Mamicile slabesc dupa nastere (6)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Ramonika, asa am facut si eu; m-am bazat ca pot, tot am amanat, am mai rontatit cate putin, am mai pus 2 kg... acum mi-am luat avant, am scapat de cele +2 si sa vad cum fac sa mentin avantul in continuare.
De atata amanat nici nu mai stiam care e metoda cu succesul si uitasem ca pe langa vointa se mai presupune si un pic de efort.

_
Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Spiridusha, frumoasa poza, dar si mai frumos zambet !

_
Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

Citat:
citat din mesajul lui magdaz_ina
De atata amanat nici nu mai stiam care e metoda cu succesul si uitasem ca pe langa vointa se mai presupune si un pic de efort.

asa e cu efortul.
am si uitat deja ca acum un an in ianuarie (dupa sarbatori, logic ) ma apucasem de "dieta". am simtit putina foame, trebuia sa fie asa pt. a reduce portiile. mancam mai putin, cat sa nu ma simt satula, iar seara nu mai mancam deloc. la inceput imi era greu, mai bagam cate un mar pe la ora 8, apoi deloc, apoi tot au scazut orele ultimei mese, pana ce am ajuns ca ultima masa sa fie pe la 5. un pic cam prea repede, zic eu.




Ramonika Ruxandra (30.11.2009) tati si Vladutz
zebra roz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ramonika
[...] ma apucasem de "dieta". am simtit putina foame, trebuia sa fie asa pt. a reduce portiile.

Exact asta uitasem si eu.

_
Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Si uite ca asa mi-am amintit ca am vazut pe cineva la televiozor care slabise multe kg iar cand a fost intrebat cum a reusit a raspuns: "Simplu !... prin foame"

_
Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

partea buna e ca te obisnuiesti si cu foamea asta, cu toate te obisnuiesti cu conditia sa treaca ceva timp si sa nu cedezi



Ramonika Ruxandra (30.11.2009) tati si Vladutz
zebra roz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:



_
Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns spiridusha spune:

Citat:
citat din mesajul lui magdaz_ina

Spiridusha, frumoasa poza, dar si mai frumos zambet !

_
Rares


Multumesc frumos! Cristi al meu si viata frumoasa pe care o avem in familie, noi 3 momentan, ma fac fericita!

Am inceput sa rezist mai bine tentatiilor, incerc sa ma concentrez la obiectivele mele.... Imi place ca se incalzeste afara si sper asa sa ramana vremea...vreau sa ies sa ma plimb, m-am saturat de stat in casa si de frig, si ger...

Mami fericita de Cristi!!! 09.03.2011

Orice cauza are efectul sau, orice efect are o cauza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Littlelight spune:

Ia uite ce de activitate pe-aici . Ce ma bucur!

Azi dimineata eram la 80.5kg. Sunt tare curioasa ce va fi maine...
As scrie eu mai mult, dar ma striga de zor "Teshi" (Stefy), ca azi n-am dus-o la cresa din motive de "moci" .
AMR: 3 zile...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

pfooaaaiiii
m-am cantarit sambata. 56 kg.
simteam eu ca sunt prea plina, ca mananc prea mult (si prostii, pe deasupra ), insa.... ma lasam pe tanjeala, cum se zice.
asa ca am inceput s-o iau in sus pe cantar, ceea ce nu e bine.
nu se observa cine stie ce, insa ideea e ca tre sa iau taurul de coarne. de azi... targetul e de 1 kg pe luna, vreau 3 kg sa dau jos.



Ramonika Ruxandra (30.11.2009) tati si Vladutz
zebra roz

Mergi la inceput