BubuLMA Ioana,Yannis,Lukas,Andrei,Mihai,Stefan-124

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andutza_B spune:

Eu asa am facut, de asta recomand metoda. Am inlocuit treptat mesele si am folosit pompa cate putin. La mine intr-o saptamana nu mi-am mai simtit sanii angorjati deloc deloc si cam peste inca una nu mai iesea deloc lapte daca strangeam cu mana.

Andutza- de bebelusa fericita Miruna-Georgiana (26.01.2011)
---------------------------------------------------------------------------------------------------
"In an ugly and unhappy world the richest man can purchase nothing but ugliness and unhappiness." (George Bernard Shaw)

Atunci cand Dalai Lama a fost intrebat ce l-a surprins mai mult īn ceea ce priveste umanitatea, acesta a raspuns: " Omul. Pentru ca īsi sacrifica sanatatea pentru a face bani. Apoi sacrifica bani pentru a-si recapata sanatatea. Si pe urma este atāt de īngrijorat de viitor īncāt nu se poate bucura de prezent; rezultatul fiind ca el nu traieste īn prezent sau viitor; traieste ca si cānd nu va muri niciodata si apoi moare fara sa fi trait vreodata cu adevarat."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luciact spune:


LA MULTI ANI sarbatoritilor nostri Yannis, Lukas, Mihai, Andrei, Stefan! Sa fiti sanatosi si norocosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ziki spune:

Buna ziua si de la noi!

La multi ani ANA pentru ieri, sa fii mereu iubita si fericita!

La multi ani si pentru sarbatoritii de azi: Andrei, Lukas, Mihai, Stefan! sa cresteti mai si iubiti, norocosi si fericiti, si inconjurati de bine la tot pasul!

Multumesc mult ADRYII pentru feedbackul despre intoarcerea la serviciu, desi m-ai cam speriat oricum stiu ce ma asteapta...

ZUMZU - iti pot trimite si taticii cv-ul? ca soata mea traieste cu visul ca va lucra unde lucrezi tu...


dupa cum vedeti eu ma caznesc sa citesc din urma, dar apuc doar pe sarite.

revin. sper.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

La multi ani Yannis, Stefan, Andrei, Lukas si Mihai!

Sa cresteti mari, sanatosi si sa fiti bucuria parintilor vostri!



Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011)
http://concurs.herdea.ro/bebe/136/piscotel2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ziki spune:

FRAGRANT - sfatul tau a venit cam tarzior, tocmai ce-am scris ca m-am speriat deja.
apropo, ma intreba Doloress unde vrem sa mergem, si am aflat ca ne dorim sa mergem fix unde stati voi!! am vazut acolo o scoala bunuta, o scoala de karate, o statie de tren spre Montreal pentru job, etc - si mai ales o carca de parcuri. stiu ca sunt peste tot, dar acolo ni s-a pus noua pata. si acum sa aflu ca si voi stati acolo... e clar - nu mai aveti scapare - lol


ce frumos ai vorbit, ANDUTZA! mereu am stiut ca esti mai echilibrata decat vrei sa ne faci sa credem si o femeie super in toate domeniile vietii ei. sincer, felicitari! [china]


ZUMZU, chiar si medicamentele reduc treptat lactatia deci tot acolo ajungi. si eu as spune ca ANDUTZA, mergi pe natural! mult succes!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jasmin26 spune:

buna dimineata tutoror,multumesc pt urari si pt gandurile bune transmise pt lukas....iaca ca a trecut deja anisorul
Eu nu sunt intr-o stare foarte buna si nu pot scrie foarte multe,dupa ce ca de sarbatori am plecat val-vartej in Rom pt ca a murit bunica sotului,am avut un concediu de caca(scuze);cu un Lukas nervos,marait,care nu vroia sa manance sa doarme sau sa stea cu altcineva,in dimineata asta,in loc sa ma bucur de ziua asta,plang pe la colturi ca bunica mea e pe moarte si tr sa plecam de urgenta in Ro.....sunt suparata,deprimata,nervoasa....de ce atatea ghinione?
Imi pare tare rau ca nu am apucat sa spun LA MULTI ANI tuturor buburuzelor care au facut anisorul si mamicilor de buburuze....o fac acum,,,,,LA MULTI ANI!!!!!!!
Sper sa revin cu o stare mai buna,acum sunt varza!!!!!
sanatate fetelor....!!!!!

Crina,mami de baietel scump...
Lukas Christian(12.01.2011) si in 24+

In curand vom fi 4...!!!

Daruieste-i lui D-zeu inima si D-zeu iti va oferi cerul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andri31 spune:

jasmine .... moralul sus ca si de ce si pt ce si pt CINE !!!

Doamne ! ma uit la voi , cele cu bebici de 1 an si altul pe drum ....
MI-E TARE DOR DE BURTA MEA >>>>>>>>>>>>>> imi sunteti asa de dragi .
poate daca vindem ap. si ne mutam intr-unul fara datorii si ne mai raman si 3500 eur mai dam o tura pe la viena pt o surioara.

ce sentimente mi-ai trezit jasmine ... n-ai idee.
"in curand vom fi 4!"... m-a terminat !

Amalia dulce bebe 19.ian.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andri31 spune:

haide ca m-a cuprins visarea si filozofeala.

inainte nu am inteles niciodata de ce o familie care are 1 copil mi vrea unul. pt ce ?! nu este suficient sa ai unul , sa-i oferi totul , dragoste , timp , financiar..totul ... de ce sa-l faci si pe al II-lea sau pe al III-lea si sa imparti dragostea... ar fi privati copiii de asa de multe .... nu ar fi in avantajul lor sa mai fie si alti copii

acum imi dau seama,,, oarintele realizeaza cat de multe are de oferit dar mai ales de primit cu 1 copil ... se gandeste ca o data cu al II-lea totul se va dubla.. dragoste , fericire , bucuria a 2 zambete de copil , rasetele a 2 copii in cassa , imbratisareaX2 ....si in nici un caz nu ar impati dragostea ci dragostea s-ar dubla... acum inteleg si eu parintii cu 2 copii ... eforturile parintilor sunt duble dar si imbratisarile,zambetele,dragostea,atingerile... totul este dublu.... ce frumso... de asta cei mai "bogati" oameni sunt cei care au mai multi copii.....

ce face mamicia din om.... cum te face sa realizezi anumite lucruri...cum te "imbogateste" din atat de multe puncte de vedere

haide ca placinta e mica pe langa cat m-am intins eu pe aci ...

Amalia dulce bebe 19.ian.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luiza1977 spune:

Andri,ce fumos ai vb tu acolo.si mie imi este dor de burtica mea,dar e greu cu 2,io dau bir cu fugitii....

Jasmin,imi pare rau ... treb sa fii tare! iti trimit o imbratisare virtuala.sa ai grija de tine de pitic si de burtica!


LA MULTI ANI YANNIS,LUKAS,ANDREI,MIHAI,STEFAN!


sa cresteti mari,sanatosi si frumosi cu mult noroc in viata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Hei gagici!
..tarzie
Am avut o zi de maraton..

Amk rezolvat si baia ..am chemat zugravul si mi-a astupat peretii ..peste tot cu ce era nevoie..baia mea e ca si noua

Am fost la farmacie si mi-am facut provizii de Weleda..daca mai sunt mamici dornice de cremulit..va dau lista cu ce am prin cutiutza
Zumzulic;incearca fara medicamente..daca nu reusesti mai bagi si pastile la nevoie....multa bafta

in rest pup toate fetele!!!!!!

Jasmin;multa putere mamico

ZIKI/LORI/ANDUTZ/ANDRI/FRAGRANT SI TOATA GASCA DE MAMICI!..cate un

Mergi la inceput