Andrei micul invingator are nevoie de o noua sansa

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andreea_AS spune:

Am vorbit si eu cu Nadia. Daca pot maine trag o fuga pana la spital. Voi fi oarecum in zona!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinia.p spune:

Buna seara!
Am intrat, sunt ingrijorata....am vb azi cu Nadia pe la 13.30 fusesera la controlul cardio. Acolo le-a spus ca vena cava nu ar functiona cum trebuie si din aceasta cauza are aritmiile la inimioara, dar pt un diagnostic 100% trebuie facut angio si nu mai stiu cum a zis. Inainte de angio trebuie sa mearga la neurolog si apoi cu rezultatele sa se intoarca. Despre operatie a zis ca se poate inrosi si de la vreme....L-a vazut un neurochirurg acolo in spital, i-a facut un transfontanelar si a zis ca nu e caz de operatie si sa mearga cu el la alt spital la un neurolog. Le-a zis pe cine sa caute si au plecat. De atunci nu mai stiu nimic de ei, am tot sunat mi-a respins apelurile, am sunat-o si pe soacra mea nici ea n-a vb cu Nadia...chiar sunt ingrijorata ca pana la ora asta nu am putut vb cu ei si de ce oare-mi respinge apelurile? oare si acum sunt in spital? oare nu e bine Andreiutu? offf sper sa fie totul ok....cu rezultatele de aici va trebui sa mearga maine la dr de la cardio si sa vb de angio....cum stiu ceva va mai scriu...
Sa ne auzim cu bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinia.p spune:

Acum am primit telefon de la Nadia. Au iesit de la neuro dar au tot cautat sa vada unde se face angiograf in Bucuresti si au sunat la Medlife si Regina Maria dar acolo nu fac si nici nu au stiut incotro sa-i indrume...fetele care sunteti din Bucuresti nu stiti cumva unde se face ANGIOGRAF? La ce clinica? Va rog dc stiti sa scrieti pe forum sa vada Nadia sa stie incotro se indreapta. Oricum maine dimineata merg din nou la spital sa intrebe pe dr, dar ar fi bine dc ar sti inainte sa nu mai faca atatea drumuri.La neuro au zis ca nu se mai vede sa aiba lichid la capsor, iar din simptomele ce i le-a spus Nadia nu poate sa se pronunte dc e vb de semne de epilepsie sau nu. La EEG nu s-a vazut nimic, Andreiutu s-a tot miscat si nu si-a putut da seama, dar a zis ca atunci cand are simptomele alea sa-l inregistreze Nadia si sa-i trimita pe mail sa vada despre ce e vorba si dc considera ca e cazul ii va chema la investigatii mai amanuntite. Doamne fereste sa fie vorba de epilepsie, nici nu vreau sa ma gandesc la asa ceva. Cam atat, mai amanuntit o sa va scrie Nadia cand vine, ca ea le stie mai bine. M-am mai linistit si eu acum merg sa ma c ulc.
Va si va doresc o noapte buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andreea_AS spune:

Lavi, legat de angiografie am vorbit cu Nadia si i am spus recomandarea facuta de un bun prieten al meu. Sunt cateva angiografe in Bucuresti: la particular, la Spitalul Militar, la Universitar si la Marie Curie. Pe langa aparat in sine, este nevoie si de medic care sa stie ce face si ce vede. Angiografia se face sub anestezie.
Recomandarea a fost: fie merg la Mures si fac acolo angiografia, fie mai asteapta doua sau trei saptamani sa se rezolve problema angiografului de la MS Curie si revin aici. Nu stiu sa spun daca angiografia va costa sau nu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinia.p spune:

Andreea iti multumesc mult pt toate sfaturile ce le dai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aramos spune:

De bani se rezolva, chiar si daca au de stat in Bucuresti mai mult timp sa ajunga peste tot pe unde ar trebui sa ajunga. Spune pentru ce si cat si cu siguranta se vor face rost.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Anul trecut Rares a avut nevoie de angio-CT (angiografie torace) pentru suspiciunea de stenoza a ramului pulmonar. La Mures nu aveau conditii necesare pentru angiografie si ne-au trimis la Timisoara, la Neuromed. Nu am platit pentru ca am avut trimitere de la spital. Am incercat o vreme sa gasim clinici prin Bucuresti pentru ca sa nu fim nevoiti sa facem un drum atat de lung insa am avut mai multe recomandari sa mergem la Neuromed pentru ca ei sunt mai experimentati pentru acest examen avand in vedere varsta mica a copilului (un an si doua luni).
Angiografia s-a facut cu anestezie iar Rares a avut o reactie adversa trecatoare.
In urma angiografiei s-a confirmat stenoza care a fost tratata ulterior cu stentare prin cateterism in Germania.
Sper ca intre timp sa se fi schimbat lucrurile si sa reusiti sa faceti angiografia la o clinica din Bucuresti.
Ma bucur pentru rezultatele bune privind lichidul de la capusor si sper sa aveti in continuare vesti bune !

_
Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinia.p spune:

Din pacate nu au reusit sa faca angiograful la Bucuresti, au angiografe dar nu au dr care sa faca acest lucru si sa interpreteze rezultatele. Vin acasa si o sa dea mai multe telefoane sau o sa revina la sf luni inapoi la Marie Currie am inteles de la Nadia ca i-a zis Andreea ca va fi functional.
Aramositi multumim
Magda multumesc de informatii o sa vada Nadia cand vine ce ai scris am sa-i spun si eu...si eu m-am gandit la Neuromed, am si vb acolo dar cand era vb de RMN-ul neuro. O sa vada cand ajung acasa incotro o sa o apuce. Biletul de trimitere trebuie de la Tg Mures asa-i? Multumesc inca odata si sanatate multa la Raresuc
Cam atat despre experienta din Bucuresti, asta in mare o sa intre Nadia sa va povesteasca mai multe dupa ce ajung acasa. Va si multumim din suflet ca ne sunteti aproape.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Cand am facut angiografia cardio am fost internati in spital la Timisoara la cardiologie, la L. Turcan. Am fost primiti la recomandarea cardiologului de la Mures. De acolo am fost trimisi la Neuromed si in acest context nu am platit. Am fost socati de conditiile dificile din spitalul de la Timisoara, noroc ca am fost avertizati de o mamica care a fost si ea inainte acolo tot pentru angio-CT si am gasit o cale sa atenuam cumva situatia. In perioada respectiva salonul de cardiologie era in renovare iar salonul in care am fost internati (oricum aglomerat pana la refuz) era in timpul zilei un fel de sala de consultatii pentru copiii raciti. Ne-am intors cu o raceala urata pe care a luat-o si sora lui si care a necesitat tratament prelungit cu doua feluri de antibiotice.
Sper ca intre timp situatia s-a mai imbunatatit.

_
Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andreea_AS spune:

Lavi, ce stii de ei? Pe unde sunt?
Azi l am cunoscut pe Andreiutz. Ma bucur tare mult ca au reusit sa treaca un pic pe la mine... E o dulceata cu ochi verzi si obrajori carnosi. O minune de copil!

Mergi la inceput