depunere declaratii aferente 2011

depunere declaratii aferente 2011 | Autor: geniest

Link direct la acest mesaj

Buna !

Ma poate ajuta cineva ca sunt in ceata totala cu noile modificari legate de depunerea decl. 100 si 300.
Am de depus aceste declaratii pe zero pentru o firma dizolvata pe perioada oct - noi-dec 2011 (trimestrial).
Inteleg ca prin posta nu se mai pot trimite, asadar, ce anume trebuie sa descarc si sa completez ? Pentru oct si noiembrie folosesc formularele vechi si pt. decembrie pe cel nou ??? Sau cum ???


Plizzzz...help....

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Ti le-am pus mai jos:

www.romleas.ro/D

Trebuie completate semnate si depuse

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geniest spune:

Multumesc mult ! Esti o comoara la casa omului...probabil ca stii deja


Acu' am niste dubii pe la final....ca zice de VALIDARE si semnatura d'aia digitala de care eu n-am. Ce fac ? Ignor si scot la imprimanta si dau cu semnatura si stampila din dotare ?

Nu da cu rosii ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Nu cred ca iti mai accepta fara semnatura digitala. Acum sunt doua variante
1. Iti faci semnatura digitala - are valabilitate un an dar dureaza 2 saptamani pana termini cu totul
2. Platesti serviciul de semnare insa in acest caz trebuie sa gasesti pe cineva dispus sa semneze actele si trebuie hartii facute si in acest caz (imputernicire notariala) prin care autorizezi sa-ti fie semnate actele de altcineva.

Eu as opta pt prima varianta.

Informatii:
http://www.digisign.ro/ro/special/pasii_necesari_obtinerii_certificatului_digital_calificat



www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Daca optezi pentru a doua pot sa fac si eu demersurile daca doresti discutam PM.

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geniest spune:

Citat:
citat din mesajul lui marius

Daca optezi pentru a doua pot sa fac si eu demersurile daca doresti discutam PM.

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa


Multumesc frumos, Marius. Deocamdata s-a rezolvat clasic, sa spun asa....Daca va fi nevoie te voi contacta pe PM.

Poate mai intereseaza pe cineva. Pentru cazul meu (firma dizolvata-lichidata)am printat noile formulare 100 si 300, le-am semnat si stampilat si astazi le-am si depus la ghiseu. Mi-a zis tipa de la ghiseu ca se pot trimite si prin posta. Noutatea a fost ca trebuie puse pe CD cu xml atasat. Atat.

Mergi la inceput