Strengari de 2012 - 17 Marcella iti suntem alaturi

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns SuperMami_1 spune:

neata,

Ce faceti burtici?trebaluiti?
Eu ma apuc de sarmale si de un bors de curcan...deocamdata atat pt ziua de azi. Sotul ma ajuta cu spalatul vaselor si impachetatul sarmalelor.
Maine-poimaine o friptura...am luat atat carne de vita cat si de porc.
Asteptam colindatori, prieteni si familia.
Va imbratisez cu drag si va urez un craciun de vis!

Miha, mamica fericita de Rares si 24+ cu bebe Vlad, zis si "Nuca"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amy25 spune:

Bravo, Super Mami, mai ai putere? Caci eu aseara dupa cateva fursecuri esuate, am picat lovita de oboseala... macar s-a bucurat cainele
Eu am mancat toata dimineata turte, parca nu mai mancasem de-o viata, si acum , cat e plecat sotul cu soacra sa mai imparta ceva pomeni la neamuri, ma odihnesc. Sarmale a facut soacra mea pentru toti, iar toba de la porc am inceput s-o mananc de ieri


2004- ovarectomie dreapta din cauza unui chist; urmari: ocluzie intestinala si multe aderente!
-tratament 2 luni cu clostybegit fara rezultat +20 kg acumulate gratis
-2010- 3 inseminari nereusite la clinica Promed + 1 FIV nereusit
2011-ET reusit la clinica Promed

Multumesc Bunului Dumnezeu!
25+ Victor Gabriel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dorinutza82 spune:


Am intrat o fuga sa va urez Craciun fericit, cu papa bun si cadouri frumoase sub brad, cu bebei sanatosi si 'colindatori' in burtica, (eu sunt foarte fericita cand ma gandesc ca la anul vom avea unul si mai fericit cu strengareii bucurandu-se de luminitele din brad)
Va pup cu drag!

Dorina, mami de Stefan (14 mai 2008) si 22+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dara76 spune:

Niko, cre' ca iti raspunsesem si la mail.
Despre coenzima si coagulare ziceau fetele pe unul din grupurile de trombofilie, ori la subiectul 'gravidute cu trombofilie', ori la grupul MTHFR Anglia/SUA, sigur pe-acolo am citit. Daca gasesc ceva exact, iti arat.
Daca as arata ca tine, nu mi-ar pasa cati ani am :)



23+

*MTHFR C677T homozigot; PAI polimorfism 675 4G heterozigot; mutatia factorului XIII (G102T) V34L heterozigot // Clexane injectie 0.4 seara, Aspenter 2/zi seara, B12 metilat, acid folic metilat, Magne B6, Folowise, Cetebe, L-arginina*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monna3 spune:

Buna fetele,

Kovacsc felicitari pt vestile bune de la eco! Imediat intru sa vad si pozica
Oanace felicitari si tie pt vestile bune! Nu stiu daca s-a intors piticul meu, o sa intreb la moasa cum imi pot da seama sau daca isi da ea seama cumva ca cica doar in conditiile in care nu se intoarce mai face eco. Bun... dar cum isi da seama daca s-a intors sau nu?
Niko cum vrei tu, dar iti treceam doar ziua si luna, nu si anul . De ce sa intri in depresie? Fii fericita ca esti sanatoasa si in curand o sa ai 2 flacai mandri si falosi . Te asteptam cu vesti bune de la eco
Ronina si Dara eu am primit o perna de alaptat si eu o folosesc deja .



Va urez si eu un Craciun fericit alaturi de cei dragi, bebei sanatosi care sa vina la termen si Mosu' sa va aduca tot ce va doriti!

Monica, fericita 27+ cu Cezar-Andrei


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emmaella spune:

SFANTA NOAPTE A NASTERII MANTUITORULUI SA VA ADUCA BUCURII,CREDINTA,SPERANTA SI DRAGOSTE.DUMNEZEU SI GANDUL BUN SA VA INSOTEASCA LA TOT PASUL!
CRACIUN FERICIT!



Emma,mami de Andrei(7 ani) si27+ Anastasia

„Iubirea lui Dumnezeu fata de cel mai mare pacatos este mai mare decat iubirea celui mai mare sfant fata de Dumnezeu. Dumnezeu nu ne cere minuni. Pe acelea le face El.”
Parintele Arsenie Boca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SuperMami_1 spune:

Ami, uite ca abia am terminat treaba...cu pauzele de rigoare.Sarmalutele-s la cuptor in vasul roman
acum iar o bine meritata pauza
va puuup

Miha, mamica fericita de Rares si 24+ cu bebe Vlad, zis si "Nuca"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J.D. spune:

noi am facut cocosei la cuptor cu cartofi si am terminat de framantat cozonacul. mai am de facut paine si gata. sotul va pregati sosul de curry din seara asta pentru ca am hotarat sa avem ceva deosebit de craciun. porcarii vom manca incepand cu 27 cand ajunge in ro. cred ca maine fac si niste bezele ca am ramas cu 15 albusuri.

Sarbatori fericite si pline de bucurie va doresc!

Finn Constantine 15.10.2009 si 22+ Euan Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amy25 spune:

J.D de ce sa mananci porcarii in Romania? In fine...


Craciun fericit tuturor!

2004- ovarectomie dreapta din cauza unui chist; urmari: ocluzie intestinala si multe aderente!
-tratament 2 luni cu clostybegit fara rezultat +20 kg acumulate gratis
-2010- 3 inseminari nereusite la clinica Promed + 1 FIV nereusit
2011-ET reusit la clinica Promed

Multumesc Bunului Dumnezeu!
25+ Victor Gabriel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happylica spune:

buna seara burtici!
amy, cred ca se refera la produse din carne de porc cand spune porcarii
am intrat in fuga sa va urez Craciun fericit si clipe frumoase alaturi de toti cei dragi voua si un zambet in plus la gandul ca urmatorul Craciun va fi mai bogat cu un piticot in fiecare casa.
o seara minunata!

28s1z

Mergi la inceput