Cum se pot elimina ridurile?

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iarina spune:

Mirela merci mult pt. raspuns. Atunci pentru un ten uscat ce sa folosesc pentru hidratare? am dat banii pe o suta de mii de creme. Ce serum+crema mi-ati recomanda?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mirela72

Ramiris, sunt foarte fericita de rezultatele tale. Asta e de fapt cea mai mare recompensa pentru mine. Dupa absorbtia completa a serumului poti sa te dai cu Atoderm in continuare, mai ales pe frigul asta e foarte util. Pe de alta parte, celulele noi iesite la suprafata dupa Glyco-A trebuie protejate la maxim, da-le "papa bun".
Iarina, serumurile se folosesc sub crema, nu e suficient doar un serum, sinergic cu crema potrivita tipului de ten insa face foarte mult. Serumul cu vitamina C nu e hidratant, e mai mult stimulator al productiei de colagen, uniformizator al culorii tenului si antioxidant. Cel cu acid hialuronic e hidratant.
Zina - hm, sincer zona aceea dintre sprancene nu prea raspunde la creme. Nu m-as baga sa-ti recomand ceva. O cunostinta de-a mea si-a rezolvat-o cu botox.


Servus Mirela,

Am o mare rugaminte.
Am citit cu mare atentie subiectul.
Eu sunt disperata cu tenul: accneic, gars, patat, cu multe semne , negru, tern, inchis.
Am o prietena in Timisoara ( eu locuiesc in Brasov) pe care as putea s-o rog sa-mi trimita serumurile.
Te rog mult de tot, da-mi pe adresa de mail trevison@rdsbv.ro unde poate sa vina, la tine, sa comande.
Multumesc! ( cu mine chiar ajuti o disperata)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manuelacrina spune:


Mirela, multumesc mult inca o data pentru sfaturi si pentru serum !

rall - superfain filmuletul cu masajul facial !

ramiris - felicitari, sa fie din ce in ce mai bine ! esti "incurajanta" !

Am inceput si eu de 5 zile cu Glyco A si serum cu acid hialuronic; la inceput m-a piscat un pic Glyco A, acum e mai bine; in primele zile mi-au iesit doua "cosuri in piele" rosii exact in locurile unde imi ieseau periodic, erau zone latente cu un "microb" ascuns probabil ... sper sa fi iesit de tot acum si sa dispara definitiv.
Cu Bioderma cu SFP 50 cred ca am cam exagerat, am ajuns cu ea si in zona ochilor si m-au usturat ochii o zi, acum m-am invatat minte, aplic mai intai in zona ochilor o crema de zi neutra, de care stiu ca nu-mi irita ochii si apoi crema cu protectie mai putin in zona ochilor.
Am o "problema" ca de 2 zile sunt mai "mucioasa", zona din jurul nasului este cam iritata si ma ustura cand aplic Glyco A. Ceva sfaturi ? sa evit zona sau sa aplic peste o alta crema ?

Continui, am sperante ca va fi bine. Pe ansamblu s-a mai luminat fata si zonele pigmentate s-au mai estompat.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramiris spune:

Citat:
citat din mesajul lui manuelacrina


[



ramiris - felicitari, sa fie din ce in ce mai bine ! esti "incurajanta" !




Fiti atente aici incurajare, de azi dimineata nu ma pot opri din fredonat. A venit sa ma salute o colega care s-a intors din maternitate, nu m-a mai vazut din iulie. Ce credeti ca-mi spune?

"Ce ti-ai facut de arati asa bine la fata? Sper ca nu ti-ai facut lifting, nu?"
Si nu m-am machiat altfel decat de obicei :).

Mirela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucutza77 spune:

Mirela, am o intrebare: e posibil sa imi apara cuperoza de la Glyco A? Sau e doar o coincidenta? Si de cuperoza cum pot sa scap (vad ca esti la curent cu tot ce tine de problemele tenului, asa ca imi permit sa te intreb si asta).Mami de Miruna si de Vladut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anja spune:

Mirela,am urmarit si eu topicul, multumesc pentru sfaturi.
Te rog frumos poti sa imi trimiti si mie pe PM reteta pentru ser? As merge cu placere sa cumpar serul din Timisoara, numai ca eu ajung tocmai la vara in Romania, si nici macar la Timisoara.
Poate reusesc sa il fac aici in Suedia la o farmacie.
Multumesc mult,
Anja

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delyutz spune:

Ma pregatesc si eu sa cumpar crema cu glyco A. Dupa ea m-as da cu serumul cu vitamina C de la Mario Badescu, sper ca este ok. De asemenea, mi-am comandat si asa ceva, ma intreb daca e este bun http://www.iherb.com/Now-Foods-Solutions-Hyaluronic-Acid-Firming-Serum-1-fl-oz-30-ml/7264?at=0


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iubu77 spune:

Tocmai am vazut aseara la tv la happy h..pe loredana groza si povestea de un aparat care ajuta la estomparea ridurilor si o infuzie de vitamine..Din ce am vazut in reportaj era vb. de clinica Dermalife..
Nu stiu ce si cum dar pentru cine isi permite poate ar merita incercat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela72 spune:

Manuela, nu te da in zona unde esti iritata cu Glyco A pana-ti trec "mucismele". Da-ti cu unguent cu galbenele.
Raluca - rareste administrarea, o data la doua zile pana cand simti ca nu te mai pisca deloc la aplicare, apoi din nou in fiecare seara. Nu e cuperoza, e sensibilizare la substanta.
Delyutz - o fi bun, dar e foarte scump.
Ramiris - ce fain!

Mire-mama de fetite frumoase - Mara si Aldana
http://community.webshots.com/user/Papucica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mirela72

[b]
Mire-mama de fetite frumoase - Mara si Aldana
http://community.webshots.com/user/Papucica


Multumesc pt mail!

Mergi la inceput