Toate forumurile Desprecopii.com: liste de discutii  Discutii generale

Multumiri Moshului DC de la copiii orfani

(3 voturi)
Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 7

alinuk

5647 Mesaje

Link direct la acest mesaj  Arata profilul  Trimite mesaj Yahoo lui alinuk Adauga semn de carte la mesaj Trimite alinuk un Mesaj Privat  Reply with Quote

Multumiri Moshului DC de la copiii orfani

Am fost la ei.
Cu Mosh Craciun.
I-am gasit in aceeasi casa, in care lumina nu pare deloc generoasa.
Cu fetisoare mici si ochi iscoditori.
De data asta am ghicit, jucaus, cate un licar de speranta in fiecare privire....doar s-au ingrijit din vreme sa scrie Moshului Scrisorele.
Am ajuns spre dupaamiaza, nu dormeau. O parte dintre ei erau acasa, altii inca la scoala.
Ne-am imprietenit rapid, am cantat, am dansat... in asteptarea Moshului, care s-a lasat asteptat pret de vreo 20 minute.
Inainte de venirea marelui asteptat, am facut o diversiune cu ei, le-am propus un joc... sa facem si noi o surpriza, cand vine sa nu ne gaseasca
(adica sa ii indrept spre o camera de unde nu aveau sa vada intrarea lui Leon Magdan - caci el avea sa fie Moshul nostru astazi - intr-o incapere unde sa se pregateasca pentru 'reprezentatia' de rigoare.)

Au intrat in joc, au topait nerabdatori.

http://www.flickr.com/photos/23251288@N07/sets/72157628499656045/

A intrat Moshul si din momentul acela ... zambetele largi si luminoase au inundat incaperea.
Fiecare a stat in bratele Moshului.
Au vorbit, au mai spus poezioare, au descoperit impreuna in sacosa ... www.flickr.com/photos/23251288@N07/sets/72157628147251707/" target="_blank">dorinta lor ascunsa si transmisa prin scrisorele.

Aura isi admira rochita si privea la papusica ei frumoasa. Am intrebat-o daca-i place si mi-a raspuns: "E superba, are rochitza de printesa, nu o sa o scot din cutie, sa nu se strice"
Bogdan se uita la adidasii primiti si a zis la un moment dat: "Uau..chiar sunt nike!? Eu vroiam adidasi pur si simplu"

Voi oameni dragi, ai acestei comunitati, ati facut posibil ceea ce s-a intamplat astazi in viata acestor copii orfani.

Am mai ramas jumatate de ora dupa ce Moshul a plecat, i-am urmarit cum se bucura si cum nu-si mai vedeau capul de atatea pungutze, jucarii, adidasi..etc

Cu siguranta si acum, cand va scriu, multi se mai invart in jurul cadourilor sau altii isi iau cu ei la somn jucaria preferata.

iata mesajul lor pentru comunitatea DC
http://www.youtube.com/watch?v=9zlrTyPvnNo&list=HL1324402950&feature=mh_lolz

(ii multumesc prietenei mele Lorena, care m-a ajutat astazi sa duc la bun final aceasta actiune)

Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)

invitatie pt 16 decembrie!!!!

............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
      (1 aproba) (0 dezaproba) |

Editat de - alinuk on 21/12/2011 13:52:27
Alex@Sara
Alex@Sara

1545 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui Alex@Sara  Trimite mesaj yahoo luiAlex@Sara Adauga semn de carte la raspuns Trimite Alex@Sara un Mesaj Privat  Reply with Quote
Alinuk,nu pot zice decat SUPERBBBB .MI-s lacrimile in barba.E atat de usor sa faci fericiti niste copii care nu au prea multe bucurii in viata
O intrebare am si eu....de unde ai tu atata energie si entuziasm,ca si ieri ma uitam la tine si ma intrebam ce baterii folosesti sa imi vinzi si mie pontul ca am mare nevoie
Inca o data FELICITARI tuturor celor care au contribuit cu cat de putin la aceasta actiune.LA MAI MAREEE !!

Luminita,mami de 3 nazdravani:
tero Stefan-Alexandru 02.09.2005
shoricica Sara-Maria 30.05.2008
trompetzica Daria-Ioana 03 08 2009
Merita sa bagati un ochi ....
Mergi la inceput

alinuk

5647 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luialinuk Adauga semn de carte la raspuns Trimite alinuk un Mesaj Privat  Reply with Quote
mi-am dorit sa aduc "Spiritul Craciunului" in sufletelele lor dragi asa cum o fac cu proprii mei copii

nu e niciun secret Lumi, e simplu...
e ceva minunat sa aduci bucurie si sa daruiesti unui copil cu ochisori plini de speranta, e ceva unic!!!

Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)

invitatie pt 16 decembrie!!!!

Nimic nu-i intamplator!
Mergi la inceput

diannaalex

1516 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui diannaalex  Trimite mesaj yahoo luidiannaalex Adauga semn de carte la raspuns Trimite diannaalex un Mesaj Privat  Reply with Quote
Felicitari!!!!!!! Superb ca de obicei, se citeste bucuria in ochii lo. Ce fericiti sunt.

mami de Alex nazdravan www.dianalaura.wblog.ro
veniti la produse noi sau impecabile la preturi foarte bune
pt. Alexandru Hapaleti si alti copii
Vine Mos Craciun
Mergi la inceput

Happiness_4_us

7083 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiHappiness_4_us Adauga semn de carte la raspuns Trimite Happiness_4_us un Mesaj Privat  Reply with Quote
Felicitari!!!
Impresionant!

Mergi la inceput

manuelacrina

653 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luimanuelacrina Adauga semn de carte la raspuns Trimite manuelacrina un Mesaj Privat  Reply with Quote

... mi-au dat lacrimile ... Alinuk, nu mai am cuvinte, vreau numai sa te imbratisez ! esti o invingatoare !
Mergi la inceput

dicirstea

3435 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui dicirstea  Trimite mesaj yahoo luidicirstea Adauga semn de carte la raspuns Trimite dicirstea un Mesaj Privat  Reply with Quote
Felicitari!!! Ce copii frumosi si fericiti am vazut!!!

CAPRA CU 2 IEZI

mamica lui Matei Constantin (21.05.2007) si a lui Theodor Cristian (03.06.2009)

MINUNEA MEA;www.flickr.com/photos/11558563@N06/" target="_blank"> A DOUA MINUNE 2, A DOUA MINUNE, MOS CRACIUN 2010

CE AM EU DE OFERIT

www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Ajutati-l si pe Darius! ; Sa o ajutam pe Georgi sa mearga ; Manu - papusa fara picioare
Mergi la inceput
Teutz
Teutz

1195 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Teutz un Mesaj Privat  Reply with Quote
Alinuk, iaca m-ai facut sa plang la ora asta! Emotionant! Bravo! Imi imaginez cu cata bucurie si emotie si-au desfacut cadourile si cat de fericiti au fost ca au primit ce si-au dorit. Chiar, de unde ai, nenica, atata energie?

Teutz, mami de Alexia (2006) si Maia (2010)

Mergi la inceput

membru veteran szivarvany

23966 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite szivarvany un Mesaj Privat  Reply with Quote
Impresionant, multumim Alinuk !

Mergi la inceput

inbox

1698 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite inbox un Mesaj Privat  Reply with Quote
Scriu si eu printre lacrimi, impresionant, mai ales declaratiile celor doi copilasi...

Eu vreau sa multumesc MoshuluiDC si iniMoashelor, ca anul asta chiar am simtit ca vine Craciunul urmarind subiectele acestea!

mama de fulgulet din noiembrie 2006 si de fratiorul acesteia octombrie 2010!

Editat de - inbox on 21/12/2011 09:05:54
Mergi la inceput

Laura25

13160 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiLaura25 Adauga semn de carte la raspuns Trimite Laura25 un Mesaj Privat  Reply with Quote
Felicitari tuturor celor implicati in aceasta extraordinara actiune! Felicitari alinuk! Bucuria copiilor cred ca e cea mai mare rasplata pt efortul depus.

Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me
Mergi la inceput
Pag. din 7 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina urmatoare

Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com