Andrei micul invingator are nevoie de o noua sansa

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lavinia.p spune:

Buna seara...
Am intrat sa va spun ca au ajuns cu bine la Viena..Azi i-au
facut primele investigatii la Andreiut si o gramada de analize. Intr-adevar este o problema cu vena cava nu este vindecata cum trebuie. Ce e de facut vor sti maine dupa ce vor fi gata toate analizele. Angiograf nu-i vor face fiindca este prea periculos pt varsta lui, ii va face o radiografie cu substanta de contrast. N-am vb mult cu Nadia fiindca nu are multe minute si o costa, dar maine ma va mai anunta ce de facut in continuare dupa ce vor vedea rezultatele analizelor. Despre partea de neuro nu am vb probabil ca maine rezolva aceasta parte. va multumim inca odata tutror pt tot sprijinul vostru[flo}
Va doresc o noapte linistita si ne auzim maine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andreea_AS spune:

Lavi, ma bucur tare ca intrebarile incep sa capete raspunsuri. Tin pumnii stransi sa aiba rezultate care sa ii bucure.

Ce recomandari au cu privire la inimioara?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinia.p spune:

Buna seara,
Am intrat sa va spun ca sunt in drum spre casa, foarte multe nu stiu ca am vb doar prin mesaje, mai multe ne va spune Nadia cand ajung. Sunt probleme cu vena cava, peste 3 luni trebuie sa vina din nou la control. Nu e caz de operatie nici angiograf, cam atata stiu. Astept si eu cu nerabdare vesti.
Va pup si ne auzim maine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ale-andrei spune:

buna seara. ne-am intors azinoapte de la viena. am mers greu din cauza vremii. a fost obositor pentru andrei, dar a meritat. am venit cu vesti mai bune de acolo. l-au pus pe aparate in cele 2 zile, nefiind nevoie inca sa-i facem angiografie. ne-au confirmat ca avem probleme cu vena cava. ar trebui sa aiba un diametru de 50 mm si el are numai de 35 mm. nu e f. rau DAR ne-a zis ca o sa trebuiasca sa-l tinem sub observatie timp de 3-4 luni si sa mergem inapui la el. ne-a spus ca in mod normal ar trebui sa mergem spre bine, dar daca nu va fi asa atunci ne face interventie sa largeasca vena cava. sper sa nu fie nevoie si sa mergem inainte pentru recuperare definitiva. s-au comportat minunat cu noi, i-au luat tensiunea la mana si la picioare ceea ce la noi nu ni s-a luat nici la timisoara, nici la tg. mures, nici la bucuresti. ni s-a spus ca din diferentele de valori poate sa-si dea seama daca starea lui de sanatate este buna sau nu.... nu ne-a venit sa credem. nu stiam ca dintr-un luat de tensiune poti stii cat de grav bolnav sau nu poate fi un om. cand ma gandesc cat de usor pute fii.....
l-au monitorizat 3 ore ca sa vada cum respira, daca e ok inima, operatia, creierul daca nu are leziuni interne, tot. si in tot acest timp am stat langa el si ma gandeam cum ar fi fost daca nu stiam ca are probleme cu vena cava si patea ceva si nu stiam de la ce.... nimeni in atatea luni de controale si de investigatii nu au vazut ca avem probleme cu vena cava si ca acea vena se putea ingusta oricand si sangele nu mai puta sa circule si..... nici nu vreau sa ma gandesc mai departe. ma intreb cum poate fi asa diferenta intre noi si alte persoane profesional vorbind din alte tari.
in concluzie ni s-a spus ca: angiografia iese din calcul nu este inca nevoie de ea deoarece este prea periculoasa si nu avem nevoie inca de ea, dar daca peste 3-4 luni nu se dilata vena atunci nu vom avea de ales si va trebui facut ceva; iar la cap din punct de vedere neuro ne-a zis ca simptomele pe care le are andrei sunt normale din cauza venei cave. la unii copiii apar la altii nu. sa avem grija si sa urmarim sa nu i se bombeze fontanela ( acela ar putea fi singurul semn ca nu este ok si ca vena cava nu se dilata ).
suntem optimisti si stim ca va fii bine. TREBUIE SA FIE ASA.
de aceea trebuie sa mergem mai departe si sa ajungem si peste 3-4 luni la control ca sa ne spuna ca totul o sa fie bine. ca suntem bine.
taxele pentru acest control a fost de 3.800 eur. pentru urmatorul control trebuie sa avem 2.000 de euro. asta daca totul va decurge conform graficului si nu vor fi probleme.

vrem sa va multumum tuturor pentru tot ce ati facut pentru noi. sa multumim administratorilor sitului pentru ca ne-au dat sansa sa putem fi ajutati si sa-i rugam pe ei si pe toti cara doresc sa ne ajuta sa mai putem face un ultim pas spre a fi siguri ca andreiuu se face bine, sa ne lase si sa nu inchida subiectul ca sa putem fi ajutati de toti cei care i-i doresc binele si vor sa-l vada sanatos pe andrei.

va multumim din suflet tuturor, va imbratisam si va promitem ca vom face tot ce depinde de noi ca andrei sa fie un copil normal si sa nu mai trebuiaca sa mai trecem prin stres cu el.

o seara buna va dorim si ne auzim curand.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Felicitari pentru rezultatele bune si va asteptam cu vesti bune in continuare ! Multi pentru Andrei iar pentru voi, cu drag, o mare !

_
Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita69 spune:

felicitari pt crajul pe care il aveti pt o deplasare atit de lung si care a fost un raspuns la tote intrebarile si framintarile vostre inlegatura cu boala lui andrei .pt intreaga familie curajoasa si sper din tot sufletul ca bunul dumnezeu sa va ajute sa il puteti vedea cum micul puit de om cum creste mare si frumos si nu in ultimul rind sanatos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andreea_AS spune:

Nadia, ma bucur ca sunteti bine. Vroiam sa te intreb de ce costurile sunt atat de mari la Viena.
La Munchen Florina plateste pentru un consult 450 de euro care include ekg, monitorizare si vizita medicala la profesor. Va face si Rmn care va fi 1300 de euro.
V au fost recomandate si alte investigatii?


Ma bucur ca dupa o luna si jumatate de alergat in tara si in strainatate, aveti raspunsuri!
Sanatate buburuzei cu ochi verzi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ale-andrei spune:

buna dimineata dinou. va multumim inca odata pentru suportul moral ce ni l-ati dat.

magdaz ina: multumim pentru vorbele si gandurile frumoase

luminita 69:nici noi nu credeam ca o sa mergem asa departe cu el si ca o sa se comporte asa de bine, dar doamne doamnne a avut grija de noi si am mers bine

nadreea as: costurile au fost mai mici fata de germania in conditiile in care acolo dr. sandica mi-a spus ca numai la neuro trebuia sa platesc 5000 euro. aici am platit 3800 pentru ambele investigatii si neuro si cardio pentru cele 2 zile in care au intrat toate analizele, consultul si monitorizarea care i-a fost facuta. eu zic ca e ok.

va dorim o zi buna si un inceput de saptamana asa cum va doriti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinia.p spune:

Buna dragele mele,
Si eu ma bucur ca s-au intors cu bine de pe drumuri si cu raspunsuri in cele din urma relativ bune. Sper sa mearga inspre bine Andreiutu scump
nadia Andreea cred ca se referea la costurile urmatorului consult pe care o sa-l faceti nu la cel de acuma...nu stiu eu asa am inteles...cel de acuma si eu zic ca a fost ok, fata de alte preturi ce le-am mai auzit.
Va si sa aveti o seara placuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ale-andrei spune:

buna ziua dinnou.
andreea daca te referi la urmatoarea vizita la viena, in costuri sunt incluse consultul, ekg, eeg, 2D-Dopplerechokardiographie, ecographie si restul investigatiilor. i-i face analize aproape lafel ca prima data.
speram sa nu fie novoie de mai multe si sa nu se ajunga la interventie.
acum e prea devreme sa pot sa-mi dau seama cum va fi evolutia. deocamdata nu vad modificari nici in bine nici in rau. este lafel. ser sa avem evolutie pozitiva.
va imbratisam si va dorim numai bine pana data viitoare.

Mergi la inceput