Cum se pot elimina ridurile?

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lo_li_Ta spune:

Eu am un serum cu acid hialuronic de la Skinceuticals. E f bun si nu lasa nicio pelicula. As vrea sa mai alternez insa. Mirela, se poate face comanda la cel produs de farmacia unde lucrezi tu?
Exista vreun peeling sau alt leac pt ridurile din jurul ochilor?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela72 spune:

Serumul cu acid hialuronic preparat de noi nu lasa pelicula. Cel cu vitamina C, da, lasa pelicula dar se foloseste doar seara din cauza substantei active care este sensibila la lumina.
Lolita, scrie-mi pe email.


Mire-mama de fetite frumoase Mara si Aldana http://community.webshots.com/user/Papucica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

mneatza,

trec si eu in revista rezultatele mele, f bune, cu Glyco A.
O aplic la 2 zile (de 3 ori am aplicat-o pana acum) si se vede deja diferenta, tenul este mult mai luminos, fin, curat, catifelat.
Dupa Glyco aplic VIT A.
Dimineatza ma dau cu BIODERMA SPOT SPF 50 iar in jurul ochilor aplic crem ape care o folosesc de ani d ezile(de contur ochi de la Gerovital).
Astept sa incep si cu serum de la Mirela.
Revin cu detalii.

SOACRA MARE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delyutz spune:

am inceput si eu cu glyco. urmeaza deja a treia aplicare. cand pun crema pe fata nu simt nimic, nici intepaturi, nici nimic. pielea mea e neschimbata momentan, sper insa sa functioneze si sa se vada ceva...

astazi a ajuns si serumul de pe iherb, cel incercat si de Carolinah. abia astept sa ajung acasa sa vad ce textura are.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

La mine, dupa 4 aplicari de Glyco A, si o singura aplicare ser de la Mirela fata arata absolut fantastic, si nu exagerez.Nu am avut in viata mea, sau nu imi mai aduc eu aminte, asa ten fin, luminos, perfect.
Serul Mirelei are o textuta fina, prietenoasa, nu lasa urme, pelicula, nu e lipicios, etc.
Eu am mai folosit serul de la Olay, deci pot face o comparatie.
Seara folosesc VIT A, iar ziua Photoderma SPOT de la BIODERMA.

SOACRA MARE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali spune:

Lulu bioderma e o crema de protectie solara sau o crema hidratanta cu filtru UV?
Eu folsesc de exemplu pe timpul zilei o crema hidratanta Avene cu 20 filtru UV.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delyutz spune:

Lulu, dar cand ai aplicat crema Glyco ai simtit ceva? intepaturi etc? sau a fost ca o crema normala?

Citat:
citat din mesajul lui lulu77

La mine, dupa 4 aplicari de Glyco A, si o singura aplicare ser de la Mirela fata arata absolut fantastic, si nu exagerez.Nu am avut in viata mea, sau nu imi mai aduc eu aminte, asa ten fin, luminos, perfect.
Serul Mirelei are o textuta fina, prietenoasa, nu lasa urme, pelicula, nu e lipicios, etc.
Eu am mai folosit serul de la Olay, deci pot face o comparatie.
Seara folosesc VIT A, iar ziua Photoderma SPOT de la BIODERMA.

SOACRA MARE


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

Si pe mine ma inteapa un pic, dar trece instantaneu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Glyco ma inteapa f putin cand o aplic.
BIODERMA SPOT SPF 50- Protectie solara maxima, specifica: hiperpigmentare localizata; pre si post laser, particular dupa derm-abraziune; cicatrice in urma tratamentelor dermatologice.
Deocamdata asta aplic, sunt in cautare de o crema hidratanta cu factor mare portectie.
Habar nu am daca este ok sau nu, fara o crema hidratanta.
ceva recomandari?

SOACRA MARE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramiris spune:

Citat:
citat din mesajul lui lulu77


La mine, dupa 4 aplicari de Glyco A, si o singura aplicare ser de la Mirela fata arata absolut fantastic, si nu exagerez.Nu am avut in viata mea, sau nu imi mai aduc eu aminte, asa ten fin, luminos, perfect.
Serul Mirelei are o textuta fina, prietenoasa, nu lasa urme, pelicula, nu e lipicios, etc.
Eu am mai folosit serul de la Olay, deci pot face o comparatie.
Seara folosesc VIT A, iar ziua Photoderma SPOT de la BIODERMA.

SOACRA MARE




Photoderma Spot de la Bioderma este cea de 30 ml speciala pentru fata (colorata)? Eu am cautat laptele de protectie solara cu SPF 50 pentru copii de la Bioderma de care spunea Mirela dar nu l-am gasit. Era ceva de la Mustella dar nestiind ce textura are si daca poate fi folosit ca baza de machiaj m-am abtinut.

Si eu sunt incantata de rezultate, nu a inceput sa se vada asa repede ca la tine insa demult n-am mai folosit o combinatie de produse care sa dea rezultate atat de bune atat de repede.
Cat despre serumul Mirelei cu acid hialuronic sunt absolut indragostita de el, se absoarbe imediat si chiar se simte diferenta de hidratare.

Mergi la inceput