Craciun Fericit strumfi &prichindei iul-aug'11(31)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gliana

Cu intarziere cer scuze urez la multe lunitei dulcei Imogen. .te pupa Eric si Giulia

mamica fericita a doi copii minunati Eric (26.08.2011) si Cristina (07.07.1992)





Gliana, multumim iubita! Te pupic dulce suceveanca mea!!
Pup Ericutu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gliana

eu sunt cea mai happy mamica din lume

a venit acasa studeta lu' mama, acum amandoi dorm ca doi ingerasi

mamica fericita a doi copii minunati Eric (26.08.2011) si Cristina (07.07.1992)





Bravo Giuliana!!!!
Iti impartasesc si eu fericirea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

O zi buna tuturor! Si eu sunt foarte foarte fericita caci al meu sot a lucrat ieri de acasa, si azi si maine!!!
De aceea, azi voi profita din plin sa fac curatenie generala in casa!!! Va rog sa ma scuzati ca nu o sa prea activez azi.

Urez la multe lunite sarbatoritilor de azi, multa sanatate si sa se bucure din plin de ziua de azi!!

Revin cand mai prind un moment liber! S a adunat o mizerie in casa asta de nedescris!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda82 spune:

La multi ani pentru bebelina IMI!

Valentina da cautare pe youtube bebe rostogolire si ai sa vezi.Eu mai incerc o data: http://www.youtube.com/watch?v=fAQpdlidKbw

Ruxiii
ai vazut mesajul meu?Sa nu te ingrijorezi.Fetita ta fost tot in pelviana?

Hmmm vorbeati de bebei puturosi nascuti pe 6 iulie.Or fi poate mai puturosi, insa sa stiti ca vor fi niste copii sensibili si f atasati de familie(eu sunt nascuta pe aceasta data si mai cunosc pe cineva).
Sunt curioasa cum o sa fie fetita mea, care e leu cu ascendent in scorpion

Cat despre rostogolit stiu clar ca fata mea se pune pe laterala si are mare grija la miscari sa nu cada pe burta, e asa scumpa cand vedea ea ca vine in nas, indreapta spatele repede...ca tot mai bine e pe spate.Iar de bagatul piciorusului in gurita, am observat ca face asta cand e dezbracata, iar eu nu prea o las dezbracata ca am 23 de grade in casa.

Miha
spor la curatenie, am uitat sa-ti zic!

Eu nu fac nimic, merg la parinti si am dicutat deja cu mama in privinta meniului.Nu o sa lipseasca ciorbita de gaina cu taitei de casa, piftia super degresata, salata de bouef, cozonacelul, vinutul natural rosu...si nu mai stiu acum ce...aaa si carnaciorii...Fetelor abia astept sa pap o bucata de sorici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

Citat:
citat din mesajul lui madybulancea

Gliana ce frumos!!!

Rares a racit un pic,tranuta non stop,mucii are si e plangacios din cale afara,nimic nu am facut azi....il aspir,i-am dat o doza de oscilo si una de panadol,asa mi-a zis pediatra,ea a zis 4ml cat scrie si pe cutie,eu i-am dat 2,5ml,sper sa ramana la stadiul asta...azi noaptea s-a trezit de n ori si adormea super greu,is moarta de somn....

lori stroganoff este vita cu smantana,ciuperci si castraveciori acri...

o zi linistita!



Mami de Razvan si Rares


:( sanatate atunci bebe Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihahegarty

Citat:
citat din mesajul lui Gliana

eu sunt cea mai happy mamica din lume

a venit acasa studeta lu' mama, acum amandoi dorm ca doi ingerasi




Bravo Giuliana!!!!
Iti impartasesc si eu fericirea!

Mihaela, cea mai fericita cu mic Imogen Tara
21.07.2011
Sfintii Arhangheli Mihail si Gavril ne vor proteja pe tot parcursul vietii.


Multumesc Miha mea draga!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

Citat:
citat din mesajul lui anda82


Hmmm vorbeati de bebei puturosi nascuti pe 6 iulie.Or fi poate mai puturosi, insa sa stiti ca vor fi niste copii sensibili si f atasati de familie(eu sunt nascuta pe aceasta data si mai cunosc pe cineva).





asa esteeeeeeeee, fetita mea este pe 7 iulie si este sensibila, atasata tare de fam. si foarte buna la suflet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamutz spune:

La multe lunite
IMOGEN-TARA de mihahegarty
ANASTASIA de al3xutza_81
ANDRA de lushk


MARIA-ANTONIA de oana.irina
MARIA ALEXANDRA de crudiutalida!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

V_florina eu ii voi face prevenarul lui alex, dar dupa 6 luni, sa treaca nebunia asta cu vaccinuri la 2 luni.
o fac pt ca stiu prin ce am trecut cu dani si prefer sa imi iau ceva masuri de aparare, mai ales ca si alex da semn destul de serioase de alergie.
progresele copiilor asa-i toti sunt diferiti. si asa-i, majoritatea dintre noi nu ne putem opri din comparatii. alex a inceput sa se intoarca pe burta la 5 luni si o saptamana, iar picioarele desi vrea sa le bage in gurita renunta repede. nu de alta, dar cred ca e funduletul cam greu.
sterilizatul doar biberoanele, lingurita si suzeta, nu castroane, jucarii, etc. cu solutie la rece de la chicco, asa am facut si la dani, nu a avut nici un fel de probleme. nu am sterilizator cu abur, nici nu dau acum o caruta de bani pe el. si nici nu ma apuc de fiert ca nu am timp. clatesc f fbine cu apa clocotita si gata.
castroanele le spal cu detergent si clatite, jucariile le mai clatesc cand imi aduc aminte. nici eu nu sunt de acord cu sterilizatul excesiv ... am mai zis: sa vedeti ce fain va fi cand va linge talpile de la papuci

sarbatoritilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Citat:
citat din mesajul lui lisssa_ana

Ai de mine...de mult timp de cunoastem , a trecut f repede timpul.
Ilida, anul trecut aveam vreme

deci, meniul:

-vinete
-salata boef
-racituri
-rulata de piept de pui cu ciuperci
-catabos si carnat(sunt facute deja)

Supa de gaina

Friptira de porc la cuptor cu cartofi aurii si muraturi puse de sotior

prajituri:
-dobos
-albinuta
-cuburi
-salam de biscuiti
-praline de ciocolata

cozonac mac si rahat si saratele :D


gata!
Maine incep cu blaturile la prajituri si cu pralinele, vineri, salamul de biscuti, fierb carnea pt supa, coc vinetele si samabta restul

oricum mai mult vom fi plecati de sarbatori

Va dati seama ce cu capu' sunt ca eu de acum imi fac meniul pt ziua Anei care va fi la sf lui ianuarie. Inclusiv imi imaginez tortul.



Sa revenim: Filp tuseste dragul de el, mi se rupe sifletul sa il vad asa, Ana tuseste si ea. Bine ca n-au febra. si gata ...nu o mai duc o perioada la gradi, macar pana face F 6 luni

Va

Mama de Ana (29 Ian 2009) si Filip ( 11 iulie 2011)


Mama ce de bunatati Spor la treaba si la ...imaginatie

Loredana
mamica fericita de Alexia(20 Iulie 2003) si Luca(4 Iulie 2011)
http://lb1f.lilypie.com/tTMmm4.png
http://lbyf.lilypie.com/a3iqm4.png

Mergi la inceput