Andrei micul invingator are nevoie de o noua sansa

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lavinia.p spune:

Sarbatori fericite tuturor cu sanatate si multa liniste sufleteasca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ale-andrei spune:

buna dragele mele.
va multumim pentru sprijin, magdaz ina, andreea as, lavinia. nu suntem foarte bine. nu stiu de la vreme sau din alte motive. nu pot face nimic de el, cum plec de langa el plange, nu vrea nici cu taica sau nici cu binica, numai cu mine.....
maine mergem la medic sa ne facem vaccinul BCG-ul care nu l-am facut ca nu a avut voie. sper sa nu intervina nimic. poate este si cu imunitatea la pamant, dupa atatea antibiotice. tre sa mergem la control in mai, daca reusim sa strangem banii care ne trebuie. nu vreau sa ma gandesc ca nu o sa reusim. am vb cu cineva si mi-a zis sa fac niste cuti sa duc la magazine sa se faca donatii in ele si sa vb si cu altii care ne pot ajuta sa facem astfel de cuti sa putem strange banii care ne trebuie pentru viena.
o sa va mai scriu maine, mai multe ca plange si nu pot sa mai stau.
va imbratisam si va dorim numai bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Citat:
citat din mesajul lui ale-andrei
nu suntem foarte bine. nu stiu de la vreme sau din alte motive. nu pot face nimic de el, cum plec de langa el plange, nu vrea nici cu taica sau nici cu binica, numai cu mine.....
maine mergem la medic sa ne facem vaccinul BCG-ul care nu l-am facut ca nu a avut voie. sper sa nu intervina nimic. poate este si cu imunitatea la pamant, dupa atatea antibiotice. tre sa mergem la control in mai, daca reusim sa strangem banii care ne trebuie.

Imi pare rau ca treceti printr-o perioada dificila. Poate este din cauza dintisorilor, sper sa va simtiti mai bine in curand.
Bafta la vaccin, avem si noi in curand de facut ultimul vaccin restant (acela care se face la un an). De la BCG am avut multe luni cicatricea ca o bubita, asa se intampla cand nu este facut la nastere; ne-a spus medicul sa nu ne ingrijoram si sa nu o deranjam cu nimic. Dupa aproape un an am scapat de urme si a ramas o cicatrice curata.
Cu imunitatea si noi tot asa suntem: multe raceli, multe antibiotice. Ma consolez cu ideea ca majoritatea copiilor fac 9-12 raceli pe an, in perioada rece. Sunt bucuroasa sa constat ca anul acesta (spre deosebire de anul trecut) a dus majoritatea racelilor pe picioare, fara sa zaca; nu mai respira atat de greu in episoadele cu febra si in jumatate din cazuri a scapat fara antibiotic.
Sunt convinsa ca si voi veti deveni mai puternici pe masura ce cresteti !
Va tinem pumnii stransi pentru controlul din mai si abia astept sa ne dati vesti bune !


_
Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ale-andrei spune:

buna tuturor. i-mi pare rau ca nu v-am mai scris de atata vreme, dar am avut probleme cu calculatorul.
andrei este mai bine, am implinit luna trecuta un anisor de viata, ne pregatim sa mergem la controlul orl si incet si la viena la inima sa vedem cum stam cu vena cava. speram ca vom fii bine. am terminat si gimnastica de recuperare. incepe sa se ridice in fund, sa paseasca pe toata talpa. este asa bucuros cand reuseste de nu am cuvunte sa va povestesc....
multumim pentru tot sprijinul pe care l-am primit pana acum, si sper sa ne auzim in curand cu vesti si mai bune.
va imbratisam si va dorim multa sanatate si tot ce-i mai bun pe lume.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ale-andrei spune:

buna tuturor.
vrem sa va multumim inca odata pentru ajutorul cacre ni-l oferiti, ca sunteti alaturi de noi in continuare, pana aflam ca suntem pe drumul cel bun. multumim din suflet ca ne sustineti cauza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Citat:
citat din mesajul lui ale-andrei
andrei este mai bine, am implinit luna trecuta un anisor de viata, [...] am terminat si gimnastica de recuperare. incepe sa se ridice in fund, sa paseasca pe toata talpa. este asa bucuros cand reuseste de nu am cuvunte sa va povestesc....

La multi ani, Andrei si felicitari pentru progrese !
Va asteptam in continuare cu vesti bune !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ale-andrei spune:

buna tuturor
ne pare rau ca nu am mai comunicat cu voi de atata timp, dar nu am avut de pe ce. ne-a fost defect calculatorul.
nu avem vesti bune nici acum sa va dam. am fost la orl cu andrei si are timpanul spart si acuma de la otita aceea urata ce a facut-o. mi-a spus medicul sa am grija sa nu mai faca otita si sa-i fie nasul desfundat in permanenta, ca sa se vindece urechea. de ieri dimineata face febra si nu stiu din ce cauza.....
asteptam sa ne primeasca meditul la viena sa ne faca interventia la vena cava sa incepem recuperarea locomotorie mai serios.
speram sa avem noroc si cineva acolo sus sa ne iubeasca si mai departe sa ne facem bine si sa vina soarele si pe strada noastra.....
va imbratisez cu drag si va multumesc pentru gandurile frumoase pe care ni le transmiteti....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Multa sanatate, Andrei si pentru mamica ta !
Veti vedea ca totul va fi bine !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ale-andrei spune:

buna ziua toturor. ne cerem scuze ca nu v-am mai scris, dar nu am avut timp. alexandra a terminat gradinita, de la toamna suntem scolari.
andrei nu este bine, am facut analize si am trimis la viena sa vedem cand mergem. trebuie sa ajungem la interventie din pacate sa ne mareasca vena cava. nu am rezolvat problema. sa vedem pe ce data ne cheama.
am pus pe bazar hainite de vanzare sa putem strange suma de care mai avem nevoie, daca ne puteti ajuta va multumim din suflet. stim ca aveti suflet mari, a-ti aratat asta si pana acum si vamultumim din suflet.
in zilele urmatoare o sa va spun cand ne cheama la viena, pana atunci toate cele bune si o vara racoroasa va dorim.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Felicitari pentru viitoarea scolarita !

Tinem pumnii stransi pentru Andrei, sa treaca repede si cu bine peste interventia viitoare !

Mergi la inceput