URGENTA:23.01.12.data operatiei/Georgiana/Teodora!

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns IonelaCc spune:

buna seara,cu ajutorul vostru am obtinut si biletele de tren va admir pentru cea ce faceti si cu rapiditatea voastraINCA O DATA MULTUMIRI!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andreea_AS spune:

cum stati cu bagajele?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

ionela, ai primit mesajul meu ieri
ca mie nu imi merge netu numai cand vrea el

fetele sunt deosebite cand este vorba de o actiune de acest gen!
tuturor celor care s-au implicat

chiar, cum stai cu bagajele, mai sunt cateva zile doar!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabby2011 spune:

Ionela ma bucur ca s a rezolvat cu biletele
Am facut procedura ca sa transfer si eu banii din paypal, posibil pe vineri o sa ai sigur in cont.Multumim tuturor donatorilor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IonelaCc spune:

bagajele acum le fac,ceva ce imi mai trebuie si nu stiu eu...dati mi idei..va rog!OLIM NU AM PRIMIT MESAJUL TAU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aschiutza spune:

Ionela,precis iti vor raspunde fetele care au fost acolo la spital de ce ai cel mai mult nevoie. Din experienta mea cu puiul meu aici e ca iti pun foarte multe la indemina. Ia cu tine totusi ceva pt comfortul copiilor si al vostru: cd-uri cu cintecele sau dvd cu desene (aici e totul in germana la TV), jucariile lor favorite (ceva care sa le faca familiara patul si camera straina), una-doua carti sau reviste, poze cu familia voastra. Medicamentele tale si ale sotului, daca luati. Laptele praf al Teodorei daca mai bea (nu sunt intodeauna aceleasi marci de lapte si aici si in Romania).

Pt tine: papuci, halat, trening comod.

Un dictionar german-roman / roman-german. Unul nu prea mare, sa il puteti tine in geanta.

Edit sa adaug: scrie-ti anumite fraze in germana pe o foaie,nu intotdeauna gasesti lume care vorbeste engleza. De exemplu: Hilfe! Ich brauche einen Arzt! Meine Tochter ist krank, sie hat Herzproblemen. (Ajutor! Am nevoie de un doctor! Fiica mea e bolnava, are probleme la inima.)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IonelaCc spune:

BUNA DIMINEATA,BAGAJUL E APROAPE GATA SI CU MORALUL SUS CA VA FI TOTUL BINE MULTUMESC TUTUROR DONATORILOR!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marcia03 spune:

ce ma bucur sa aud ca totul s-a rezolvat...drum bun si multa, multa sanatate...sa fiti optimisti, pt ca asa se rezolva totul...

cu drag
Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IonelaCc spune:

SPERAM CA VA FI TOTUL BINE MARCIA,STARILE DE SPIRIT IN ACESTE ZILE NU SUNT PREA BUNE CAND SUNT OPTIMISTA CAND SIMT CA MA PRABUSESC....GEORGIANA PARCA E MAI ALINTATA SI MOFTUROASA ... TEO DIN CE IN CE MAI GELOASA INCERC SA FIU PUTERNICA CACI ALTFEL NU SE POATE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

IonellaCc, gandeste-te ca totul va fi bine, interventia va fi o reusita. Dumnezeu ne-a adunat pe toate, aici alaturi de fetele tale pt ca asa a vrut EL!! Nu e un drum usor pt voi, dar daca noi, niste straine am donat, este pt ca toate credem ca e o reusita 100%.
Daca ai indoieli in tine, ai incredere in DUmnezeu!

Mergi la inceput