Strugurasi de Sept-Oct 2011 *22*

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Lena eu ma refeream la cele de unica folosinta.. cele lavabila sunt convinsa ca nu sunt chimicaloace

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Pinky.. trimite un mesaj unui moderator si roaga-l sa steraga numele.. da-i un link cu pagina unde scrie numele.. sigur te va ajuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pinkysor spune:

Ok, Sei o sa fac asta. Mersi mult :*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Citat:
citat din mesajul lui seidana

Ingeras.. eu nu reusesc sa scot nici 50 ml dintr0un san si totusi am lapte in general.. sapt trecuta nu aveam, aveam sanii moi moi , a mea manca si nu se satura.. am bagat mancare la greu, m-am si ingrasat vreo 2 kg insa sanii plini din nou.. acum am redus mancarea si sunt tot plini..
BRavo pt MAYA...
Dar sasha face la 2 zile kk? nici la 3 nu ar fi o problema numai sa faca singur.. uita-te la noi sau May.. care avem pb mai grave.. a mea nu facea nici dupa 10 zile...

Oana eu o tin pana incepe sa tipe pe burtica

MArryan
.. nici mie nu imi place sa o dau oricui, probabil e grija pt ele..

Cea mai fericita de Elena (24.08.2011)



Asa eram eu la Maya. Nu am reusit decat o data sa scot 30 ml si m-a durut ingrozitor, m-am enervat si m-am lasat pagubasa. Am luat-o cu mine peste tot cat am alaptat-o ca sa nu mai trebuiasca sa ma mulg.
Dar la ea niciodata nu am simtit ca e nesatula.
Acum ma mulg pt ca sunt disperata sa mai strang un pic de lapte, pt seara, pt congelat ca sa-i dau cand nu-i ajunge de la san etc. Si ma mulg chiar daca scot 10ml....
O sa incerc si eu cu mancatul, desi nu prea as fi vrut sa mananc aiurea, mai mult decat am nevoie, ca mai am 3-4 kg de dat jos ca sa ajung cum eram inainte de sarcina...macar daca as fi sigura ca asta e metoda, ca nu as mai sta pe ganduri...

Acum bebele meu a mancat la 13.00, pana la 14.30 ne-am "jucat" si am vorbit, de la 14.30 doarme. Asta dupa ce a mancat si LM la bibe.

Cu intorsul capului - Sasha cateodata se intoarce, cateodata ma urmareaste numai cu privirea.
Cu intorsul de pe o parte pe alta - nu s-a intors inca.
Nu-i place deloc deloc sa stea pe burtica (nici in brate, vrea numai cu fata, sa vada el tot.
Nu pot sa nu fac comparatii - Maya de la 2 saptamani dormea pe burtica supravegheata permanent. Sasha numai pe spate. Pe burtica nici gand. Sta 2 minute si urla. Numai la masaj, cand e dezbracat ii place pe burtica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marryan spune:

Rach poate ca frumoasa surpriza dar nu vreau acum...ca nu o sa pot sa am grija de Valeria cum trebuie....

Pinkishor sa dea Dumenzeu sa fie o amenie, marti merg la medic de familie sa ma consulte si pe mine si pe fetita..cred ca o sa mi dea ceva analize sa fac.

Sei tu ai primit in dar...dar eu am cumparat fr multe hainute de pe net, abia astept sa ajunga sa le vad, am luat pu 9-12-18 luni haine la reducere fr fine, eu nustiu cum sa imi dau peste mina sa nu mai cumpar de pe net imi cheltuii toata imdemnizatia pe haine si fel de fel de chestii de pe net...
Cu baitul eu nustiu cum sa fac sa incerc si eu in dus, dar cum pui suporturl si dusul la voi e acoperit sau doar peretii...la mine e acoperit dar are si aerisire..nustiu cum va privi ea in baita in dus

Lena da e obligatoriu sa mergi la oftalmolog, chirurg, si neurolog, acum eu am trecut la medic de familie la spitalul privat MED Park si am parte de consultatii, amalize toate gratis timp de 1 an de zile cel putin...mie mii comod sa merg acolo pe in registrare decit sa merg la stat si sa astept pe coridoare cind sunt marjoritatea raciti in perioada asta.

Cea mai fericita de Valeria, 17.08.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Oana .. nu mi-i se par chiar asa groase toujours , poate doar putin mai groase ca pampers , ma insel?

Ingeras.. eu as mai avea 4 + inca vreo 2 noi achizitionate, insa cand am vazut ca nu am lapte am inceput sa mananc mai mult, sa beau apa si noaptea si supa mai multa ... sotu chiar m-a certat de ce nu fac ceva, mai bine grasa cu bb satul

Marryan, cabina de dus e intreaga , cu pereti si acoperis, pe cadita pun un prosop, suportul si facem dus.. sa pun o poza pe grup?
cu hainele.. imi dau seama ca am haine de 3-6 luni care nu le-a imbracat o data, am vreo 15 bluze din bbc de 9-12 luni, + vreo 15 rochite , camasi, jersee ... si i-am mai luat si eu heine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Lena, nu mi au cerut asa ceva la dosar..
si eca face kk verde si cu mucus dar nu ma alarmez inca...

sei, sunt un pic mai groase dar nu mult. sunt mai rigide in schimb.

Oana mamica fericita de Maria Ecaterina 18.09.2011

Doamne iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hayat_Kh spune:

Multumesc Sei pentru raspuns. Razvan face temperatura si are diaree si o stare generala apatica. Trece de la ras la plans, de la agitatie la somn profund, de la foame la refuzul lapticului. Saracutul, toate intr-o singura zi. I-am dat niste Panadol. Sa vedem daca o sa mai faca sau nu. Tu i-ai pus comprese reci pe intepatura?

Inca o intrebare: Maine ar trebui sa merg sa ii faca analizele pentru anemie (eu am cerut asta, pentru ca dr imi tot da inainte cu administrarea de fier la copil si eu nu vreau sa ii dau nimic fara sa aiba neaparat nevoie) si urocultura si sumar la urina si intrebarea este: Daca noi azi am facut vaccinul, analizele alea o sa iese bune? Sau se dau peste cap de la el?

In 23 ianuarie avem programare la Prof. Dr. Hadidi, pentru HS(malformatia la putulica a lui R).Am asa o stare de neliniste de nu va puteti imagina.Ma tot gandesc la ce ne asteapta si pe noi si pe copil, daca dr va decide sa il opereze acum.... Off, Doamne ajuta!

App de scutece. Jade si Seidana , voi de la Pampers numai Premium Care ati folosit nr.4? Celelalte nu? As vrea o parere legat de cele in ambalaj verde cu albastru....Cum vi s-au parut voua?

Uff, pana i-am incalzit lui bebita lapticul a adormit....acum stau de vreo 15 min sa se trezeasca sa manance...

Pinkisor ...atatea probleme pentru niste clatite???? La coprul tau? Mmmm..ce sa mai zic eu balena in devenire? Ca nu slabesc deloc...si nu mananc cine stie ce si nici nu alaptez sa vorba aia.....dar nah, probabil ca asta mi-o fi felul....

Mikka

Lali ce frumos ca piticelul de Teodora se stie juca cu suzi....tare as vrea sa il invat si eu pe Razvan...sau poate ca ar trebui sa ma consider norocoasa, ca de vreo 3 zile, prefera un inel de plus cu cap de ursulet sa-l smotoceasca pana adoarme , in loc de suzi....Nush ce sa zic..o fi bine? Si tot de atatea nopti, vrea sa doarma numai cu mine...\in somn ma cauta cu mana, pana ma gaseste..se agata de mine si doarme mai departe, pe cand in patut, daca nu da de mine ...atata se agita , tuseste , se inneaca, pana ma trezesc si-l iau la mine in pat...



Mami fericita de Razvan Octavian 15.09.2011



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

pinky un subiect inchis poate fi deschis doar de un moderator
cum a zis si seidana , trimite un mp unuia dintre ei , te ajuta cu siguranta

hayat eu zic ca analizele nu are de ce sa fie influentate de vaccin
brrr....mi am adus aminte cum a facut T cand i am luat sange ultima oara..
eu n am folosit deloc pampers la pachet albastru , nu te pot ajuta cu pareri

rach imi pare rau ca anastasia e bolnavioara
of , ce de bebei bolnaviori

_


de T 4+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

HAyat.. eu i-am pus comprese cu ser rece si alcool sanitar, noua ni-i s-a si inrosit si intarit zona vaccinului..
sa stii ca si ea e f maraita, suparata, plange mai des( de fapt plange ca pana acum nu plangea), se sperie din orice, nu are chef de joaca, si vrea in brate mai tot timpul.. e apatica si ma doare sufletul.. aa si vrea la titi mai des, insa nu neaparat mananca..
o sa fiu alaturi de voi , si sper sa nu il opereze acum..
Despre scutecele albastre.. am incercat marimea 2, ca am primit o cutie mare la botez, insa m-au lasat rece, nu aveau putere de absorbtie f buna, o strangeau pe burtica, si nu le-am putut purta pana la greutatea trecuta pe ambalaj (parca 6 kg, le-am purtat pana la 5 pt ca isi uda hainele).. deci per total mie nu mi-au placut, insa parerile sunt impartite..eventual incearca o punguta mica.. premium care ai incercat si nu itiplac?

JAde.. pe mine nu m-a lasat Natalia sa ii iau sange.. desi r mi-a sugerat, cand mi-a explicat Natalia ce inseamna sa ii tragi sange la un bb am zis ca mai astept sa ii faca analizele

Mergi la inceput