Suflet sfasiat.

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns G_I_O spune:

Ralph! Timon!
Mami sa-ti traiasca baieteii si numai bucurii sa-ti aduca!
Ma bucur enorm pt vestile bune. felicitari lui Ralph pt inceperea scolii, tot asa sa o tina!
felicitari lui Timon pt progrse si comportament din ce in ce mai bun!
Felicitari tie mami ca esti o fiinta deosebita care lupta pana nu mai poate pt puii ei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura78nico spune:

LA MULTI ANI TIMON!si multa sanatate!


Laura, mamica implinita de Mihai Dragos 14.10.2009 si Ramona Cristiana 20.03.2007
povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia81 spune:

La multi ani, Timon!
DE ziua ta eu nu-ti pot da decit ginduri bune si rugaciuni catre bunul DUMNEZEU sa te aiba in paza LUI in orice clipa a vietii tale.LA MULTI ANI cu toata dragostea



giulia si alex-raoul (22.09.2002)
"Un copil este o raza de soare ce iti va lumina viata. Un copil e o promisiune a lui Dumnezeu ca viata merge inainte. Un copil e atingerea raiului. Un copil e tandrete si dulceata. Un copil e mereu surprinzator, emotionant, fermecator si captivant. Un copil e o minunata binecuvantare. Dar in primul rand un copil e dragoste."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

La multi ani! Timon sa cresti mare si sanatos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chuny spune:

La multi ani, Timon !! Viata lunga si frumoasa sa ai alaturi de cei dragi !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bAly spune:

La Multi Ani, Timon! Multa sanatate si fericire!

Alina, mamica de 3 copilasi: Andreea (9 ani), Laura (6 ani) si Adrian Theodor (2 ani)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaluiRalph spune:

Timon s-a bucurat foarte mult de cadouri (poate putin cam mult)
A fost o aniversare in familie cu bunici.
A invatat sa rupa hartia de la cadouri si daca nu reuseste singur merge la unul dintre noi sa il ajutam.

Ralph are o saptamana vacanta si a plecat cu bunici sa se bucure de o saptamnana cu ei (primadata pentru noi asa de mult fara Ralph).
Sper sa fie totul bine si sa aibe multa placere si Timon sa reusesca sa se linisteasca putin in urma perioadei acestea aglomerata.

Multumim tuturor pentru frumoasele urari.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaluiRalph spune:

Astazi trebuia sa facem testul la urechi.
Timon nu a vrut sa doarma sub nici o forma. Cand am intrat in camera unde trebuia sa se efectueze testul era un patut ca cel pe care la avut pe perioada spitalizari, in momentul acela a inceput asa de rau sa planga cum nu l-am vazut noi niciodata. Atunci am fost toti acord ca pantru el a fost o amintire revenita in capusorul lui foarte dureroasa.
Toata dimineata nu l-am lasat sa doarma, in masina a trebuit sa aplaudam sa cantam sa il maiu gadilam sa il tragem de nasuc ca sa nu adoarma si ii cadea capusorul intr-o parte ca era prea obosit, bucurosi amandoi ca o sa doarma sigur la test, cu doamna dr. a fost foarte draguttotul mergea bine pana a vazut patutul.

Acum urmeaza o perioda mai lunga pana vom putea face testul din nou si il vor face cel mai probabil sub anestezie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

Of, imi pare rau ca nu ati putut face testul dar mai ales ca a plans mititelul de el
dar oare daca-l duceai in brate deja adormit acolo oare nu era o solutie?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaluiRalph spune:

Timon are somnul foarte usor. Si daca ii deschid usa de la camera noaptea sa vad cum doarme incepe si se foieste.
De cele mai multe ori se trezeste daca simte ca cineva se apropie de el.
Nu aveam nici o sansa sa il ducem adormit.

Nu stiu daca am spus ca el nu merge mai deloc afara si vrea tot timpul in carucior. Astazi a mers mai mult afara cam 150m pana ce a vazut un baietel vecin cu noi cam de statura lui Ralph(Ralph vine in seara asta de la bunici) si daca nu l-a imbratisat si nu ii mai dadea drumul. Noroc ca baietelul acela ii place si de Ralph si de Timon si a fost foarte incantat sa ii intoarca imbratisarea.

Timon a inceput sa mai pronunte cate un cuvant si ne surprinde ca pronunta cuvinte dificile.
Eu vad progrese la el, cat de micute dar sunt progrese.

Mergi la inceput