Cum se pot elimina ridurile?

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Delyutz spune:


genist, e cea de la isis? imi poti spune in ce farmacie ai gasit?
in legatura cu SPF, am inteles ca cea de la Roche posay e f.buna.

Citat:
citat din mesajul lui geniest

Am achizitionat si eu Glyco A, acum sunt in cautare de crema cu SPF 30.

Mirela

Sper sa am rezultate bune, mai ales ca eu o folosesc doar pt. puncte negre si mici pete, nu am, inca, riduri deranjante.

Am o rugaminte: pot sa-ti scriu pe e-mail in legatura cu alta problemuta dermatologica? Am nevoie de sfatul tau. Este altceva decat legat de riduri...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramiris spune:


Am gasit Glyco A de la Isis(la farmacia Dona, am cautat la o Catena si n-am gasit) si o crema cu spf 50 de la Bioderma (nu cea de copii).

Azi incep operatiunea :).

Mirela, ai primit emailul meu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delyutz spune:

Super. te rog sa nu ne uiti cu pareri!

Citat:
citat din mesajul lui ramiris


Am gasit Glyco A de la Isis(la farmacia Dona, am cautat la o Catena si n-am gasit) si o crema cu spf 50 de la Bioderma (nu cea de copii).

Azi incep operatiunea :).

Mirela, ai primit emailul meu?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela72 spune:

Ramiris, am primit mesajul tau, nu am avut cand sa raspund, am fost de-a dreptul bombardata de emailuri zilele astea. Promit sa raspund deseara.

Mire-mama de fetita frumoasa
http://community.webshots.com/user/Papucica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Inspirata de topicul asta am vorbit azi cu o prietena dermatoloaga si mi-a spus ca acest Glyco A e bun pt tenurile grase si acneice. Tenurile uscate sau mixte le usca si mai tare. Pt tenul meu mixt mi-a recomandat Glycopeel(sau asa ceva ) de la SVR cu 20% acid glicolic seara iar dimineata Hydracid C20 tot de la SVR. Pana acum am mers pe mana ei si mi-a fost foarte bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramiris spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mirela72

Ramiris, am primit mesajul tau, nu am avut cand sa raspund, am fost de-a dreptul bombardata de emailuri zilele astea. Promit sa raspund deseara.

Mire-mama de fetita frumoasa
http://community.webshots.com/user/Papucica



Mirela, nici o graba, stiu ce am de facut in prima faza, nu-ti strica seara de duminica pentru mine, e ok si zilele urmatoare cand gasesti un pic de timp.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramiris spune:

Citat:
citat din mesajul lui puisorul

Inspirata de topicul asta am vorbit azi cu o prietena dermatoloaga si mi-a spus ca acest Glyco A e bun pt tenurile grase si acneice. Tenurile uscate sau mixte le usca si mai tare. Pt tenul meu mixt mi-a recomandat Glycopeel(sau asa ceva ) de la SVR cu 20% acid glicolic seara iar dimineata Hydracid C20 tot de la SVR. Pana acum am mers pe mana ei si mi-a fost foarte bine.

Ani de Stefana (23.01.2008)

ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copii



Mirela spune ca ea are tenul predominant uscat si a avut efecte bune Glyco A la ea combinat cu metodele de hidratare despre care a pomenit.

Tenul meu e normal spre uscat, o sa folosesc Glyco A combinat ziua cu crema cu SPF 50 de la Bioderma si seara o sa inlocuiesc crema mea de noapte cu Atoderm PP tot de la Bioderma ca sa ma asigur ca pielea e hidratata suficient.

Visez la serul Mirelei cu acid hyaluronic :).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramiris spune:

Citat:
citat din mesajul lui puisorul

Inspirata de topicul asta am vorbit azi cu o prietena dermatoloaga si mi-a spus ca acest Glyco A e bun pt tenurile grase si acneice. Tenurile uscate sau mixte le usca si mai tare. Pt tenul meu mixt mi-a recomandat Glycopeel(sau asa ceva ) de la SVR cu 20% acid glicolic seara iar dimineata Hydracid C20 tot de la SVR. Pana acum am mers pe mana ei si mi-a fost foarte bine.

Ani de Stefana (23.01.2008)

ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copii



Asteptam sa ne spui cand incepi si ce rezultate ai.

Ce spune prietena ta dermatoloaga despre peelingul mai profund? Cu ce produse recomanda sa fie facut?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geniest spune:

Citat:
citat din mesajul lui Delyutz


genist, e cea de la isis? imi poti spune in ce farmacie ai gasit?
in legatura cu SPF, am inteles ca cea de la Roche posay e f.buna.

Citat:
citat din mesajul lui geniest

Am achizitionat si eu Glyco A, acum sunt in cautare de crema cu SPF 30.

Mirela

Sper sa am rezultate bune, mai ales ca eu o folosesc doar pt. puncte negre si mici pete, nu am, inca, riduri deranjante.

Am o rugaminte: pot sa-ti scriu pe e-mail in legatura cu alta problemuta dermatologica? Am nevoie de sfatul tau. Este altceva decat legat de riduri...




http://www.sensiblu.com/?page=search&searchword=glyco&ItemId=6422120

Eu am luat-o cu 31.5 lei de la farmacia Help din Drumul Taberei. o gasesti si la Sensiblu (vezi link-ul).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramiris spune:

Citat:
citat din mesajul lui geniest

Eu am luat-o cu 31.5 lei de la farmacia Help din Drumul Taberei. o gasesti si la Sensiblu (vezi link-ul).


La Dona a fost aproape 38 lei.

Mergi la inceput