Strugurasi de Sept-Oct 2011 *21*

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ancaroro spune:

Citat:
citat din mesajul lui May3

cele cu baterii eu le dau cu o discheta inmuiata in spirt.

...........................................
mamica de www.youtube.com/BeatriceAna2011" target="_blank">Beatrice-Ana - 26.09.2011
..........................................
zebraroz.ro


Sunt si solutii pentru sterilizat, desi spirtul e cel mai la indemana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Anca, esti super tare. Eu lucrez la minim o ora de mers cu masina (deh, Bucuresti), 9 ore pe zi. Deci 9 + 2 min pe drum = 11 ore. As vrea sa mai am ce sa mulg - dimineata si seara, dar mi-e teama ca voi pierde laptele asa.
Esti fericita ca te poti intoarce cu 6 ore si ca stai la 15 min de serviciu...

Programul Sasha l-a facut foarte, foarte clar: seara la 20 baita, mananca si apoi doarme. Se trezeste la 7.15-7.30 (nu se trezeste deloc noaptea sa manance), apoi mai mananca la 10.00, 13 sau 14.00, 17 sau 18.00. Deci are 5 mese pe zi.
De dormit mai doarme dimineata o ora, apoi 3-4 ore dupa masa de la 13.00. Dupa aceea nu mai doarme, eventual mai atipeste asa, cate 15 min. Acum de ex, a mancat la 10.00 si doarme de la 11.30. Este 15.00 si inca nu s-a trezit, astept din clipa in clipa, ca banuiesc ca e lesinat de foame :)
Bebele meu este foarte pretios la ras, zambit, gangurit cu noi. La surioara lui insa reactioneaza total diferit, este mega fericit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

ingeras, ce fericita esti cu asa bebe somnorila :)

a mea doarme de vreo 30 de min dupa ce am leganat la ea o ora si ceva in curand se trezeste.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancaroro spune:

Ingeras, de aia imi e asa usor sa ma intorc la lucru. Am si sefi lejeri, care inteleg situatia, atata ca de la 1 ianuarie s-a schimbat managerul si nu il cunosc.
La mine problema ce mare e mulsul, ca nu prea iese, decat daca pun pompa la un san, bebe la celalalt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

:) da, am noroc cu ambii copii se pare. Maya si acum, la 5 anisori, daca adoarme undeva ca stam pana mai tarziu, doarme si in masina si apoi o luam in brate si doarme in pat pana dimineata. Are un somn foarte profund si linistit. Bebe este putin mai agitat, simte imediat daca este zgomot. Noaptea doar il deranjeaza, ziua nu are nicio treaba, ca daca e urat afara, ii deschid larg geamul si il imbrac si doarme asa.
Nu i-am leganat deloc pe niciunul dintre ei.
Daca nu o legeni nu adoarme? Eu il pun in patut sau in alte leganute, ii dau suzi si doar vorbesc cu el pana il ia somnul. Seara dupa baita si masa, doar il pun in patutul lui si ii dau suzi si la revedere :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

ingeras ce mai viata pe tine
eu sunt din categoria lui may

fac capitol nou

_


de T 4+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sept-Oct2011 spune:

capitol nou aici http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=169549&nm=Strugurasi-de-SeptOct-2011-22

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Citat:
citat din mesajul lui mikka11

neata
may, ce matinala esti

fata mea nu se intoarce deloc, nici pe parti , nici pe burta, nici invers.si nici nu gangureste, a avut o perioada n care a gangurit(chiar ma apucasera panicile rau de tot ca are ceva si a inceput sa gangureasca parca sa imi arate ca stie) dar de vreo 3 saptamani nu o mai face deloc, doar se screme Nu sunt stresata (inca) dar parca imi pare rau cand aud ca ai vostri ganguresc, se intorc si ea nu are nicio treaba.
A, mai avem o problema, de vreo luna nu mai vrea deloc sa stea in brate la orizontala, numai in sus vrea. nu va pot descrie ce chin e cand o iau in brate sa o alaptez, plange si se intinde si da din picioare si intoarce capul in toate partile, se zbate...ce o avea?

Mamica fericita de Maria Alexandra (20.09.2011)


Mikka noi nu vrem sa stam la orizontala de vreo luna :)))
Iar asta cu zbatutul apare si la noi, dar rar... incerc sa o linistesc si sa o hranesc din mers sau in pozitia care o vrea ea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns broome spune:

La multi ani pe noul an si din partea mea! V-am citit dar nu am reusit sa mai si scriu..

Sei, noi suntem cu 9 ore inaintea voastra.


Citat:
citat din mesajul lui LenaC

Citat:
citat din mesajul lui mikka11

neata
may, ce matinala esti

fata mea nu se intoarce deloc, nici pe parti , nici pe burta, nici invers.si nici nu gangureste, a avut o perioada n care a gangurit(chiar ma apucasera panicile rau de tot ca are ceva si a inceput sa gangureasca parca sa imi arate ca stie) dar de vreo 3 saptamani nu o mai face deloc, doar se screme Nu sunt stresata (inca) dar parca imi pare rau cand aud ca ai vostri ganguresc, se intorc si ea nu are nicio treaba.
A, mai avem o problema, de vreo luna nu mai vrea deloc sa stea in brate la orizontala, numai in sus vrea. nu va pot descrie ce chin e cand o iau in brate sa o alaptez, plange si se intinde si da din picioare si intoarce capul in toate partile, se zbate...ce o avea?

Mamica fericita de Maria Alexandra (20.09.2011)


Mikka noi nu vrem sa stam la orizontala de vreo luna :)))
Iar asta cu zbatutul apare si la noi, dar rar... incerc sa o linistesc si sa o hranesc din mers sau in pozitia care o vrea ea


Lena - fericita a Maiei

Bebe Maia - 8 oct 2011



Mikka, Lena , exact asa face si al meu cu zbatutul. De vreo saptamana nici nu mai gangureste ca inainte, doar scoate niste sunete cand incearca sa vorbeasca (inainte incerca sa spuna cuvinte/fraze), se screme f f mult. Am citit ca ar fi din cauza refluxului. Faptul ca nu-i place la orizontala ci dor tinuta vertical pare ca tot refluxul e de vina. Alte pareri?

Mergi la inceput