Bubu- LMA Stefan,Serban,Eva,Alexia,Bogdan ! (123)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:


La multi ani Bogdan!
Sa fii fericit si iubit, sa cresti mare, sa fii sanatos!


Gata, am dus copilul mare la gradi, stau cu emotii ca totusi ieri a fost prima zi fara diaree, nu stiu ce-l mai poate apuca, acolo nu e nimeni sa-i dea mancare de regim si mi-e frica de dulciuri, le da cereale dulci, biscuiti la gustare, deci stau cu inima stransa.
Pe de alta parte, e asa bine, sa va scriu relaxat, cu cafeaua in fata si sa va citesc pe indelete... dupa aproape doua saptamani in care va citeam pe fuga.

MIRELUS - sanatate multa, stiu cum e sa nu se mai termine si sa ti se ia, eu cand vedeam kk ma apuca pandalia. I-a tinut cam o saptamana jumate asa adunat, pe amandoi. Am aruncat si haine la gunoi, o gramada ca nu ma simteam in stare sa le spal. Am revenit la scutece jetabile pentru cel mic caci dupa primele doua sesiuni de diaree si de spalat scutece m-a luat cu voma.

ANKA - Bubu e mai sensibil de felul lui. Asa e Patrick. Era de jale cu J mare cand mergeam cu el pe undeva. Nici acum nu e mai breaz. Trebuie pregatit vreo saptamana inainte de o schimbare majora. Stai ca vrem sa il dam la o activitate ca are acusi 4 ani si toti pe-aici fac activitati si el nu pentru ca refuza sa intre fara noi. Si am gasit o activitate unde se accepta parinti inauntru si tot e stressat la culme cand ii zic ca trebuie sa mergem sambata. Si afara in parc cand mergem, ii trebuie vreo ora sa se obisnuiasca cu ideea. Asa e el. Ii place rutina, schimbarile il dau peste cap.
Cand mergeam la sora-mea in AMerica - urla cate o ora dimineata la trezire, si statea agatat ca maimuta de noi, asta si cand avea 2 ani si am mers cu el.
Cand veneam acasa - alt timp de adaptare.
Incet incet o sa-si intre el in ritm.
Acuma se poate sa se suprapuna si cu dintii. Kevinul meu de 2 luni nu ma mai lasa sa dorm ca lumea, se trezeste pe putin de 5-7 ori pe noapte, dorm cu el pe mine, ca atunci cand era mic, am tzatzele ferfenita dimineata. Se foieste, plange, geme. Astept si eu sa treaca, cred ca e de la dinti. Mi-e groaza ca ma intorc acusi la servici, daca acum pot sa functionez ca o curca beata toata ziua, la munca o sa-mi trebuiasca in schimb mintea limpede.

Succes fetelor cu intoarcerea la job, ma ia cu frig in spate cand ma gandesc. Eu vreau la job dar la unul de plimbat, shopping si citit, cam 6 ore pe zi, oate exista?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cocutza2011 spune:

Hello mamici.

La multi ani buburuzelor ce au implinit un anisor!!!!

Multe ganduri bune si putere mamicilor cu copilasi bolnavi, sa treaca repede! Eu nu ma prea pricep la sfaturi de tratamente, dar virtual si mental va doresc numai bine si multe imbratisari.

Eu va admir ca reusiti sa faceti asa multe, unele si cu jobul si cu bebe, (si cu bebei bolnaviori) si cu casa si cu sotul, ioiiii dati-mi si mie reteta succesului. Eu parca am 2maini stangi, in afara de bebe nimica nimica nu imi iese.

Ne-am intors la Vienna, suntem dinnou cucuvele cum zic eu, noi doua si atat. Ne-am inscris la un curs de inot, sper ca Andreeiuta mea se va intelege cu apa mareee. Si bineinteles cele 20000 de ganduri negre ale mele, ca daca patim ceva pe acolo, otite, micoze, raceli, daca ma mai gandesc mult parca vad ca dau bir cu fugiti.

Daca tot vb de dorinte de 2012:
1. vreau sa fiu mai pozitiva, am obosit sa fiu speriata de bombe. Nu stiu ce am patit, mie frica si de umbra mea. Poate o vizita la psiholog, dar ce sa ii zic, ca nu stiu ce am sau de unde am.
2.si vreau sa invat germana.

Tunde, nu am reusit cu pm-ul, dar trimit zilele astea.

Dolorees, ce tare e sistemul in Canada de sanatate, doctorii magicieni si nu dau nici in pacienti cu toate pastilele lumiii. Super.

Maimutzica, imi pare rau ca nu s-a rezolvat cu jobul; oare concediu medicalul nu mai functioneaza ca sa nu trebuiasca sa te intorci singura?

V-am pupat, o zi faina. Sa se insanatoseasca totii buburuziiii!


Oana si bebelina Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danina spune:

La multi ani Bogdanel, sanatate, mult noroc si fericire.

Maimutico greu cu schimbarile, cred ca iti este mai dificil in perioada aceasta, dar destinul le rezolva pe toate.

Voi cum stati cu vigantolul?? Noi ne-am facut un stoc si speram sa se gaseaca si dupa ce il terminam. Zici ca au inebunit astia ...





Danina mami de Rebecca- Elena (26.12.2010) si Paula-Diana (20.10.2004)



Diana si strengarita familiei in primele luni

Poze DIANA SI REBECCA - POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrielaromt spune:

Hello, hello!

Gata si prima zi de munca. Am plecat pe la 3 ca nu aveam ce face. Nu m-am putut nici loga pe calculator ca nu erau gata userii... In plus era si tipu care mi-a tinut locul, asa ca am taiat-o. Tudor a adormit dupa vreo jumatate de ora de tanguieli (el adorme doar cu tzitzi) cu capul pe umarul bonei.
Am pus camera de supraveghere, tati a stat cu ochii pe ea toata ziua si ma suna pe mine sa-mi zica sa sun bona si sa-i dau tot felu de sfaturi.
Am fost stresati maxim, sper sa ne acomodam repede.

In rest, nimica, nimicuta.

Ma duc sa pregatesc papa pt maine pt Tudor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

ANKA - in plus, cred ca e vorba si despre anxietatea de separare.

COCUTA - sa stii ca doctorul respectiv era roman. Deci uite ca se poate, de ce nu sunt asa si in tara, nu stiu. De fapt, era tinerel, probabil venit aici de mici, crescut si educat in sistemul asta.

MAIMUTICA - dar cum de trebuie sa va intoarceti, si mai ales, sa te intorci si la servici?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mayane spune:

Anais, la multe lunite! Sa cresti mare, frumoasa si sanatoasa. Luna viitoare cantam La multi ani!






"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins pentru a-ti rasplati indrazneala"
"Life isn't about waiting the storm to pass, it's about learning to dance in the rain."

Mami ametita de pufletzel Darius Alexandru (05.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

LA MULTI ANI BOGICA! SA CRESTI MARE, CUMINTE, SANATOS SI NOROCOS!

DANINA, nu stiu ce e cu vigantolul...nu se mai gaseste: noi folosim vigantoletten din 2 in 3, cand imi aduc aminte. Sunt satula de bagat medicamante in copil...ba de la un timp ma mustra un pic constiinta si pt vaccinurile pe care i le-am facut deja!

GABI, se va acomoda Tudor, la fel adoarme si Catalina cu mama, mai greu, dar pana la urma cade rapusa de oboseala...in timp se va obisnui. Va tin pumnii sa fiti super multumiti de bona! (mai, tu mi-ai povestit mai demult de carticica aia cu texturi diferite si m-am minunat eu de mama focului ca nu vazusem nicaieri...sau e doar o coincidenta? ca m-a lasat capul de tot...oricum e super simpatica!)

DOLORESS, te-ai uitat pe blogul ala cu mancarici vegan/raw vegan de care am scris zilele trecute?

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

cate una pt fiecare mamica care s-a dus inapoi la munca;Mada,Carmen,Gabiromt..etc..si pt cele ce urmeaza sa inceapa lucrul;Zumzu ,Ziki si altii..si pentru cupilasii cumninti ,ramasi cu bone,cu bunici sau la cresa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

LA MULTI ANI BOGICA!!!!!

SA CRESTI MARE, FRUMOS SI SANATOS!

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011)
http://concurs.herdea.ro/bebe/136/piscotel2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

simo am ras de m-am prapadit:))))

maimutica - sper sa se termine totul cu bine!

mirela - ma bucur ca razvi e cat de cat bine si ca nu e mai grav

mada - foarte bine ai facut...auzi 6 milioane...Doamne astia au impresia ca banii se fac batand din palme...iti faci cruci nu alta

ce mai era???...noi suntem bine...am bifat si bona nr 2...dupa ce am primit asigurari din partea ei ca distanta nu o deranjeaza si nici programul, ca e serioasa si ca o sa vad io ce bine o sa ne intelegem...ziceam ca l-am apucat pe Dzeu de un picior si imi faceam mustrari de constiinta ca vorbisem cu prietena mea si ca nu stiam cum sa ii spun...azi la 10 cand trebuia sa fie la mine ma suna sa-mi spuna ca s-a gandit mai bine si ca e departe totusi si ca ce, ea trebe sa se scoale la 5, sa-si bea cafeaua la 7 si la 8 juma sa fie la mine...dang...mi-a cazut fata...imi venea sa o injur la telefon...si s-o intreb da ieri cine vorbise ea sau alcoolu?sau e deja senila...io cred ca babele astea ori nu-s bone, ori nu-s serioase, ori vin si vad despre ce e vorba si daca e prea mult de munca zic pas, ori n-au nevoie de bani ori sa le ia pe toate ca deja ajung la balamuci cu ele...ori vor deja copii care se sterg singuri la fund si care mananca singuri si ele doar sa stea sa se uite la tv sau la telefon...am inceput bine saptamana dupa cum vedeti, sunt in chef...de injurat...

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011)
http://concurs.herdea.ro/bebe/136/piscotel2011

Mergi la inceput