Cine mai fluiera dupa femeile trecute de 40 ani ?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

io nu am oala de'aia. si nici nu-mi cumpar, in cativa ani scap de gatit mancare.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Aia crezi tu.

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

Citat:
citat din mesajul lui marius

Aia crezi tu.

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa


normal si ce cred eu de obicei se intampla.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Mai vorbim noi

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorenza spune:

Daca ai un corp ca al Raduleascai,ce conteaza ca pielea nu mai e chiar de 18 ani.Daca respectiva se simte bine in pielea ei, se fluiera dupa ea,fie si numai in gand,ca doar avem pretentii la o doamna de 40 de ani,nu merge s-o fluieram,nu?Sau ma rog,chestie de gust si educatie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crystall spune:

Citat:
citat din mesajul lui marius


PS
Cum naiba s-ar numi barbatzii - pipitzoi? - ma intrebam si eu asa - candid - dau din gene.


Cred ca esti pe-aproape : papitzoi ; si papitzoi asta cred ca e un cuvant ceva mai vechi decat pitipoanca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tanti Zavaidoc spune:

In afara de oala sub presiune (aia fluiera la/dupa mine si la 16 ani), dupa femeile de 40 de ani fluiera marlanii (aceiasi sau altii) care fluiera si dupa femeile de 20.

Mi-a luat-o AB_AC inainte, ca voiam sa zic acelasi lucru: urat obicei fluieratul dupa femei! Agresiv si degradant... Niciodata nu am perceput fluieratul ca pe ceva admirativ. Cand a fost insotit si de replici, atunci chiar a fost o experienta neplacuta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Azi imi iau oala din aia....

Aoleu...eu merg vertiginos spre varsta aia.....asa ca tot o sa fluiere cineva dupa mine.....

Sa va mai zic ca mama la 61 de ani arata ca de 45?
55 kilograme,par natural castaniu,lung si buclat,cand merge la sedinte se intalneste cu cele mai tinere ca ea si vine speriata"mama asa de uscata si ridata si imbatranita arat si eu?"Doar ca peste ea anii au trecut altfel,iar Eva a intinerit-o....
Primeste complimente mai multe decat mine...


Madalina si Eva-Maria
https://picasaweb.google.com/lhmadalina/Dezastrul?authkey=Gv1sRgCIKAmOzUz-zXAw#5640047175923810098

TE IUBESC MINUNEA MEA ...ESTI ALFA SI OMEGA PENTRU MINE,RATIUNEA MEA DE A TRAI.....TE IUBESC.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Acum are cine fluiera...o oalaaaaaaaa



Madalina si Eva-Maria
https://picasaweb.google.com/lhmadalina/Dezastrul?authkey=Gv1sRgCIKAmOzUz-zXAw#5640047175923810098

TE IUBESC MINUNEA MEA ...ESTI ALFA SI OMEGA PENTRU MINE,RATIUNEA MEA DE A TRAI.....TE IUBESC.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Citat:
citat din mesajul lui crystall

Citat:
citat din mesajul lui gogosel



sa stiti, ca mie imi plac doamnele care sunt "coapte" si arata ca niste adolescente sau ca in prima tinerete. multe femei trecute de 40, ingrijite, arata muuuult mai bine ca "fetele modele" care se perinda prin reviste si emisiuni tv si sunt mult mai apreciate de barbati.

eu prefer o doamna in varsta, ingrijita in defvoarea unei "fete din plastic" de 20 de ani.



Mey gogosel, nu stiu cati ani ai, dar o femeie trecuta de 40 de ani, CU sau FARA riduri, nu e nicidecum o doamna "in varsta" ...zici "doamna in varsta" la o femeie eventual trecuta deja de 60 de ani


Asta-i cea mai tare afirmatie candida din cate am citit pe net : femeile de 40 de ani sunt in varsta.

Barbatii intorc capetele dupa femeile care arata bine, au o privire agera, chiar daca sunt trecute de 60 de ani. Pt fiecare categorie de varsta exista o categorie de admiratori.
Nu neaparat se lasa cu fluieraturi, fiindca atunci nu este admiratie, ci obraznicie.

Am si eu o oala de-asta, de vreo cativa ani buni. Asa ca, sunt fluierata periodic cu obraznicie.







allinta

A fi fericit nu inseamna ca totul este perfect.
Inseamna ca te-ai hotarat sa privesti dincolo de imperfectiuni.

Mergi la inceput