Aspirante optimiste (746) Felicitari Simo_82 !!!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabyv spune:

Neata
Am ajuns si eu la munca, dar n-am chef de nimic.
Miky, ce daca ai facut 6 stim, imediat trece anu, faci pauza de 2 luni si hop.
Eu nu am rezolvat decat partial cu dosarul, asa ca abia in feb trec la Ia, sper cel putin
Pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monique77 spune:

Mai Miky dar tu cand ai facut laparo' ce ti-a zis?
de ce nu iese totusi....daca te-a curatat pe acolo?

trebuia sa iau in continuare utrogestan...asta e...sper ca nu am facut o prostie.....
cred ca o s-o sun pe 24 cand e de serviciu ca sa ii zic de menstra si sa o anunt ca ma bag la laparo si tot atunci o intreb si de ce hartii imi trebuie

Tratament pregatitor sarcina: Femibion1 1/zi, MagneB6 (470 mg) 2/zi, Q10 (120 mg) 1/zi si Vitamina E forte (120 mg) - primele 10 zile din CM, Aspenter (75 mg) 1/zi, Vitamina C (120 mg) 1/zi, Acid folic (5 mg) - 1/zi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Neata.
Ce faceti?
Gaby cred ca fara chef de munca e cam toata lumea in ultimul timp.
Moni ce sa iti spun ai tu presimtirile tale dar totusi nu trebuia sa intrerupi utrogestanul.
Miky ce m-as bucura sa fie acolo la tine.
Eu nimic nici un semn mai am pana la testare si oricum nu imi pun mari sperante, mai mult ma enerveaza ca trebuie sa imi vina intre Craciun si anul nou si o sa fiu nervoasa ca de obicei si nu imi trebuie nimic.
O zi buna si spor la treaba.


Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gina85 spune:

Neata fetelor,
Am intrat sa va urez o zi buna,eu merg repede la munca.
Monique imi pare rau......
De Kmy ce stiti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bob_Pixel spune:

Morning, girls!
Eu sunt zapacita rau azi, e ultima zi cand vin la birou anul asta si n-am stare. Sunt si obosita si nu ma pot concentra deloc, deja fac si refac acelasi lucru de n ori Abia astept sa ma trezesc maine ca la 8-9 asa...pfff, viataaaa!!!
In rest, urmez cu maxima constiinciozitate sfatul lui Alex-pisi si beau vin rosu seara si apoi incoltesc consortul poate-poate ne reuseste un mic . Astept cu nerabdare ziua de testare, dar intre timp ne "simtem bine" in cea mai frumoasa perioada a lunii!

Si sa va zic una sa fiti mandre de mine: weekendul trecut mi-a cerut sotul sa caut niste poze cu noi sa mi le puna pe tv cand stau acasa si lucrez (ca o rama foto digitala gigantica) si am gasit pozele din vacanta cand il aveam pe Bob la bord. Pfff, ce mai burtica frumoasaaa si ce-i mai placea la golanel sa se dea in hamac si sa se plimbe pe la munte Ma rog, concluzia e ca nu m-am suparat si nu m-am intristat sa ma uit la bombeul lui beib mic. Sigur sigur vine curand Bobitzu' nostru inapoi, tac-su a inceput sa imi repete asta atat de convingator incat mi-e imposibil sa cred ca nu se va intampla.

Wishing for rainbow baby dust !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mrenescu spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monique77

Citat:
citat din mesajul lui miky82

Moni azi e a 14 a zi de la inseminare, dar avand in vedere ca sanii parca nu mai ma dor asa de rau imi este frica sa imi fac testul, vreau sa vad maine si poimanine cum mai ma prezint sper sa am rabdare nu vreau sa vad o liniuta pe testul ala , pentru internare am avut doar adeverinta de la munca, dar sincer nu mai stiu daca am dus adev de la medic, sa sti ca nu este grea operatia, o sa iti revi repede, a doaua zi am fost acasa dar am stat 2 saptamani in concediu medical, vroia sa imi dea 3 sap dar nu am vrut eu. Cand iti vine menstruatia (sper sa nu iti mai vina 8 luni de acum in colo) sa o suni pe dr si s-o intrebi ce faci in continuare. Mi-a zis ca pe 24 si 26 dec este de garda.

In curand
Dumnezeu sa ne ajute sa devenim mamici!
anticorpi antispermatici, ovare polichistice, endometrioza
Tratament pregatitor sarcina: Aspenter 75mg 1/zi, Femibion 1/zi, Magne B6 1/zi, Vitamina E 1/zi, Acid Folic 1/zi, Vitamina C 1/zi


Miky merci mujlt de informatii
ideea e ca laparo vreau sa fac in ianuarie, adica la menstra din ianuarie.
In ianuarie mi-ar veni cam pe 14 - 15 ianuarie
si as vrea ca atunci sa facem laparo (ca nu mai avem bani acuma)

sa o sun oricum si acum?
problema e ca noi pe 23 decembrie plecam la pt neamt, la socrii si mai venim pe 26 decembrie, la pranz, direct la masa la bunici
deci o ratez in ambele garzi

ce ma sfatuiesti sa fac?
sa o sun oricum sa ii zic ca mi-a venit?

zici ca sanii nu te mai dor deloc? dar burtica te mai doare? scriai ieri seara parca ca te durea putin nu?
poate e impresie falsa de menstra si patesti ca verisoara lui Kmy (pe care a durut-o putin burtica si apoi i-a trecut si era insarcinata)

Tratament pregatitor sarcina: Femibion1 1/zi, MagneB6 (470 mg) 2/zi, Q10 (120 mg) 1/zi si Vitamina E forte (120 mg) - primele 10 zile din CM, Aspenter (75 mg) 1/zi, Vitamina C (120 mg) 1/zi, Acid folic (5 mg) - 1/zi


Miky, curaj fata scumpa. Testul va fi cu doua liniute. Ca la Valy. Eu sunt sigura. Daca vrei tu sa mai astepti, mai asteapta o zi doua dar eu zic ca iese pozitiv de astazi ca la inseminare totul e pus direct acolo unde trebuie ( dupa cate stiu eu ca nu sunt foarte familiara cu procedura). Asa ca fa-ti curaj ca va fi totul bine si vei avea cel mai frumos cadou de dat sotului de Craciun

Moni, eu ma incapatanez sa cred ca spottingul nu inseamna menstruatie. Ce sa fac, speranta moare ultima, eu sunt mai optimista asa de fel. Nu cred ca trebuia sa opresti utro, nu stiu ce sa zic. Oricum, eu tot mai trag sperante.

Fetelor, eu sunt tot in stadiul de vanat ovulatia. De trei zile tot fac teste desi pe instructiuni zice ca la un CM de 34 de zile ( cum am avut in ultimile doua luni) testarea ar trebui sa inceapa in ziua 17, adica azi Dar eu m-am grabit putin ca mi-a fost tare frica sa nu ratez momentul de glorie ( ovulatia). Si am deja trei teste negative ( cu linia de test foooooarte pala). Poate astazi intervin schimbari si incepe sa se coloreze si ea mai intens ca deja ma enerveaza de mor.

Insa am rezolvat cu seara de Craciun ( cand eu cred ca va fi ovulatia) si vom fi acasica la noi gata de prestat

Cat mai curand

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miky82 spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabyv

Neata
Am ajuns si eu la munca, dar n-am chef de nimic.
Miky, ce daca ai facut 6 stim, imediat trece anu, faci pauza de 2 luni si hop.
Eu nu am rezolvat decat partial cu dosarul, asa ca abia in feb trec la Ia, sper cel putin
Pup


Citisem pe un site ca nu se pot face mai mult de 6 stimulari in intervalul de 2 ani, acum o sa intreb si medicul sa vad ce zice si ea, mi-a zis ca oricum nu se fac mai mult de 3 inseminari consecutive, sper sa se rezolve cat mai repede cu dosarul.

In curand
Dumnezeu sa ne ajute sa devenim mamici!
anticorpi antispermatici, ovare polichistice, endometrioza
Tratament pregatitor sarcina: Aspenter 75mg 1/zi, Femibion 1/zi, Magne B6 1/zi, Vitamina E 1/zi, Acid Folic 1/zi, Vitamina C 1/zi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miky82 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monique77

Mai Miky dar tu cand ai facut laparo' ce ti-a zis?
de ce nu iese totusi....daca te-a curatat pe acolo?

trebuia sa iau in continuare utrogestan...asta e...sper ca nu am facut o prostie.....
cred ca o s-o sun pe 24 cand e de serviciu ca sa ii zic de menstra si sa o anunt ca ma bag la laparo si tot atunci o intreb si de ce hartii imi trebuie

Tratament pregatitor sarcina: Femibion1 1/zi, MagneB6 (470 mg) 2/zi, Q10 (120 mg) 1/zi si Vitamina E forte (120 mg) - primele 10 zile din CM, Aspenter (75 mg) 1/zi, Vitamina C (120 mg) 1/zi, Acid folic (5 mg) - 1/zi


Moni mi-a zis dupa laparo ca sunt ok, ca a curatat pe acolo endometrioza, aveam ceva aderente, ovarele mi le-a curatat de chisturi, uterul si trompele le am ok si ca pot sa raman natural, de aceea am incercat 6 luni natural, dar vad ca nici cu inseminarea nu raman. Eu zic ca daca nu apare menstruatia nici maine sa mai faci un test de sarcina.

In curand
Dumnezeu sa ne ajute sa devenim mamici!
anticorpi antispermatici, ovare polichistice, endometrioza
Tratament pregatitor sarcina: Aspenter 75mg 1/zi, Femibion 1/zi, Magne B6 1/zi, Vitamina E 1/zi, Acid Folic 1/zi, Vitamina C 1/zi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miky82 spune:

Mrenescu spor la prestat si este bine ca ati rezolvat de Craciun sa fiti acasica, continua cu testele de ov, la mine sunt in zile diferite asa ca sa fi pe faza.

In curand
Dumnezeu sa ne ajute sa devenim mamici!
anticorpi antispermatici, ovare polichistice, endometrioza
Tratament pregatitor sarcina: Aspenter 75mg 1/zi, Femibion 1/zi, Magne B6 1/zi, Vitamina E 1/zi, Acid Folic 1/zi, Vitamina C 1/zi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miky82 spune:

Bob imi place ca esti optimista , asa ca spor la prestat, cred ca sotul tau presimte ceva ca o sa fie in curand un la mami in burtica.

In curand
Dumnezeu sa ne ajute sa devenim mamici!
anticorpi antispermatici, ovare polichistice, endometrioza
Tratament pregatitor sarcina: Aspenter 75mg 1/zi, Femibion 1/zi, Magne B6 1/zi, Vitamina E 1/zi, Acid Folic 1/zi, Vitamina C 1/zi

Mergi la inceput