Cum se pot elimina ridurile?

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eli05 spune:

Mirela72,o crema minune pt buze care se usuca tot timpul,atat iarna cat si vara,ai?E vorba de o dermatita(asa mi-a spus dermatologul)localizata in aceasta zona.Se pare ca si copilul ma mosteneste.Am incercat tot felul de creme si balsamuri,iar medicul mi-a recomandat Amilab,de la Merck,spunandu-mi ca o sa-l folosesc doar de 2-3 ori pe zi,insa nu e diferit fata de restul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela72 spune:

Eli05, o sa ma gandesc la o formula, lasa-mi pe privat o adresa, o sa incerc sa-ti prepar ceva, nu te costa nimic, doar transportul.

Mire-mama de fetita frumoasa
http://community.webshots.com/user/Papucica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eli05 spune:

Multumesc mult Mirela,ti-am lasat adresa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns montelimar spune:

Ar fi minunat daca serul asta s-ar dovedi solutia la problemele mele. Eu am 32 de ani si incep sa se vada tot mai bine ridurile de la coltul ochilor, situatia se inrautateste de la o luna la alta. Din cate am inteles eu, gelul cu acid gliconic nu poate fi folosit in jurul ochilor, e bun doar pentru ridurile de pe frunte, de exemplu. Dar serul cu acid hialuronic ce face, hidrateaza deci opreste formarea altor riduri sau are efect si asupra ridurilor deja formate ? Nu stiu unde citeam, parca pe site-ul Paula's Choice, ca odata formate, ridurile mai dispar doar cu lifting, afirmatiile din reclamele pentru cremele de ochi, cum ca ar sterge ridurile formate, nefiind deloc adevarate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bratu Monica spune:

Va rog frumos spuneti-mi si mie la ce este bunul serul cu Acid Hialuronic,cum il pot procura si cat costa?

Azi am cumparat si eu Glyco A astept cu nerabdare sa vad ceva rezultate.


Va rog mult cum ajung si eu in posesia serului????se poate???pleaseee!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delyutz spune:

Monica, scrie-i Mirelei pe mail. Te ajuta ea cu info cu privire la pret&modalitate de achizitionare.

Citat:
citat din mesajul lui Bratu Monica

Va rog frumos spuneti-mi si mie la ce este bunul serul cu Acid Hialuronic,cum il pot procura si cat costa?

Azi am cumparat si eu Glyco A astept cu nerabdare sa vad ceva rezultate.


Va rog mult cum ajung si eu in posesia serului????se poate???pleaseee!!!

Monikka

vacanta Moeciu 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

delyutz, parca tu ma intrebai in urma cu cateva zile daca ustura cand aplic Glyco A.
Aseara m-a usturat destul de rau pret de vreo 2-3 minute, zau ca imi venea sa aplic apa pe fata .

SOACRA MARE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela72 spune:

Lulu, si pe mine m-a usturat foarte rau cand am inceput tratamentul. Tot asa, imi venea sa ma spal pe fata, cred ca m-am si spalat o data. Apoi s-a obisnuit pielea.
Dar inca ma mai ustura la acidul glicolic 30%, tot rau, ca pielea mea e relativ sensibila, dar rezist :) A doua zi de dimineata arata acceptabil tenul, iar dupa 3 zile straluceste! Sufera baba la frumusete :)) Sa nu va faceti peeling mecanic (cu scrub sau gel cu particule)si sa va protejati bine pielea pe vremea asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delyutz spune:

Lulu, eu eram Si eu am observat ca daca aplic cu glyco imediat dupa demachiere si curatare incepe sa ma intepe putin. daca insa las timp dupa demachiere si ma dau cu glyco dupa o ora, spre ex, nu mai simt nimic...

Citat:
citat din mesajul lui lulu77

delyutz, parca tu ma intrebai in urma cu cateva zile daca ustura cand aplic Glyco A.
Aseara m-a usturat destul de rau pret de vreo 2-3 minute, zau ca imi venea sa aplic apa pe fata .

SOACRA MARE


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramiris spune:

Eu am zile si zile, in unele zile nu simt nimic cand ma dau cu GlycoA, in altele simt usoare intepaturi dar care dispar destul de repede. Pielea se inroseste foarte putin dupa aplicare (ca intensitate si ca timp). Oricum in timp s-au atenuat senzatiile/reactiile la aplicarea cremei. Cred ca e semn ca pielea se obisnuieste, eu am 4 saptamani de Glyco A zi de zi.
Si sunt in continuare foarte incantata de rezultate.

Mergi la inceput