Aspirante optimiste (747)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabyv spune:

Buna fetele
AM revenit si eu
Deny
Kmy cum mai esti cu sotul?
Miha, sper sa te intorci cu forte noi.
Moni, chiar daca esti in stand-by sa mai vii pe aici.
Miky si tu in stand-by?
Luci, tu cum mai esti?
Draguta, te gandesti la o inseminare?
Alex, cum mai e burtica?

Eu sunt ok, astept sa vina "armata", poate ma lasa pana dupa Revelion, ca sa petrec si eu mai comod. Luna ian sunt si eu in asteptare, poate reusesc sa fac insem. in feb, dar asta nu depinde de mine ci de dr.
Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo_82 spune:

Deny, sunt alaturi de tine . Nu-ti pierde speranta

5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miky82 spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabyv

Buna fetele
AM revenit si eu
Deny
Kmy cum mai esti cu sotul?
Miha, sper sa te intorci cu forte noi.
Moni, chiar daca esti in stand-by sa mai vii pe aici.
Miky si tu in stand-by?
Luci, tu cum mai esti?
Draguta, te gandesti la o inseminare?
Alex, cum mai e burtica?

Eu sunt ok, astept sa vina "armata", poate ma lasa pana dupa Revelion, ca sa petrec si eu mai comod. Luna ian sunt si eu in asteptare, poate reusesc sa fac insem. in feb, dar asta nu depinde de mine ci de dr.
Va pup


Da Gaby... sunt in stand-by asa ca in feb suntem mai multe fete la inseminat , sper sa mai ma relaxez pana atunci si sa ma bucur in continuare de sarbatori.

In curand
Dumnezeu sa ne ajute sa devenim mamici!
anticorpi antispermatici, ovare polichistice, endometrioza
Tratament pregatitor sarcina: Aspenter 75mg 1/zi, Femibion 1/zi, Magne B6 1/zi, Vitamina E 1/zi, Acid Folic 1/zi, Vitamina C 1/zi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gina85 spune:

Fetelor eu nu vreau sa fiti toate in stand-by......


in curand

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

fetelor , momentam, suntem in stand-by!!!

kmy, de IUSTIN-GABRIEL 8.04.2011
bebe strumphbobocel de 6 luni
fetele mele de suflet
Am invatat ca toata lumea vrea sa traiasca pe varful unui munte, fara sa stie ca adevarata fericire este în felul în care urci pantele abrupte spre varf!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gina85 spune:

Kmy sper din toata inima ca lucrurile sa mearga spre bine intre tine si sotul tau.

Cred ca ni se intampla tuturor sa mai avem probleme in cuplu dar o sa trecem peste toate,suntem puternice noi femeile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bob_Pixel spune:

Hello, girls !!
Am tot citit pe aici ca putine ati avut sarbatori linistite si-mi pare rau. Sper ca noul an sa va aduca numai lucruri bune si frumoase !
Eu am reusit sa ma detasez de perioada asta, nu ne-am dat peste cap cu sarbatoritul, pur si simplu am petrecut aceste zile impreuna, doar noi doi si ne-a fost bine. Azi cand am mers pe afara mi-am luat o sacosica de teste, asa ca astept noul an cu speranta si optimism. Intre timp, nu stau sa numar zilele pe degete, am de lucru pentru birou (doar ca stau acasa) si ma bucur de cadoul de la sot : o sticla de Sheridan's . Sunt in faza luteala, dar n-am de gand sa stau ca oul cu grija ca o fi sau nu un beib pe acolo. Noi ne-am facut treaba cu mare drag , acum ramane sa decida daca-si face drum incoace.

Wishing for rainbow baby dust !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gina85 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Bob_Pixel

Hello, girls !!
Am tot citit pe aici ca putine ati avut sarbatori linistite si-mi pare rau. Sper ca noul an sa va aduca numai lucruri bune si frumoase !
Eu am reusit sa ma detasez de perioada asta, nu ne-am dat peste cap cu sarbatoritul, pur si simplu am petrecut aceste zile impreuna, doar noi doi si ne-a fost bine. Azi cand am mers pe afara mi-am luat o sacosica de teste, asa ca astept noul an cu speranta si optimism. Intre timp, nu stau sa numar zilele pe degete, am de lucru pentru birou (doar ca stau acasa) si ma bucur de cadoul de la sot : o sticla de Sheridan's . Sunt in faza luteala, dar n-am de gand sa stau ca oul cu grija ca o fi sau nu un beib pe acolo. Noi ne-am facut treaba cu mare drag , acum ramane sa decida daca-si face drum incoace.

Wishing for rainbow baby dust !







"Sacosica cu teste" asta e faina tare,chiar imi place


Si eu am unul in dulap si cum ar trebui sa imi vina pe 30-01 zi de zi ma tin sa nu il fac si spun "a mai trecut o zi"

Curios ca is asa de calma,nu is agitata ca si cum m-am obisnuit cu rezultatul,dar asta e important e sa fim optimiste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

deny
te asteptam cu rez!!!

kmy, de IUSTIN-GABRIEL 8.04.2011
bebe strumphbobocel de 6 luni
fetele mele de suflet
Am invatat ca toata lumea vrea sa traiasca pe varful unui munte, fara sa stie ca adevarata fericire este în felul în care urci pantele abrupte spre varf!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bob_Pixel spune:

Mie nu-mi place ce patesti, Deny... in primul rand nu mi se pare normal ca ai valori fluctuante de betaHCG. Incearca sa faci analize mai amanuntite, nu stiu ce anume, dar nu e ok. Nici beta 4 apoi 3, apoi 6, nici sangerare peste beta 6 (ceea ce cred ca inseamna un avort menstrual). Nu cred ca esti insarcinata acum, nu gasesc motiv sa te incurajez cand vad situatia destul de urata. Fa-ti investigatii, pentru ca se pare ca tu reusesti fara probleme sa ramai insarcinata, dar nu poti tine sarcina. Progesteronul n-are nicio treaba, ca ai luat doze foarte mari si degeaba (nici eu nu luam atata cand mi s-a desprins placenta)...

Wishing for rainbow baby dust !

Mergi la inceput