Suflet sfasiat.

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

dar pe tine de ce nu te-ai trecut pe listuta?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

misie indeplinita, plus doi episcopi!

pupa mami strumfi nazdravani!

toata admiratia mea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaluiRalph spune:

Multumesc mult, mult, mult.....
Si eu sunt trecuta Georgica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

da,fata mea, dar eu am cititara cu diacritice!

scuze, dar mansarda mea e in deranj azi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

ieri a fost 22, a venit ceva de la spital?
sper din tot sufletul sa nu..................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

Sper ca sunteti bine, am trecut doar sa va

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaluiRalph spune:

Ieri a am facut EEG, mai special decat cele de pana acum facute. Rezultatul este peste o saptamana.

In mare din pacate la noi nu este bine.
Timon vorbeste mai putin, este foarte necontrolat cand merge, merge ca un om beat, ne trage de par (eu am din ce in ce mai putin par)apuca cu amandoua manutele si cu dintisori si trage cat poate de tare sau ciupe foarte tare.

Povestea frumoasa dintre Ralph si Timon a luat sfarsit. Ralph nu il mai suporta pe Timon si ii spune acum de cate ori are ocazia ca nu il mai iubeste si ca nu ii mai place deloc de el, nu vrea sa se mai joace deloc impreuna.

Noi am avut toti 4 gripa si nu stim daca asta l-a afectat pe Timon.
Ne este foarte frica de viitor.

Cate odata cred ca are atacuri epileptice in timpul somnului pentru ca are aceelasi comportament pe care l-am vazut in spital dupa primele caderi.

Robert incearca sa isi ia cateva zile libere sa ma mai ajute sa imi revin pt ca acum am o perioada foarte sensibila.

Ma uit la timon si nu pot sa il ajut cu nimic si cateodata credem ca are totusi dureri foarte mari la cap. A inceput sa se loveasca cu palmele pe cap si zice au,au, au...

Va spun ca simt cum imi sfasie inima decate ori il vad ca acre probleme si nici nu stiu ce sa ii fac cum pot sa il ajut.
Ma alina cand doarme si se mai trezeste ca pot sa il iau in brate fiind inca adormit si pot sa il pup sa il mangai fara sa imi faca dureri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chuny spune:

Sunt fara cuvinte, draga mea! te imbratisez, stiu ca nimic nu te poate alina Sper sa aveti cat mai repede un raspuns clar, sa stiti cu ce va luptati si sa fie destinul de partea voastra.

Eu imi zic tot timpul ca totul ar fi putut fi minunat, dar nu a fost sa fie ... nu in filmul asta :-(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia81 spune:

te imbratisez, mamica scumpa si curajoasa!
mi se rupe sufletul cand citesc vesti rele despre voi...nu am cuvinte

giulia si alex-raoul (22.09.2002)
"Un copil este o raza de soare ce iti va lumina viata. Un copil e o promisiune a lui Dumnezeu ca viata merge inainte. Un copil e atingerea raiului. Un copil e tandrete si dulceata. Un copil e mereu surprinzator, emotionant, fermecator si captivant. Un copil e o minunata binecuvantare. Dar in primul rand un copil e dragoste."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabivalceanu spune:

Draga mea,
Tine-te tare! Fii puternica pentru puii tai. Acum e cel mai greu... Du te rog, baiatul mare la un psiholog, il va ajuta sa inteleaga mai bine. E normal sa fie furios, e normal. Mergi si tu daca ai timp, iti mai descarci sufletul.
Acum citiva ani am vorbit intimplator cu o doamna care mi-a povestit de "bulgarasul ei de aur". Fetita ei facuse din senin febra, apoi convulsii prelungite care au daunat. La spital au identificat un fel de encefalita virala, au tratat si convulsiile nu s-au mai repetat.
Mi-a spus ca primele luni au fost extrem de grele, ii era imposibil sa traiasca asa, incerca sa-si raspunda la intrebari fara raspuns ... Voia efecte pozitive imediate, retransformari miraculoase. Doctorii i-au spus ca trebuie timp, rabdare, credinta.
Mi-a spus ca fata ei e bine si ca viata lor e frumoasa acum. Nu stiu daca nu mai sunt sechele deloc, nici nu mi-am permis sa intreb, dar stiu ca femeia aceea zimbea iar si avea priviri senine.
Te rog mult sa nu te prabusesti. Minuni sunt zilnic in jurul nostru. In plus, medicina avanseaza acum rapid. Tu esti intr-o tara privilegiata. Copilul e in crestere cu putere foarte mare de regenerare. Nu vor fi schimbari imediate, dar ai incredere in Dumnezeu si spune-ti ca Timon se va face bine si va scapa de boala. Eventual mai cere o parere.
Si nu lega orice face el negativ de boala...
Dumnezeu sa va ocroteasca si sa ca lumineze viata.
Te imbratisez,
G

Mergi la inceput