Citim impreuna

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Eu de pe elefant in ultima vreme - primesc coduri de reducere pe care nu ma pot abtine sa nu le folosesc .
Acum vad ca mai e pe-acolo o carte-manifest a lui Ayaan Hirsi Ali - www.elefant.ro/carti/nonfictiune/societate/fecioara-incatusata-o-proclamatie-pentru-emanciparea-femeii-si-a-islamului-172063.html" target="_blank">Fecioara incatusata (5 lei costa !?!?!).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galisia spune:

maria_alexia,multumesc de semnal
viviana,eu am luat-o de pe librarie.net,unde se afla cu 35% reducere;elefantul si librarie.net sunt cele mai ofertante ca reduceri,dar trebuie sa urmaresti la sange ce te intereseaza(elefantul iti trimite e-mail) ,librarie.net e mai stabila ,nu schimba atat de frecvent oferta,odata intarat pe reducere un titlu este mentinut mult la pretul anuntat
abia astept sa citesc si cartea propusa de tine : Helen Keller,deja am luat-o de la biblioteca(n-am dat de ea la nici un anticariat on-line)
cred ca ai fost inspirata gandintu-te la ea,faptele in sine,felul in care autoarea si-a depasit conditia - constituie ceva uluitor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui maria_alexia

Persepolis e, evident, must-read. Incep sa ma las convinsa si de Necredincioasa .

Ca tot vorbeati de biografii: cadou de 8 martie de la elefant - Gabriela Liiceanu, Patru femei, patru povesti .

Hahahaha ... m-ai facut sa ma uit pe net cine este GabrielA Liiceanu ca sa vad ca o cheama Aurora Liiceanu - pe care o idolatrizez .
O s-o pun pe mama sa-mi aduca cartea, ca vine intr-o luna aici.

Apropo de Aurora Liiceanu, ati citit cartile lui Alice Nastase - ca au scris cateva impreuna ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelabv spune:

Citat:
citat din mesajul lui maria_alexia

Ca tot vorbeati de biografii: cadou de 8 martie de la elefant - Gabriela Liiceanu, Patru femei, patru povesti .



Mersi mult pentru pont...am prins si eu oferta de 8 Martie si sper sa pot citi cartea pe Kobo-ul meu antic...
Eu m-am blocat cu cititul la Help, inca nu e gata, iar cartea aleasa am citit-o, interesant sa citesti despre o lume atit de diferita, vezi si la stiri atitea rabufniri dar nu de ajuns sa schimbi sute de ani de "civilizatie" si traditii, trist dar adevarat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

aoleu ce aiurita am fost cu botezatul . stiti voi de unde mi se trage

Mergi la inceput