Hai CristinaGoji,Altesa!Bv Catiushor, sara_!!(48)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

ftelor multumesc pentru vorbele voastre

Acum m-am linistit si eu cu ordinea si curatenia am si papat si ma duc sa calc rufe .

Cristina fac tot posibilul sa nasc si eu capitolul asta(daca promit fetele sa nu mai scrie asa mult pana duminica)

Parca vad ca ne fac surprize fetele care tocmai au schimbat semnatura in 38asa ca scot niste motate preventivhaideti fetele care mai doreste?

39+ cu baby Rafael-Ioan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carina spune:

Lady: m-ai facut sa rad cu OPC-ul Deci tre sa scriem mai putin ca sa nu se inhibe pruncul
Bulinutz, Mady, Lady: mersi de intrebare si de grija . EU pe mine m-am suparat, ca orice gravida care se respecta. M-a sunat Cristina sa ma imbarbateze, dar nu am prea reusit sa ii explic nici ei care-i baiul ca e doar in mintea mea.

Fetele din Timisoara nu aveti nici una numarul Sophiei? E suspect ca nu a mai scris de atata vreme.
Ma duc sa ma imbrac si o intind la cumparaturi pentru pitic - creme si servetele si paturici, etc.

Va pupacesc,


Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
Anda, Carina (deja domnisoara) si 33+ Toma
http://andaoana.com/
http://www.flickr.com/photos/andaoana/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Sophia_m?

Cari


mai e cineva care are programare la cezariana?sa trec in listutza.cine a spus, am trecut!



35+
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happymumy spune:

Neata!
Hmm, vad ca nu a mai aparut nici un bulgaras, ma obisnuisem cu ninsoarea asta abundenta din ultima saptamina .
Fetelor, va multumesc pentru incurajari , chiar am nevoie. Auzi gluma la al meu de dimineata la telefon "esti bine sanatoasa?" , eu , uimita : "da, de ce nu as fi?", iar el "ah, pai ma gindeam ca poate ai nascut azi-noapte ". Barbatii si curajul lor!! L-am surprins povestindu-i unui prieten ce bine a fost pentru el ca am nascut cit era el plecat (la prima sarcina ), ca ar fi lesinat pe holuri pina ieseam din operatie. Mare curajos!
Jessamine, esti mortala .
Altesa, eu zic sa bagi niste , ca vad ca , cu curatenia nu rezolvi nimic.
Si pe mine ma ia groaza cind vine ora de culcare, nu-mi convine pe nici o parte, ba ma iau palpitatiile, ba amortesc, si cind zic ca mi-am gasit o pozitie cit de cit comoda, trebuie sa ma duc la baie.Incerc sa -mi spun ca astea vor fi o mica gluma pe linga noptile nedormite care ma asteapta.

Ghiulten, mami de printesa Ayla (15.01.2004) si 35+ cu alta minune de
Hai sa-l ajutam pe Bibi sa se faca mare http://viatacudba.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

carina sa nu mai fii suparata ia sa vezi ce te destind cumparaturile

soctu a intrat in panica...zice: auzi dar noi nu trebe sa facem si noi un bagaj ceva? ma lasi pe mine cu toate? ...i-am zis...ho ca mai e pana atunci sau poate ma superi si te las sa le aduni tu...era terifiat sarmanul

bulinuta mamica de bulinel dragutel Rares Ioan (19.07.2006 - 9:37) si 31+ cu Filip Andrei

Poze noi


www.onetruemedia.com/shared?p=1ad6bcc6cb70cbb27cf08c&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">minune mica

Poze



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Citat:

citat mesaj Iaura21

accept cu placere orice sfat ...ideea e ca nu prea e lapte si de aceea ii dau completare ,ca a scazut si destul de multicel ...iar teoria care spune ca orice mama poate sa alapteze eficient,cade din start,din pacate ...dar eu insist iar daca e sa nu pot alapta sau sa peird laptele ,asta e...nu pot cere mai mult ca deja am primit totul ,zic eu.


mami de printesa ,flavia


Intrebare:cum de ti-ai dat seama ca nu ai lapte si trebuie completare?

Copilul cu cat suge mai des..cu atat productia se mareste si niciodata nu vei scoate tu lapte la muls cat iti suge copilul!

Curaj...si lasa laaptele praf, daca ai san, daca nu lasi pitica sa suga si ii dai completare....pai atunci normal ca productia scade si ea se invata ca de la biberon suge mai usor si iti va refuza sanul!

E greu, Iaura...dar ai speranta...e doar la inceput greu, trebuie sa lupti chiar daca nu te simti in stare!Mai tarziu iti vei multumi!



35+
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

ghiulten stiu cat de "curajosi" sunt...nu stiu daca v-am povestit la nasterea lui rares o faza :
vin ai mei la spital vorbesc cu soctu etc dupa care la vreo 10 minute el stand pe un scaun ridica capul se uita la ei si zice: aaa ati venit! ...nu stia nimic ce vorbise pana atunci ...mi-a zis mama ca avea o culoare usor nesanatoasa la fatza

bulinuta mamica de bulinel dragutel Rares Ioan (19.07.2006 - 9:37) si 31+ cu Filip Andrei

Poze noi


www.onetruemedia.com/shared?p=1ad6bcc6cb70cbb27cf08c&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">minune mica

Poze



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suzieq spune:

Din pacate eu nu am numarul de telefon al sophie, poate celelalte fete.

Ce mai fac mamele de gemenasi: Ana cum e acasa cu 4 bucati copii? Iar de Anastasia nu s-a mai auzit nimic de multa vreme.

MTHFR C677T Homozigot
+34

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kraluca spune:

buna tuturor si "la multi ani!"
bun venit bulgarasilor de 2012 si felicitari pentru mami Sara si Cati! sa aveti o recuperare usoara si laptic pentru bulgarasi
altesa - ai grija ca ultimul capitol a tinut doar 2 zile, asa ca incearca cu inducerea, daca nu vrei reclamatie la OPC. a fost foarte tare faza cu cafeaua la 12 noaptea... eu sunt racita si am tusit toata noaptea trecuta. probabil ca nici bebelul nu prea a dormit din cauza mea si imi faceam si eu griji ca nu prea mai misca. oricum baietii sunt mai lenesi si se lasa asteptati
iaura, alice - ma bucur ca mai gasiti timp si pentru noi si ne tineti la curent! iaura, deabia in a 3-a zi ai reusit sa-l vezi pe bebe? eu am citi ca reflexul de supt la bebei este mai puternic in primele 2 ore de la nastere... dupa aia se mai tempereaza, iar fara supt nu se creaza laptic - din aceasta cauza este mai greu la cezariana cu laptele
mady - spuneai la un moment dat ca ai luat ultimul ovul de utrogestan; mie dr mi-a spus ca dupa 32 sapt nu mai are niciun efect si degeaba iau. despre cola, ce sa spun... mai fur din cand in cand cate un paharel (mi-am luat si vitaminele cu un pahar de cola ) si sotul ma cearta, ca nu este bun pt bebe...
jassemine - ai un talent deosebit in a povesti. mi-a placut la nebunie faza cu inamicul, insa la faza cu soacra m-am enervat rau (si sunt doar o straina)
intreba cineva de pediatru... si eu sunt curioasa cum se face? ce trebuie facut dupa ce e adus bebe acasa? vine dr de fam sa vada bebe? mergem noi la cabinet? se alege un pediatru?
edit: 34+
33+

mutatia heterozigota a A1298C si C677T
tratment: clexane 0.4/zi, elevit, femibion 2, cetebe, magne B6

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

hapymamy as baga io niste de=alea dar n-am cu cine ca sotul cica el nu se baga se intoarce invers si isi trage plapuma iar eu raman vorbind singura ,mai incerc si diseara poate si-o fi schimbat parerea


Ai mai fetelor ce rele sunteti saraci barbati,voi nu stiti ca ei sunt ca niste copii de 3 ani normal ca sunt speriati ca si cei mici cand le disopare mamica,nu-i mai amenintati cu bagjul.

Sa va spun o faza eu am inceput bagajul de la 28 de sapt adica in veo 3 sapt am cumparat tot ce cred eu ca am nevoie ,apoi le-am spalat,apoi le-am calcat,apoi am inceput bagajul lui bebe si uite asa de 2 luni tot mai completez cate ceva il termin si il arat sotului si cand trece pe langa el desii l-a vazut de atata timp tot ma intreaba (asta e bagjul tau nu? iar eu ii zic da iubyyy,apoi asta e bagajul lui nu? da iubyyy apoi pe astea 2 trebuie sa le iau nu ? da iubyyy)am scris asa in paranteza ca nu imi merg ghilimelele.

Asa ca ce mai vreti al meu ma intreba sa stie sigur cu ce genti pleaca de acasa

Sper sa reactioneze bine cand m-or apuca toate cel si sa nu se crizeze prea tare ca totusi avem ceva de mers iar eu o sa incerc sa fiu cuminte sa nu-l sperii prea rau.

39+ cu baby Rafael-Ioan

Mergi la inceput