Strengari de Martie - Aprilie 2012 - 20

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monna3 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Bia_Mi

Burtici va urez o noapte buna,sa va treziti odihnite! ma duc sa ma intind in pat pt ca bebelina mea se agita de la atata stat incomod. Ma bucur k v-am "intalnit" si ca putem discuta prin ce trecem in aceasta perioada. Ne continuam maine discutiile. N buna Monica (se pare ca noi am ramas pana mai tarziu)!


Noapte buna! Eu sunt in US si nu sunt pe acelasi fus orar cu voi . Sunt cu 7 ore in urma fata de Ro.

Monica, fericita 29+ cu Cezar-Andrei


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_cp spune:

Vaaai, iar ati umplut pagini si pagini Ce ma bucur cand am ce sa citesc asa mult!

Va pup pe toate!
Ronina, sper sa-ti revii cat mai curand! Azi noapte te-am visat.. eram la nunta unei prietene in TM si tu erai nasa :)))) Insa in viata reala prietena mea isi face nunta in Cluj,.. si nu va cunoasteti :) CIudat e subconstientul nostru!

Bia, bine ai venit . Pot sa te intreb ce probleme de sanatate ai care te impiedica sa nasti normal?
Eu nu beam cola inainte de sarcina, iar acum beau un pahar cand ma doare capul (ajuta si prefer asa decat sa iau medicamente). Oricum, CLAR nu e buna, indiferent dc esti sau nu insarcinata! Dar na.. eu, de ex, eram fumatoare inraita inainte de sarcina si evident stiam ca-mi fac rau.. Sfaturi poate da oricine :)

Mona, sar'na de capitol! Doamne ajuta!

Si eu ma gandesc la Dara.. draga noastra, te asteptam sa ne scrii cat mai curand!



28+ cu Gaza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ronina spune:

Wow Dana, ce onoare pe mine sa ma visezi in asa ipostaza importanta

Multumim Monna de capitol, uite ca eu am uitat sa spun.

Chiar asa, ce-o fi cu Dara? Peste vreo 2 luni la disparitii din astea subite cred ca ne vom gandi toate la nastere
Deja ma intreb care din voi va fi dispusa sa-mi dea nr. de tel. sa va pot anunta din spital cand va fi marele moment

30+ Bianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kovacsc spune:

Strumfy trebuie sa ma intorc la serviciu inainte sa implineasca copilul 1 an pentru a primi cei 500 ron.

" Concediu pentru cresterea copilului in varsta de pana la un an, precum si de o indemnizatie lunara care se stabileste in cuantum de 75% din media veniturilor nete realizate pe ultimele 12 luni si care nu poate fi mai mica de 600 de lei si nici mai mare de 3.400 de lei.
• In cazul alegerii acestei variante, daca beneficiarul se reintoarce la serviciu inainte ca cel mic sa implineasca varsta de 1 an (nu conteaza cu cat timp inainte, important este sa fie inainte de data la care copilul implineste 1 an) acesta are dreptul ca pe langa salariu sa primeasca si un stimulent de insertie de 500 lei/luna pana cand copilul implineste varsta de 2 ani.
• De asemenea, daca beneficiarul alege aceasta varianta el are posibilitatea ca dupa implinirea de catre copil a varstei de 1 an sa beneficieze de concediu fara plata pentru cresterea copilului pana la varsta de 2 ani."

Cristina 26+ Karina, comoara noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happylica spune:

buna seara burtici.
noi azi am bantuit toata ziua. adica eu si bebelusa. am fost sa ii cumpar piticei cercelusi. vreau sa ii am la maternitate.. si nu pot garanta ca nasa se va grabi sa ii cumpere pana atunci. asa.. stiu ca i-am luat eu si sunt buni luati.
ronina, trimis pm cu nr de tel

30s4z

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monna3 spune:

fetele puteti completa in docs nr voastre de telefon

Monica, fericita 29+ cu Cezar-Andrei


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monna3 spune:

Citat:
citat din mesajul lui happylica

buna seara burtici.
noi azi am bantuit toata ziua. adica eu si bebelusa. am fost sa ii cumpar piticei cercelusi. vreau sa ii am la maternitate.. si nu pot garanta ca nasa se va grabi sa ii cumpere pana atunci. asa.. stiu ca i-am luat eu si sunt buni luati.


30s4z


sa poarte sanatoasa cercelusii

Monica, fericita 29+ cu Cezar-Andrei


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happylica spune:

haideti ca am recuperat de citit capitolul trecut. acum sa raspundem:

ronina, deci nu-s singura care face traseul pat - baie noaptea.. nu?
lelu, eu iau dicarbocalm pt arsuri. la mine functioneaza.
amy, 7kg am luat si eu. mananc fix ca inainte. acelasi program de masa, acelasi tip de mancare.
mananc mai multe fructe si beau mai multa apa k inainte. pana acum ma declar multumita.
bia_mi, bine ai venit. ai 32 sapt si mai mergi la sv? eu nu mai merg de la 27+. bine, am intrat intai
in co de odihna, apoi din ianuarie in prenatal.
legat de vergeturi.. inca nu am. si sper sa scap..
monna, multumim.

30s4z

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ronina spune:

Happylica: multu ti-am raspuns la PM, dar noi e posibil sa nastem cam deodata asa ca va fi mai greu cu anuntatul intre noi

Monna: da, uitasem de numerele din docs

30+ Bianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amy25 spune:

Kovacsc eu am pe lista de la dna dr morfo trim 3 intre 33-34 sapt.

Bia Bine ai venit! Si eu am baut maxim 3 pahare de cola pana acum, inclusiv unul ieri si pana la 2-3 dimineata n-am mai dormit iar bebe e foarte agitat. Daca nu-ti face rau... o gura poti sa bei.
Legat de vergeturi, eu am avut din liceu o gramada peste tot caci am tot slabit apoi m-am ingrasat. Acum dau pe burta cu un ulei de la Eucerin si vad ca nu au aparut, am ceva maronii dar la jonctiunea dintre picior si sold ca acolo nu prea am dat. Dar pe burta vad ca nu, deci tind sa cred ca ceva a functionat caci altfel faceam sigur!

Monna, banuiesc ca faza cu recoltatul in saptamana 36 e pentru cele care incearca sa nasca natural, cele care au indicatie de cezariana strict nu cred ca mai e necesar, nu?

Tala glumesti cu alea 10 kg, nu?

Eu am fost aseara sa-mi caut bluza pentru botez... nik-nik n-am gasit, jaleee..., erau de toate , pentru burtoaise nimic. Am luat ceva pana la urma nu prea deosebit dar.... ma incape.
Raportez: noapte alba!!!



2004- ovarectomie dreapta din cauza unui chist; urmari: ocluzie intestinala si multe aderente!
-tratament 2 luni cu clostybegit fara rezultat +20 kg acumulate gratis
-2010- 3 inseminari nereusite la clinica Promed + 1 FIV nereusit
2011-ET reusit la clinica Promed

Multumesc Bunului Dumnezeu!
27+ Victor Gabriel

Mergi la inceput