salutare!

salutare! | Autor: ralu35

Link direct la acest mesaj

Am un baietel de 2 saptamani si deja trebuie sa ma gandesc la vaccinuri. As vrea daca se poate sa-mi spuneti si mie cum este mai bine, sa fac doar vaccinurile gratuite , sa cumpar eu vaccinurile sau sa fac toata schema de vaccinuri de la glaxo
Va multumesc

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ch_dana spune:

Asta ti-o spune cel mai bine doctorul care il are in urmarire - de preferinta pediatru sau medic de familie cu competente in pediatrie.

Dana & Amelia (21.06.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loutzy spune:

Eu iti recomand sa faci doar schema de la stat. Daca e sa mergi pe alta schema trebuie sa le platesti. Nu iti recomand sa faci vaccinuri gen anti-rotavirus, sunt o mare porcarie si o caruta de bani aruncata pe fereastra. Eu i-am facut baietelului meu mai vaccinurile de pe schema de la stat si nu am avut nici un fel de probleme.

AMR 11 zile pana la marele eveniment.
Un pui mic si rasfatat.
"Craciunul nu este o perioada, nici un sezon, ci o stare de spirit. Adevaratul spirit al Craciunului inseamna sa pretuiesti pacea si buna vointa, sa oferi din plin compasiune."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

buna
Te sfatuiesc sa faci schema de vaccinuri gratuite de stat. Lucrurile s-au mai schimbat in ultimii ani si cele gratuite sunt la fel de bune si fara reactii adverse la fel ca si cele cumparate. In schimb iti recomand sa faci in plus, cand va mai creste piticul Prevenarul, mai ales inainte de intrarea in colectivitate. Eu nu l-am facut la baiat si acum imi dau mari batai de cap toti gargaunii pe care ii ia de la gradi si ii aduce acasa si surioarei.
In orice caz tb avuta o discutie si cu dr pediatru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu35 spune:

Va multumesc pentru sfaturi, am sa tin cont de ele.Am vb si cu medicul de familie si nu mi-a recomandat nimic special doar mi-a zis ca pot sa fac schema de la stat sau daca vreau eu pot sa fac schema completa de la glaxo. oricum mi-a zis ca indiferent ce aleg important este sa le fac.

Cu aceasta ocazie va urez un sincer LA MULTI ANI, SANATATE SI TOT CE VA DORITI, tuturor parintilor

LA MULTI ANI!

Mergi la inceput