Buburuze ian-feb 2011 - LMA ANA, SOPHIA! (125)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andri31 spune:

buna fetele.
haid ca am recuperat.
ziki ... sunt mandra de voi ca va tineti tari pt canada... sotul meu cum a dat de greu cum a renuntat. in mertie anul trecut i-am spus sa ma bag sa dau testele , bani aveam sa facem dovada ... kkt. s-a sucit. ca copilu' e mic , ca el e batran sa mai plece (avea 35 an) si prostii. acum cand vede ca s-a intins "marou' " rau de tot in tara acum ii da cu "TREBUIE sa plecam!"... offf barbatii astia.... acum avem datorii de 75,000 eur ... eu ce sa-i faC?
am bagat apartamentul nou la vanzare si vrem dupa ce-l vindem sa stam in chirie sa vedem care mai e treba si sa ne hotaram daca plecm draq de aici sau tot ne strofocam cu politichia asta de "maro"

in alta ordine de idei. ...astazi ma duc sa-mi incerc norocul la o alta mare companie sa vad dac apot pleca de la actualul job.

wish me luck!

POOOOOP la sarbatoritul zilei !!!!!!

imbratisari multe si dragi mamicilor eroine


aaaaaa : zuza mea face macar aici parte din categoria "normal": adoarme seara la bibe....si cand ti-e lumea mai draga o data incepe si gangureste si se "buriceste"... dar ii dau suzi si in 5 min pica.

ziua doarme de 2 ori , o data e la 12 o data pe la 17 , ca atfel parca nu intra bine mancarea ....

TOATA ADMIRATIA MAXIMA pt mamicile care au alaptat pana la varsta asta a bebeilor.

BEBELU unde esti ?

Amalia dulce bebe 19.ian.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andri31 spune:

maimutzica esti o fericita... ce frumos... repejor bb 2...minunat,
sa ai o sarcina usoara ,relaxata si bucura-te maxim de ea ca nu se stie daca vei mai trai vreo-data asa sentimente.

nu-i asa ca experienta la bb2 e .. altfel ?

Amalia dulce bebe 19.ian.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

buna

Am fost la control cu Mario..mai luam inca 2 zile zinnat..luni avem raza si un pneumolog..nu merge la scoala
Sonia tuseste si Ea are amigdalitele umflate si secretii la bronhii..nurofen si Eurespal 5 zile

La multi ani NOAH!!!!!

UNDE SUNT FETELE DISPARUTE?
PUP

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Noi si cu tzitzi adormim greu si seara si in timpul zilei....cum o fi fara..nush..cum s-o invat cu suzeta?\nu vrea neam!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simis spune:

LA MULTI ANI NOAH!!!!

Tunde, si sa se faca bine puiutii tai!
Maimu ce dor mi se face de burtica , cand vb tu (si restu de burticoase curajoase) despre bb2!
Andri good luck maxim!!!!Iti tin pumnii !!
Va pup pe toate, ma duc prin paiata ca nu mai stiu ce sa fac de mancare... ceva idei???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jasmin26 spune:

buna fetelor,inca nu am plecat spre ro,asptam vestea aia nasoala...
mi-am mai revenit,trebuie,asta este viata...
Lukas doarme asa:de 2 ori pe zi,la 12 pana pe la 1,30 si mai odata,dupa masa de la 4,cam o ora
Ziua il adorm cu capul pe pieptul meu la cutiuta muzicala,iar seara adorme singur in patut la laptic
Noaptea se trezeste de 2 ori pt laptic,bea bibele,se intoarce pa partea cealalta si somn pana dimineata la 9,iara eu sunt fresh...
Am bifat si noi controlul de un anisor,are 9800 de gr si 76 cm,a zis ca este foarte bine,a primit si vaccinul in amandoua manute,peste 2 saptam mai avem continuarea ac vaccin care se desfas in 3 etape
Despre mancare, mi-au zis ca tr sa primeasca pe zi 2 mese reci,respect dimin si seara si o masa calda,la pranz dar din mancarea noastra,fara gatire speciala pt bebe,intre mese fructe,ceai si apa,peste o data pe saptam,carne de 3 ori pe saptam,iar in restul zilelor ...legume
Asa,viggantolete a primit cate o pastiluta in fiecare zi iar de acum Zymaflor D5oo tot o pastiluta in fiecare zi.
Bebe 2,este bine,cam agitata ce i drept,inca nu avem un nume stabilit,imi plac f multe dar parca nici unul nu i se potriveste,ceva idei?le accept cu placere....
FRAGRANT;mersi pt site,super......

LA MULTI ANI NOAH

Crina,mami de baietel scump...
Lukas Christian(12.01.2011) si in 24+

In curand vom fi 4...!!!

Daruieste-i lui D-zeu inima si D-zeu iti va oferi cerul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maimutzica10 spune:

mirelule, inca nu stim, ca n-a vrut sa 'se arate' :) oricum, hainele tot de la L i le dau pana una alta, nu fac stocuri noi ca am cat pentru o armata. ma duc sa schimb si semnatura, am vreo 16s

andri, da, experienta e altfel, ca inainte de L stateam linistita, mancam bine, dormeam ca un porcusor.. acum trage L de mine toata ziua, noaptea treziri cat cuprinde oricum, nu am timp sa-mi fac griji cate in luna si-n stele ca la primul! succes, de data asta daca sunteti decisi amandoi, e musai sa iasa! cot la cot cu ziki in aeroport!

tunde, nici a mea nu vrea suzi; pai ce, ar fi chiar fraiera dc are tzitzi..

jasmin

Rox mami de maimutzica Marie Lorelei (18.01.2011) si 13s
think pink

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deea_sav85 spune:

Buna dupa-amiaza!
Am fost la control cu Radu, am atins si noi pragul de 8 kg , si are doar 72 de cm, cred ca este cel mai micut din odisee . In rest suntem bine sanatosi, mi-a zis sa incerc Aptamil pentru intarcare si sa il introduc putin cate putin, in prima faza sa ii inlocuiesc doar o masa.
De mancat, mananca putin, in jur de 100 grame la o masa, cateodata si mai putin.
Simo Mersi pentru pontul cu omleta, a lins-o azi dimineata. I-am facut si cu albus si am inceput sa ii pun si cate putina sare, doar de o manca.
Aveti idee putem sa le dam gratar?



Andreea mamica de Radu Andrei (07.02.2011)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deea_sav85 spune:

Aaaa si bineinteles, noi tot doar cu tzitzi in gura adormim. Si NICIODATA singurei . Sunt curioasa ce o sa faca cand nu o sa mai fie tzitzi.


Andreea mamica de Radu Andrei (07.02.2011)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Wudy spune:

Adry ce dragutza ai fost tu ca ai tinut minte ca eu inca alaptez.
Intradevar lucrez de cand avea fata 7 luni si o alaptez si acum, am si ceva deplasari la activ in perioada asta. Dar noi ne simtim bine, fata este disperata dupa titi si pe mine nu ma deranjeaza absolut deloc. Se trezeste de n-spe mii de ori pe noapte si se pune pe plans ca vrea titi,(mai ales acum cand au inceput dintii sa apara) ma fac ca nu o aud si ma trage de bluza sa inteleg clar ca ea de acolo vrea ceva.
Acum chiar am o dilema ca plec luna viitoare pentru 5 zile din tara si nu stiu cum sa fac sa pastrez lapticul in titi, adica sa ma mulg, sa nu ma mulg, cat ar trebui sa insist???
initial as fi vrut s-o intac dar nu mai vreau, o mai las, daca asta este placerea ei, de ce i-as lua-o eu acum ( nu mi se pare ca-i prea mare si trebuie intarcata, nu?)

Cat despre cm, mi mi-a venit de vreo jumatate de an, dar intr-o luna vine de 2-3 ori, apoi 2 luni nu mai vine...deci aiurea total
Eu stiam ca vine cm dupa intarcare, nu stiu daca sa fie vreo problema daca nu vine
Poate fetele trecute prin asa ceva stiu

Citat:
citat din mesajul lui adryiii

Multumim de capitol!

Sincer sunt impresionata de wudy care inca mai alapteaza si lucreaza. Eu stiu sigur ca nu as fi putut.

mami fericita de Elena Alexandra 17.01.2011


Mergi la inceput