Craciun Fericit strumfi &prichindei iul-aug'11(31)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Babylicious spune:

Neata fetelor!

Eu tot prin zona, dar mai fara chef... si curatenia, si lipsa de chef de orice, plus o mini blegeala legata probabil de sfarsitul de an, si de faptul ca de rev probabil stam acasa si nu facem nimic.

Ieri am fost la control. 6.950 si 64 de cm la 5 lunite si cateva zile (va multumesc de urari pe 18, am si uitat). A zis ca problema cu craniul moale s-a rezolvat si ca sa ii dau doar o pic de vigantol, ca i se inchide fontanela prea repede.
In rest, sa ii dau supa de zarzavat ca la 6 juni incepem cu carnea . Am incercat sa ii spun ca eu nu i-am dat nimic, decat ocazional o bucata de mar sa linga la ea, si ca vreau sa incep la 6 luni diversificarea, a zis ca se incepe la 5 luni jumate si sa ii dau suc. am lasat-o in pace, ce sa ii fac?
Aaaa...si vede manduca, si zice, te-ai obisnuit cu ea? zic, da, am luat-o ca e ergonomica, si e buna pt ea, si pt spatele meu. La care imi spune ca e buna, dar nu ii place ca nu o pot pune invers Incerc sa ii spun ca nu e bine sa o pun invers, ca stimuli, ca oboseala...stii voi...NU...ce oboseala, cum adica oboseste...ce stimuli? cum adica nu are unde se ascunde? :)) mai ca ma lua rasu de acu...

In fine, eu tot prin zona sunt, mai activa pe fb ca e mai usor, dar va pup pe toate!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns navicula spune:

La multe lunite
ANDREI-PATRICK de alexad77
MARIA-ANTONIA de oana.irina
MARIA ALEXANDRA de crudiutalida








[/quote]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca-28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui pufi79

Miha ti-am luat locul


Anca sa-ti fie de bine tunsoarea , stiu ca ai parul lung, cum te-ai tuns?

Va pup pe toate si va doresc o zi minunata, ma duc sa ma apuc de strans prin casa.

mami de strumf mult iubit Eduard-Gabriel
Doamne ai grija de noi



Mi-am luat cam de 2 degetela lungime si mi l-a filat in scari, nu e diferenta foarte mare, dar prima recomandare a coafezei pt parul care cade a fost TUNSUL si apoi tratamente.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca-28 spune:

Neata, va invit la o cana de cafea sau ceai sa prindem energie, ca sigur avem multa treaba zilele astea.
Natalia doarme de cateva zile 10-11 ore noaptea(aproape sunt umflata de somn vorba Ramonei), aseara de la 10 pan dimineata la 6 nu am auzit-o, la 6 i-am bagat suzeta in gura si a adormit la loc, la 7 alaptat in somn si ea a dormit mai departe, la 9 iar alaptat in somn si la 9 jumate s-a trezit de tot, si de atunci e toata un zambet si o joaca.
Va pe toate si spor la treburi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

Citat:
citat din mesajul lui navicula

La multe lunite Imi si
Reteta de care ziceam e apropiata de cea a Loredanei
http://www.justlovecookin.com/2010/12/filet-de-porc-la-wellington.html, dar am inlocuit porcul cu vita.

Alina , Paula Maria(9 octombrie 2007) si Luca Tudor (25 august 2011)


la mine nu se deschide, zice pagina nu a fost gasita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

Citat:
citat din mesajul lui Babylicious

Neata fetelor!

Eu tot prin zona, dar mai fara chef... si curatenia, si lipsa de chef de orice, plus o mini blegeala legata probabil de sfarsitul de an, si de faptul ca de rev probabil stam acasa si nu facem nimic.

Ieri am fost la control. 6.950 si 64 de cm la 5 lunite si cateva zile (va multumesc de urari pe 18, am si uitat). A zis ca problema cu craniul moale s-a rezolvat si ca sa ii dau doar o pic de vigantol, ca i se inchide fontanela prea repede.
In rest, sa ii dau supa de zarzavat ca la 6 juni incepem cu carnea . Am incercat sa ii spun ca eu nu i-am dat nimic, decat ocazional o bucata de mar sa linga la ea, si ca vreau sa incep la 6 luni diversificarea, a zis ca se incepe la 5 luni jumate si sa ii dau suc. am lasat-o in pace, ce sa ii fac?
Aaaa...si vede manduca, si zice, te-ai obisnuit cu ea? zic, da, am luat-o ca e ergonomica, si e buna pt ea, si pt spatele meu. La care imi spune ca e buna, dar nu ii place ca nu o pot pune invers Incerc sa ii spun ca nu e bine sa o pun invers, ca stimuli, ca oboseala...stii voi...NU...ce oboseala, cum adica oboseste...ce stimuli? cum adica nu are unde se ascunde? :)) mai ca ma lua rasu de acu...

In fine, eu tot prin zona sunt, mai activa pe fb ca e mai usor, dar va pup pe toate!!



Oana mamica super-fericita de Eliza Maria (18.07.2011)


si lui eric mereu tot ii gaseste cate un loc moale si ne spune sa marim doza de vigantol..
pupam fata dulce si pe mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

Citat:
citat din mesajul lui anca-28

Neata, va invit la o cana de cafea sau ceai sa prindem energie, ca sigur avem multa treaba zilele astea.
Natalia doarme de cateva zile 10-11 ore noaptea(aproape sunt umflata de somn vorba Ramonei), aseara de la 10 pan dimineata la 6 nu am auzit-o, la 6 i-am bagat suzeta in gura si a adormit la loc, la 7 alaptat in somn si ea a dormit mai departe, la 9 iar alaptat in somn si la 9 jumate s-a trezit de tot, si de atunci e toata un zambet si o joaca.
Va pe toate si spor la treburi.

ANCA de IUSTINA(17 FEB 2005), STEFANIA(29 OCT 2006) si NATALIA(6 AUG 2011)


felicitarii gagici atunci:)))


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

eu sunt cea mai happy mamica din lume

a venit acasa studeta lu' mama, acum amandoi dorm ca doi ingerasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufi79 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gliana

eu sunt cea mai happy mamica din lume

a venit acasa studeta lu' mama, acum amandoi dorm ca doi ingerasi

mamica fericita a doi copii minunati Eric (26.08.2011) si Cristina (07.07.1992)











Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca-28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gliana

eu sunt cea mai happy mamica din lume

a venit acasa studeta lu' mama, acum amandoi dorm ca doi ingerasi

mamica fericita a doi copii minunati Eric (26.08.2011) si Cristina (07.07.1992)




Gliana ma bucur ca ti s-a reunit familia.

Mergi la inceput