruia i-au murit plantele din birou !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

ari multam, dar imi ajung.

---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote, TSH sub limita
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA mai 2011 Medlife - nereusita

Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alilumi spune:

qiao,
am fost intrebate la ce ora am facut injectia si s-a tinut cont de ora respectiva la interpretare.

tinuta, am trimis un pm.

angi,
daca tot ai amanat schema, lasa ciclonele sa vina cand... ii vine lui, natural! mai sanatos asa! io stiu ca esti nerabdatoare, dar sa ramana asta ultimul hopuletz pana la visul implinit de a deveni mamica!





( 13 + )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

Cica sa fiu ZEN A reusit sa ma enerveze colegul de la servici cat pt tot anul. Mai frate, nu pot sa am si eu parte niciodata de liniste cand am o problema importanta. Sunt in concediu de ieri si deja se darama fara mine. Ce e mai grav e ca se repeta fix in mom cheie, cand eram la morga sa o ridic pe mama, dupa chiuretajul pe viu ... fix atunci reuseste sa strice ceva si intra in panica si ma freaca pe mine la toti neuronii. Si pt ca i-am zis ca nu am ce sa ii fac, nu sunt mama Omida sa stiu ce a stricat el ca sa pot sa ii zic unde sa faca click in timp ce sunt epilata inghinal cu ceara fierbite pusa a 3-a oara pe acelasi loc, l-a sunat pe seful sa se planga ca nu stie ce sa faca si eu nu il ajut ! Care sef m-a sunat sa imi zica ca arde si e musai sa fac ceva ... din bagheta magica, nu stiu cum ... sa repar telepatic ce a bulit duda de coleg in aplicatie si sa mearga totul brici in mai putin de 30 de min cand se inchide sistemul, de mi-am varsat nervii pe sef.
Dragii mei de foliculasi, va rog sa ma iertati si sper ca Dipherelinul sa isi faca efectul si sa nu faceti poc de la nervii mei. Ca daca o iesi copchilul mai zvapaiat, asa e, stiu cui sa i-l pun in brate (sau la telefon noaptea) sa ii manance urechile !
Intre timp m-am luat de cei de la laborator care nici pana la ora 17 si ceva nu afisasera rez la spemocultura. Mi-au zis cu nonsalanta sa mai sun eu luni dimineata Pt proba recoltata marti care trebuia sa fie gata azi ?!? Haida-de ! Ce sa vezi, daca te infigi putin ... in nici 5 min s-a afisat rezultatul care macar a fost o veste buna, nu apare nici un enterococ !!!
Acum incerc sa ma linistesc ca ma cam inteapa pe la ovare si sper sa apuc sa mananc si eu de pranz !
Hai ca v-am facut capul calendar

---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote, TSH sub limita
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA mai 2011 Medlife - nereusita

Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

Primt programare: punctia marti la 11, pregnyl duminica 22.30.

---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote, TSH sub limita
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA mai 2011 Medlife - nereusita

Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smufurash spune:

QiaoBing, am citit despre problemele tale cu endometrul - nu sunt totusi mari, mai ales ca mai are timp sa creasca. Mai importanta insa decat grosimea endometrului e vascularizatia sa, astfel ca ai putea incerca sa iei (si) Resveratrol - un fel de vin rosu in pastile fara efect euforico-bahic.
O pastila pe zi de Resveratrol are efecte benefice asupra vaselor sanguine, prevenind aparitia trombozelor si fiind totodata mult mai eficient decat vit. E. Efectele sale sunt mult mai multe decat am spus aici si, sigur, se resimt mult mai bine in cazul tratamentului pe termen lung, insa si pe termen scurt se obtin rezultate (mai ai cel putin 7 zile pana la ET cand endometrul trebuie sa fie pregatit). Este un produs natural din categoria antioxidantilor puternici ce de curand a inceput sa fie recomandat si in cazul FIV (da o cautare pe net si vei gasi o multime de informatii).
Mult noroc marti la punctie !

------------------------------------------------------------------------------
FIV 1 (noiembrie 2010) --> 5 ovocite --> 4 embrioni transferati --> nereusit
FIV pe ovulatie naturala (ianuarie 2011) --> nefinalizat
FIV 2 (februarie 2011) --> 4 ovocite --> 3 embrioni transferati --> sarcina oprita din evolutie la 5s
FIV 3 (aprilie 2011) --> 9 ovocite --> 6 embrioni --> 3 criogenati + 3 transferati --> sarcina oprita din evolutie la 8s
FET (noiembrie 2011) --> 3 embrioni decongelati si transferati --> nereusit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honeys spune:

Qiao, in legatura cu Pregnilul, eu la fiv-ul de la Proomed dna Bolintineanu mi-a zia ca poate fi facut in burtica, la fel ca stimularea. Mi-a convenit perfect, al meu nu e prea curajos si mersul noaptea la spital era sa ma duca la o muscatura de caini odata. La mine a functionat si a fost de bine, pentru tine, tu decizi!
Puuuup

MTHFR 667C hetero, PAI-urile hetero
FIV 1 reusit, sarcina oprita in evolutie, FET nereusit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bccami spune:

Citat:

bccamieste normal sa-ti fie greu cand vezi burticile cum cresc. Am trecut si eu prin asta, dar uite ca Doamne Doamne, are cate ceva ptr fiecare.


Am spus doar ca nu-mi vine sa cred cum trece timpul, ca parca mai ieri anuntati vestea cea mare...chiar ma bucur, nu am facut niciun fel de aluzie de parere de rau.
Ce a fost, a fost - tot raul este spre bine si ne rugam ca data viitoare sa fie cu bebe sanatos si o sarcina de 9 luni incheiate

Qiao - tinem pumnii si ne

va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

smufurash mercic, am citit despre, nu m-as incumeta sa fac experiente acum. poate reintroduc in meniu Q10 la care am renuntat de ceva vreme.
honeys sotul nu s-a declarat chiar asa de curajos si a zis ca mai bine ma duce unde vreau eu in miez de noapte.
am citit acum prospectul si intr-adevar zice ca se poate administra si subcutanat in peretele abdominal. studiez problema daca sa ma incumet. multumesc de pont.
bccami

---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote, TSH sub limita
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA mai 2011 Medlife - nereusita

Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)

Mergi la inceput