Buburuze de 2009 in actiune!**28**

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns DanaMi spune:

hello,

intru doar sa va salut ca eu sunt cu amandoi piticii acasa si Bia vrea sa stam sa ne uitam la povesti iar eu tb sa fac mancare
Geta e o frumoasa Ari

va pup

BIANCA MARIA 28.04.2009

RADU ANDREI 05.03.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

mei....eu astept sa ninga. ne tot ameninta astia darrrrrrr nic
Cris...eu nu vreau sa arat sau sa demonstrez nimic nimanui, pe mine ma doare fix in vf unghiei ce zice X.Y si chiar ex, nu ma intereseaza, eu vreau sa-mi fie mie bine si lui Darius, atat. recuperez fata ca vorbeati de una alta si eu eram total pe langa
Picky...Darius ma trezeste dimineata in soapta. striga soptit din patut...."mamaaaa, gios"....adica sa-l dau jos, il dau jos si il trimit s-o caute pe mama si eu mai lenevesc ....eee???? boierealaaaaa. nu stiu daca am dreptate sau nu, eu asta am constatat in viata si mie mi se pare foarte urat pt tine ca om, femeie, mama, etc sa stai sa cersesti, sa tragi cu dintii de o relatie, sa te sacrifici, sa te injosesti, sa suferi, sa pierzi practic timp pretios...o rel care e 'sparta'. asta e, nu toate relatiile, casniciile sunt facute ca sa mearga....si asta nu e nici o nenorocire, crima, sau mai stiu eu ce, pur si simplu se intampla...te mai schimbi tu, se mai schimba el, intervin si alti factori....nenorocire mi se pare atunci cand exista si un copil iar unul din parteneri nu poate sa isi delimiteze 'jobul' de sot/sotie de cel de tata/mama ...asta e tragic.

mamy....frumoasa, desteapta si modesta...de nazdravana Darius Mihail

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinia.p spune:

Buna dragele mele!
Vin si eu sa mai pove cu voi pana se face mancarea...ah ce bine a fost de sarbatori cum am fost tot pe la mami nu am prea gatit acum musai. Ieri am fost la un botez la o prietena, am sa pun si pozici, am fost singura, asta este. Prietena mea stie care e situatia cu noi, asa ca m-a inteles, problema era cu restul gastii acci deja e al treilea eveniment din nov incoace unde ne intalnim toata gasca si merg singura, trebuie sa mint...A fost super bine la botez, ne-am reunit o gasca destul de mare care umblam prin tinereti, ne-am mai povestit, ne-am laudat unii la altii cu copii m-am simtit bine si am primit si complimente cred ca pana la urma faptul ca altii ma respecta si ma mai si cimplimenteaza m-a facut sa nu ma adancesc mai tare si sa pot sa fiu mandra de mine
Mama da ce ati mai scris, ati avut mancarimi la degete
La multi ani sanatosi tututor ce poarta numele de Ion, Ioana, Ionela...la multi ani tata sa fii sanatos si mereu langa noi, tuturor multa sanatate ca e mai buna decat toate
DAnaMi si eu ma bucur ca iti faci timp sa ne mai scrii...eu l-am inscris pe Rares deja la o gradi aproape de noi, dar tot asa ca matusa sotului meu e educatoare acolo ca altfel nu stiu cum ne-am fi descurcat...iar acum la cresa ce sa zic am dus deja 2 randuri de cadouri la ingrijitoare si tot nu e atent cu el, asa ca doar la una am sa mai duc care vad ca e mai interesata de Rareselul meu..
Mady eu sper intr-o minune dar.....cine stie...
mai dar au scoruri gradinitele alea
Picky ...eu sper in mai bine si mereu am fost o optimista, doar ca mai am perioade....om vedea ce va fi ...si pozele unde au fost? le-am sarit eu cumva? pls si eu vreau sa le mai vad
Picky asa e cum zici cu botezul si nunta ca un imprumut, perfect de acord, pana la urma tot dai inapoi banii doar ca e fara dobanda
ema esti tare cu recuperatul hihih...de fiecare data cand vb cu tine sau citesc despre starea ta de acum sau cum ai trecut tu prin tot imi dai curaj sa merg mai departe sa mai suport cat trebuie situatia si apoi sa ma gandesc bine ce am de facut, nu ca m-as lasa influientata pur si simplu ma intaresc situatiile noastre nu sunt la fel, conjunctura e alta dar ideea ca ei sunt dobitoci e la fel sper ca m-ai inteles ce-am vrut sa spun...ti pup si sa nu dispari niciodata ca ti gasesc eu si ti-o capiti
geta ai o frumusete de fata este adorabila si niste ochisori dupa care ma topesc, ma bucur ca v-ati simtit bine de rev si ce-mi place cum dadea Aricica din buci...cum mai esti?
Anna
De Simina nu stiti nimic?
A inceput sa ninga timid si la noii, ieeee
Ma duc sa verific niste acte pt asociatie mai revin cu pozici!



Rareselul meu scump 23.mai.2009

Ajutiati-l va rog pe Andrei sa traiasca!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:



Mai fetelor,dati-mi si mie una dupa ceafa,ca eu iar am lene in program!!
Azi-noapte fata nu prea mi-a dormit,a pedalat intr-una,si colac peste pupaza,la 5 dimineata cand in sfarsit a adormit adanc,ghici ce! S-au trezit tinereii de deasupra,mai frate si se hlizeaaau,si faceau ca toate alea! Eu cred ca nu au dormit deloc,dar abea atunci i-am auzit eu. Stiti ce le fac data viitoare? Ca vad ca e prea naspa blocul si ei prea zevzeci sa ne intelegem( poate si eu prea nu stiu cum) ,iau o sticla de ceva( ce gasesc prin casa,suc,vin,bere) si merg cu copiii de mana la ei,si le zic ca am venit si noi i nvizita,daca nu dormim macar sa ne distram si noi,nu?

Cris ti-am trimis ceva pe mail, am trimis si pe mailul comun invitatia la botezul piticei noastre.
Simina da mami un semn ca sunteti bine. Ce faceti? Ce face samburelul? Lui Andutu i-ati spus sau asteptati sa se vada burtica?
Lavi imi pare rau sa aud ca nu e spre bine relatia voastra.Am mai spus eu,fiecare cuplu ce aud ca trece prin incercari grele am dorinta sa ii ajut sa isi rezolve problema. Mi-as dori din tot sufletul ca in toate cuplurile sa fie macar atata intelegere cata este in familia mea. . Vezi? Nu numai noi te complimentam! Daca esti frumoasa,cum naiba sa nu primesti complimente?
Picky succes in ceea ce veti hotari !
Da,sunt scumpe spatiile comerciale in Constanta,nu am facut comparatie cu alte parti ale lumii ca nu am avut nevoie,dar tin minte ca se facuse candva o comparatie intre preturile la apartamente,si era naucitor cat e scumpe sunt la noi fata de parti mult mai frumoase ale lumii,sau mai bine sa spun,zone in care salariile sunt mai mari,si unde un om de rand ar fi reusit sa isi cumpere un apartament la acelasi confort de aici intr-o perioada de timp cel putin injumatatita.
Geta de fiita ce sa mai zic! Mor de dragul ei cand striga "Paulica!" ,apasat. E o frumoasa si o scumpa! Iar tu mamico, cred ca e cel mai bine sa cauti ajutor specializat,deja noi cu incurajari nu ma isuntem deajuns. Atacurile de peanica si teama continua pe care le ai din pricina tutei nu ti le vom alunga noi prin vorbe. Abea cand am constientizat ca tie iti e frica de ea am inteles ca orice ti-am spune noi,chiar si cu povestiri din viata proprie,pe tine nu te incalzeste cu nimic,teama ta tot acolo e,chiar daca in alte situatii esti puternica si stapana pe tine.

Va pup,imi e foame iar.



Lali mamica de Paul-Iulian ( 01.10.2009)
si Ioana Teodora (23.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

La multi ani tuturor sarbatoritilor/sarbatoritelor de Sf Ion!

Eu sunt prinsa, abia de mai deschis calculatorul...cand dorm copiii incerc sa mai dorm si eu..si in felul asta nu mai reusesc sa fac nimic inafara sa ma ocup de ei...

Dar va pup cu drag pe toata si incerc sa citesc pe cat posibil ce faceti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinia.p spune:

Neatzaaa!
Va las o calda si apoi merg sa ma pregatesc de servici!
Lalistiu cum e cu vecini zgomotosi la fel abem si noi ai nostri mai canta si la trompeta si la pian si sa vezi tu cum se aude trompeta aia
Lali multumesc , asa ma bucur ca va am .
Anna odihneste-te mami cum prinzi ocazia. V a pe toti!
Gata am fugit sa ma imbrac si la servici cu mine. Va si va doresc o zi buna!

Rareselul meu scump 23.mai.2009

Ajutiati-l va rog pe Andrei sa traiasca!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simina1980 spune:

La Multi Ani 2012!Un nou nou cu sanatate si fericire!
Va rog sa-mi scuzati absenta,am scris intr-o zi saptamana trecuta un mesaj dar a avut Andu grija sa-l stearga inainte sa-l trimit iar dupa am fost ocupata ca a facut fratele meu botezul ptr cel mai mic membru al familiei.
Nu stiu despre ce ati mai vorbit sunt in urma rau,sper sa reusesc azi sa recuperez desi am si la birou o groaza de treaba.......am zis insa sa va spun ca suntem bine,Andutu a ramas acasa ca e inca in vacanta,samburelul e bine(sper) cam am cosmaruri-nu stiu de ce tot visez numai de rau in sarcina asta.
Va pup pe toate!Revin dupa ce ma pun la curent cu ce ati mai facut!

Mamica de Razvan-Alexandru(24.08.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Buna dimineatza!!
Astept cafeaua sa ma trezesc!


Lali mamica de Paul-Iulian ( 01.10.2009)
si Ioana Teodora (23.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

neataaaaaaaaaa

haideti la ,perfuzabila cu nes,ceai fructat,trabuce si vougue

NINGEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE

picky te inteleg perfect cu oboseala,asa eram eu ieri si Miru ma chitaia ca pe hotii de cai.Pana la urma la 4 si jumate dupa masa am capitulat amanadoua pana pe la 6 cand a sunat in client si nu stiam cum sa-mi dreg vocea
Crede-ma ca nu am petrecut deloc de Ion,pur si simplu ne-am echipat de dimineata si pana seara am plecat teleleu-tanase si a fost tareeee bine.
Foarte mishto modul de gandire in privinta materiilor din scoala si a conceptiei despre viata..la noi parca zici ca vrea sa scoata genii pe banda rulanta,multaaaa materie de normal ca acel copil ajunge sa o urasca si sa lipsesca de la ore sau sa nu poate sa faca fata la exigentele tuturor profesorilor,ca fiecare vrea ca elevii la materia lui sa exceleze.Parca sa zic ca si un c-ta avem scala asta waldorf,,dar si cascavalul e pe masura banuiesc si sunt fosrte putini cei care isi pot permite sa duca copilul acolo.
danami ai reusit sa impaci pe toata lumea ieri? ce ai facut de mancare ca eu sunt oleaca in pana de idei
ema m-am exprimat eu gresit,nu e vorba de demonstrat ceva celor care te barfesc.Am scris-o eu airea si a iesit altceva.Cei care sunt in jurul tau ar trebui sa ia aminte la tine si sa te vada ca pe un model in viata
lavi Uaaaa, de abea astept pozicile de la botez,si vezi ca pozicile de la Giorgi sunt pe mailul comun
lacra "vecinii" astia ai tai de deasupra sunt de belea,si vorba ta,pana nu te duci la ei la usa,nu se potolesc.
Am vazut invitatiaaaa.Stai sa vad cum imi cad liberele..tu,sunt libera,dar sa vorbesc cu soata..nu-l iau cu noaptea in cap,ci ii prezint mai tarziu situatia ca sa isi inghita si el galbenul ca e treaz de cel mult 1 ora.
Corect,nu ca sunt scumpe spatiile comerciale,ci exagerat de scumpe,pentru cca 10mp la sosea in Cumpana,chiaria e 500 ron.luna,unde mai trebuie sa platesti si utilitatile..deci undeva la 7-800 ron/luna te ajunge si nu e de colea.
ana atunci treci si incarca bateriile sicand poti te asteptam sa ne spui cum se inteleg Vladut cu Eva
lavi multam de cafeluta.Moamaaaa ce vecini aveti si voi
simina poate te stresezi prea mult si de aia subconstientul tau iti proiecteaza noaptea filme horror.ia si tu lucrurile pas cu pas si nu te mai gandi crocobauri si seara baga si tu un film linistit si romanticos,nu astea cu impuscaturi si alte nebunii

Mirunel terorista



BAZAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Citat:
citat din mesajul lui cris_82

neataaaaaaaaaa

haideti la ,perfuzabila cu nes,ceai fructat,trabuce si vougue

NINGEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE



BAZAR


Unde? Ca la mine nu ,si ai vazut ce distanta e pana la mine... Fata,mi-ar placea tare sa veniti,mi-ai cunoaste surorile,ca vin amandoua.


Lali mamica de Paul-Iulian ( 01.10.2009)
si Ioana Teodora (23.08.2011)

Mergi la inceput