Bulgarasi de ian-feb 2012(50):Bv CristinaGoji!!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lalitzuza spune:

Suziq-Incerc sa trimit PM dar vad ca nu se poate in sesara asta.
deci eu spun PREZENT la intalnirea de luni la 15.30 la Casa cu flori , daca vrei in alta parte putem incerca ...
deschid listutza Dari_nanau, Adc, Sophia si lista ramane deschisa.
va pup

38+ de

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Lady, o doamna ca de obicei

Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si Radu Stefan (27.12.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suzieq spune:

Lalitzuza, cred ca ti-ai dezactivat tu optiunea de pm. oricum eu sunt prezenta, iar ca si locatie mie imi e ok oriunde.

MTHFR C677T Homozigot
+35

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alice_Elena

Lady, o doamna ca de obicei

Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si Radu Stefan (27.12.2011)


Io, doamna?Cateodata...asa



36+
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dari_nanau spune:

Buna fetelor,

Am trimis si eu un PM Sophiei. Sper sa fie ok si sa poata veni luni. Si eu vin sigur.

Lady, sunt bine, multumesc de intrebare
Eu va citesc, de multe ori pe sarite. Ma regasesc in tot ce povestiti, cateodata contractii, de cele mai multe ori aceleasi griji si temeri, insomnii... Doar ca nu am prea mult timp liber sa scriu, chiar daca pe moment as fi avut raspunsuri sau sfaturi pentru fiecare dintre voi ... ma impart cu greu intre servici, bubulina, casa. Si cand ma gandesc ca in curand vine bebe, incep sa-mi fac mai multe griji. Nici noi nu avem ajutor, parintii nu sunt in apropiere, la Emma am avut bona pana la 3 ani cand a inceput gradinita si pe care vrem acum sa o luam inapoi pentru bebe.
Emma e foarte nerabdatoare, il asteapta cu drag pe bebe, numara zilele din calendar pana la data stabilita. Vorbeste cu burta in fiecare zi, i-a aranjat hainutele in dulap, i-a pregatit si cateva jucarii, care au fost ale ei. Sunt curioasa insa cum va fi dupa venirea lui bebe in casa, fiindca e geloasa pe orice copil caruia ii dau atentie sau cu care ma joc

Lexi, bine ca ai ajuns cu bine acasa!

Nastere usoara si curaj fetelor ce urmeaza!

O noapte buna sa aveti, fara insomnii!


Dariana +33 cu si mamica fericita de Emma (11.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yasmin spune:

Citat:
citat din mesajul lui My_Lady0091
si restul mandrelor nevorbarete care s-au inscris la odisee, ne citesc, dar nu zic mai nimic sau chiar nimic!!CURAJ....daca n-am ce citi..n-am ce va intreba...si eu clar vreau sa va intreb!Defect profesional



My Lady, vad ca m-ai invitat pe mine special la vorba :) V-am citit tot timpul. M-am intristat mult pentru Sebastian, apoi mi-a fost frica tare pentru Zven, am ascultat-o si indragit-o pe Catiushor; m-am obosit cu Matza la birou; am scos motate pentru fetele care s-au muncit cu 'inducerea' si m-am bucurat pentru fiecare bulgaras in parte.
De ce nu am scris deloc? Nu stiu, mi-am pierdut obisnuinta sa vorbesc despre mine de ceva timp incoace... ma simt mai bine ascultandu-i pe ceilalti.
Drumul nostru a fost un pic cu suisuri si coborasuri. Am avut un risc de avort pe la trei luni. Am trecut cu bine peste dar in saptamana 29 am fost diagnosticati cu oligohydramnios - adica prea putin lichid amniotic. Doctorita a tot insistat ca trebuie sa stau in pat dar eu nu am putut literalmente sa parasesc jobul, pentru ca a fost foarte greu sa gasim inlocuitor pentru postul meu. De atunci a mers foarte rau, cu teste non-stres odata la 2 zile, lichidul care se imputina si mai mult pe zi ce trece, amenintarea nasterii premature etc. Bebita suferea; fusese mereu cu vreo saptamana inainte, se dezvoltase foarte frumos dar din saptamana 30 a inceput sa ramana in urma si apoi a masurat 10 zile in urma stadiului teoretic. Ne-am facut bagajelul si asteptam la fiecare control, odata la doua zile, sa nu ne mai trimita inapoi acasa. In saptamana 32 am gasit in sfarsit o persoana potrivita sa ma inlocuiasca, dupa care am stat doar in pat, cu 0 stres si activitate. Si uite ca acum 2 saptamani lichidul s-a acumulat peste noapte. Bebita a recuperat tot ce pierduse intre timp si nu mai avem nici un risc. Nu stiu doctorii cum si ce s-a intamplat dar acum asteptam termenul
O sa nasc prin cezariana fortat, pentru ca si bebita asta, ca si prima mea fetita, sta in aceeasi pozitie de luni de zile - transversal. Presupun ca e o deformatie a uterului meu, ca astia micii pot sa stea doar intr-un anumit fel acolo in burtica. In afara de asta avem precedent de cezariana si mai avem si cordonul infasurat in jurul gatului.
Pe piticuta o sa o cheme Azra (accentul pe ultimul a) si speram sa fie la fel de frumoasa si santatoasa ca si surioara ei, Asli.

As vrea si eu sa vad pozici cu bulgarasii. Daca imi spuneti cum va gasesc pe facebook, m-as bucura mult.

Tin pumnii fetelor care urmeaza la bulgarit si va urez o duminica frumoasa

36+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Matzaila_81 spune:

Lady, te pupa Matza, ca si pe restul de altfel.
Multumesc din suflet de urari.
Eu nu sunt apatica dar azi am stat pe facut mancare si primit musafiri si inca nu s-a terminat.
Am multe contractii false zic eu, nu stiu daca 5-6 pe ora dar sunt si crampe ca la ciclu.
Nu ma ingrjorez pentru ca bebele meu e lenes si sunt gata sa fac pariu ca o sa stea pana in saptamana 40. Dar uneori il simt tare jos si doare si nu mai pot face nimic.
Cam atat de pe aici. Trebuie sa-i spal hainutele si sa le triez ca i-am luat si a primit pana la un an si sunt de-a valma.

Gata, capitolul asta sigur or sa apara alti bulgarasi....
Abia astept, am mari mari emotii.

PS. nu v-am spus dar ieri sau alalteieri am avut o pofta nebuna de detergent. Imi curgea apa in gura si am spalat si covorul copilului cu biocarpet si jur ca-mi venea sa dau pe gat o dusca. Si mai am pofta de benzina. Mereu mi-a placut mirosul de benzina dar acum parca sunt o vampiroaica la sange cand ma gandesc la benzina si detergent.
Va rog mult spuneti-mi ca ati avut si voi niste pofte ciudate ca ma simt tare aiurea.

+36

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Salutare dragelor!!!

Am ajuns si noi in sfarsit acasa, desi mai trebuia sa stam cateva zile la munte, doar ca ni s-a facut dor de casa si era mare nebunie prin Predeal, de m-a obosit de tot.

Fetelor aveti copii minunati M-am indragostit de toti. Pozele Anei nu am reusit sa le vad. Felicitari si pentru kilograme date jos

Lexi ma bucur tare, tare mult ca ai ajuns cu bine si sa ne tii te rog la curent

Carina felicitari pentru bebe perfect Am vazut cameruta lui Toma, tare frumoasa si cea a Carinei la fel. Maine mergem si noi sa finalizam cumparaturile pt camera lui Leon. Abia astept sa-i aranjez camera.
Aaaa, m-am tot tinut sa-ti spun ca fetita ta Carina este de aceeasi seama cu Chiti a mea. Este clasa a 3-a? Si Chiti a primit multe teme in vacanta si acum ne chinuim sa le facem, caci in excurise am lasat-o in pace.

Lady esti o draguta si m-ai facut sa

Silvi sper sa stea bebe cuminte pana vine doctorul

Dari_nanau ce scupa este si Emma ta Sunt sigura ca veti rezolva si cu gelozia. Important este sa o implici cat mai mult si pe ea in cresterea lui bebe si sa nu se simta data la o parte. David stie de pe acum ca el o sa arunce pampersul lui bebe la gunoi si ca o sa-l dea cu crema si este tare, tare incantat Eu am renuntat si la gradi deocamdata, tocmai ca sa nu se simta dat la o parte. Sper sa fie totul bine, caci si al meu este asa de mamooooos.

Yasmin ma bucur ca ai revenit si ca nu ne-ai abandonat. Ma bucur ca bebe este bine acum si te asteptam mai des pe la noi

Matza esti tare cu poftele tale ciudate, eu nu am avut parte de asa ceva, dar inca nu este prea tarziu

Eu sunt f bine, mi-a prins bine de tot vacanta aceasta luuunga. Nu dati cu rosii, dar cu dormitul nu am nici o treaba, nu ma trezesc deloc noaptea, ba chiar dorm pana la 11-12. Astazi ne-am trezit cu totii la 12.30 Drept este ca ne si culcam tarziu. Dureri nu am deloc, nici contractii, nu mi s-au mai umfalat mainilie si picioarele ca la sarcina trecuta, dar am tot timpul. Am insa o burta imensa care ma ingrijoreaza. Sper sa nu fie bebe f mare caci vreau sa nasc natural.


Olga, mamica lui David iepurasul si 33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JuliaSM spune:

Citat:
citat din mesajul lui Matzaila_81


PS. nu v-am spus dar ieri sau alalteieri am avut o pofta nebuna de detergent. Imi curgea apa in gura si am spalat si covorul copilului cu biocarpet si jur ca-mi venea sa dau pe gat o dusca. Si mai am pofta de benzina. Mereu mi-a placut mirosul de benzina dar acum parca sunt o vampiroaica la sange cand ma gandesc la benzina si detergent.
Va rog mult spuneti-mi ca ati avut si voi niste pofte ciudate ca ma simt tare aiurea.




N-am avut asa pofte, dar am auzit de asemenea ciudatenii cu mirosurile... lac pentru parchet si tot felul de vopseluri...In cazul asta, simpatia mea pentru Pepsi e pui mic....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

LA MULTI ANI cu intarziere Ioni si Ioane!!! Sper ca ati petrecut frumos astazi!!!

Olga, mamica lui David iepurasul si 33+

Mergi la inceput