MONTIGNAC (167)...STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ninha spune:

Citat:
citat din mesajul lui Carmen_Marieta

Fetele din Bucuresti de unde cumparat ingredientele pt wassa? eu am fost azi la Careefour si nu am gasit nimic, nici intr-un plafar.. maine trimit sotul la Obor sa-mi caute.
Si ce gem fara zahar luati..
Ma scuzati ca va intreb, incerc eu sa mai citesc si din cap. anterioare dar este mandra mica peste mine.

Azi mi-am facut aprovizionarea: legume, fructe, iaurt 0%.



de STEFAN -21.01.2009 si ELENA -15.12.2010


Carmen, gem de prune de Topoloveni. se gaseste mai peste tot. Eu n-as folosi gemuri cu alti indulcitori, ca tot porcarii sunt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Carmen,si eu zic tot gem de Topoloveni. In Carefour fasesti faina integrala. Tarate gasesti la plafar sau poate la tara. Eu le cumpar de la un magazin de furaje dar sunt foarte ieftine asa. Seminte de tot felul, stevia tot la plafar. La DM e cel mai ieftin sirop de agave si fructoza.

Ninha, orezul integral sau basmati e de faza 1 daca se combina cu glucide. E de faza 2 in combinatie cu fructe de mare sau peste. Hai ca ma tentezi cu salata ta. Merg sa imi pun seminte la incoltit.

Cleo, daca ai gustat doar treaca-mearga, daca mancai toata prajitura era de rau

Tocmai am mancat o portie imensa de somon la cuptor cu legume si acum stau in pat ca nu mai pot misca .

Noapte buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui puisorul

Carmen,si eu zic tot gem de Topoloveni. In Carefour fasesti faina integrala. Tarate gasesti la plafar sau poate la tara. Eu le cumpar de la un magazin de furaje dar sunt foarte ieftine asa. Seminte de tot felul, stevia tot la plafar. La DM e cel mai ieftin sirop de agave si fructoza.

Ninha, orezul integral sau basmati e de faza 1 daca se combina cu glucide. E de faza 2 in combinatie cu fructe de mare sau peste. Hai ca ma tentezi cu salata ta. Merg sa imi pun seminte la incoltit.

Cleo, daca ai gustat doar treaca-mearga, daca mancai toata prajitura era de rau

Tocmai am mancat o portie imensa de somon la cuptor cu legume si acum stau in pat ca nu mai pot misca .

Noapte buna

Ani de Stefana (23.01.2008)

ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copii




nu mai...ca ma mananca sotul . Am luat un coltz, sa vaz cum e cu noua aroma "apa de trandafiri" (o chestie cu chimicale dar care aduce a copilaria mea). Iar piinicile, cu faina neagra au iesit suuuper gustoase. O sa caut si eu pe aici taratze, faina de ovaz, secara,din astea.
Avem niste gemuri cumparate de la un targ handmade pe care scrie explicit fara zahar: acrisoare, cu gust de fruct...le-a mancat sotul aproape pe tot. Voi cand mancati acest gem si cu ce il combinati? eu il luai ca gustare, de ex. cand mai am 1 ora pana la masa si mi-e pofta de ceva dulce.


deci azi:
MD: vinete+humus+3 rosioare
G: caise deshidratate (prea aproape de MD)
P: 2 farfurii de o maiastra ciorba cu afumatura si cate o lingura de smantana cu grasime 40%. Desert - guritze de 3 chestii interzise...
C: 1 farfurie de ciorba cu o ultima lingura de manstana

Miine:
MD: nhu stiu, repet pe cel de azi, mai am si oua de tzarani..
P: conopida cu branzeturi grase la cuptor si 1 ou sau ciorba de afumatura
C: resturi de la P

Ma intorc la crosetat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_Marieta spune:

Ninha, Puisor si eu ma gandisem la gem e Toloploveni, insa nu eram sigura.

Am cumparat azi si cartea dar am citit numai prefata.. de cu 2 nazdravani e mai greu, in schimb am alergat o jumatate de ora prin casa "trenul" eu eram locomotiva iar Stefan vagonul I.. am facut sport...
Oricum maine trimit sotul la Obor sa faca aprovizionarea.

Noapte buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

fetiliiiiii....stiu ca e mai usor..dar o sa va rog sa nu mai dati replay la ce mesaje se scriu ca in ritmul asta se umple capitolul in 3 zile de vorbarie

azi am fost toata ziua pe drumuri la shopping..dupa curat prin casa...deci nu am mai gatit..maine execut supa de rosii si m-am razgandit la facut varza ..o fac sapt viitoare ca de cumparat am cumparat-o

mi-am luat niste bile de mozzarela..si o sa execut pentru la munca salata cu mozzarela, masline cu ierburi, si rosii cherry si o sa mai fac si niste inaripata la cuptor si gata masa sapt asta

cleo crezi ca mi-ar iesit ciorba de afumatura daca as face-o cu bacon afumat?

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_Marieta spune:

Buna dimineata,

MD:iaurt 0%+fulgi ovaz
G: 1cubulet cioco 86%
P: ciorba de vacuta cu legume
G: Mar
C: chiftelute(perisoare) curcan cu sos de rosii( facut in casa)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

brandusik, slaninuta afumata are grasime multa. Eu fac cu oase - ideea ca oasele fierte incet elibereaza maduva (si asta e o grasime, dar are aroma ei).


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

cleo banuiam io....mama mi-o sigerat sa cumpar oase normaledar stiu sigur ca nu o sa iasa la fel...asa ca o sa astept sa imi fac provizii cand ma duc de Paste acasa..cu putin noroc nu trebe sa mai aduc pantofi si haine

ca si carmen am amncat dimi 2 patra cioco si lapte cu fulgi

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns btz_ovi spune:

Neatza.

Meniu azi:
MD:cereale cu lapte
P:ciuperci cu cascaval si poate o omleta cu verdeturi
C:salata de varza

Trebuie neaparat sa iau crom,am o pofta nebuna de ciocolata,as manca incontinuu .Si nu sunt insarcinata,ma jur!!
Mama m-a vazut la web si zice ca am slabit de la Craciun,sotul la fel,dar cureaua intra tot in aceeasi gaura,asa ca tind sa cred ca ei ma mint

Va urez o zi senina!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

eu m-am cantarit ieri. In aproapre 2 sapt de Montignac, combinat si cu miscare, s-a dus cam 1kg.

Azi:
MD: mere
G: seminte de dovlceac(ceva interzis)
P: Conopida cu ou si branzeturi grase
C: resturi

Mergi la inceput