Cum se pot elimina ridurile?

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iarina spune:

Mirela, cum pot sa imi cumpar si eu de la voi serul ala cu acid hialuronic pentru hidratare? Fetelor din Bucuresti, voi cum ati intrat in posesia produsului? Si inca ceva: hidrateaza puternic, nu? Eu asa am inteles.
Nu ma intereseaza daca lasa pelicula sau nu, daca miroase au ba, vreau sa-mi simt pielea hidratata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns salcia spune:

Multumesc, Mirela, iti scriu mail!

Iarina, ii scriem mail Mirelei pentru serum, si eu tot pentru hidratare intensa vreau, ca iarna asta ma distruge! Eu am pielea foarte deshidratata si sensibila, si frigul imi face numai probleme, am ajuns sa ma dau cu 2-3 creme pe obraji (dintre care una e Cold Cream, deci grasa rau). Anul trecut am avut o perioada horror in care am folosit lanolina pura, si m-a ajutat, dar avea o textura absolut groaznica.

Oricum, pentru cele cu probleme asemanatoare cu ale mele cremele astea mai grase sunt bune pentru ca tin apa in piele (deci e ideal un ser hidratant inainte, pentru aportul de apa, iar crema hranitoare pentru lipide) si protejeaza pielea de factorii exteriori, creeaza un fel de bariera. Asta daca nu te deranjeaza sa iesi cu fata bine smacuita, eu m-am obisnuit. In plus cand e ff frig am inteles ca nu e bine sa-ti dai cu crema hidratanta si apoi sa iesi afara pentru ca apa din crema poate ingheta (?!), ma rog, nu mai tin minte explicatia, dar cam asta era ideea, in mare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

mneatza,

voi aplicati si dimneatza ser? sau numai seara?

Delyutz, nici mie nu mi-au iesit cosuri, bube, si de intepat m-a intepat ffff putin, nesemnificativ, dar efectul si-l face crema.
aduca fata mea arata extraodinar de o saptamana si ceva. e fantastica toata combinatia de creme, ser, vit A pe care o folosesc.
eu dimineatza nu am aplicat ser, si de aceea v-am intrebat.

Oare mai este nevoie sa aplicam la un anumit interval de timp o masca?
Eu imi faceam mastile in casa, pe baza de argila cu diverse combinatii(miere, sau ou, smantana, etc).


SOACRA MARE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delyutz spune:

Lulu, tu te dai zilnic sau respecti indicatiile cu o zi da, una ba.
Ca si masca, nu cred ca face rau una de hidratare, insa cred ca nu trebuie sa fie una gen scrub pentru ca tu deja elimini un strat de piele prin Glyco.

Citat:
citat din mesajul lui lulu77

mneatza,

voi aplicati si dimneatza ser? sau numai seara?

Delyutz, nici mie nu mi-au iesit cosuri, bube, si de intepat m-a intepat ffff putin, nesemnificativ, dar efectul si-l face crema.
aduca fata mea arata extraodinar de o saptamana si ceva. e fantastica toata combinatia de creme, ser, vit A pe care o folosesc.
eu dimineatza nu am aplicat ser, si de aceea v-am intrebat.

Oare mai este nevoie sa aplicam la un anumit interval de timp o masca?
Eu imi faceam mastile in casa, pe baza de argila cu diverse combinatii(miere, sau ou, smantana, etc).


SOACRA MARE


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Delyutz, m-am dat o zi da una ba cu Glyco.azi urmeaza a 5 oara.

SOACRA MARE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela72 spune:

Sa nu folositi nici un fel de scrub ca ve sensibilizati pielea.

Mire-mama de fetite frumoase - Mara si Aldana
http://community.webshots.com/user/Papucica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancakarina spune:

Mirela cum sa fac pentru a comanda acest serum,am incercat sa-ti trimit e-mail dar din pacate n-am reusit.Multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns almo spune:

Mirela,cum as putea sa te contactez pe email sau pe PM, as vrea sa te intreb cum as putea sa fac si eu rost de combinatia ta miraculoasa.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns salcia spune:

Mirela, voi preparati si ser cu vitamina C? Ca as vrea si cu vitamina C, pentru stralucire si uniformizare, mai ales ca nu e o substanta asa agresiva ca AHA sau altele.

Merci !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela72 spune:

mailul meu este mirela_otilia@yahoo.com. O sa fac si un site in curand, inca nu e functionabil, oricum nu am voie sa-i fac reclama, pe privat o sa va dau adresa sitului.

Mire-mama de fetita frumoasa
http://community.webshots.com/user/Papucica

Mergi la inceput