Fluturasi de Martie Aprilie 2011(101)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

neata fetele

azi dau de baut si papica si muuulta cafea de toate felurile, este ziua Anastasiei ce-a trecut timpul, 10 luni
asa ca serviti ce poftiti:

bb_yasmi da, am zis eu aiurea...nu nuantatot, vopseaua aia fara amoniac. dar sa stii ca este super, nu miroase ca vopseaua normala de-ti ia nasul, imi place. bine ca am nimerit repede si culoarea, eu numai cu asta o sa ma fac

ally daaa si noi la fel cu Anastasia, exact asa face si ea...umbla peste tot, la baita la fel o tinem fortat in apa ca ea vrea numai sus...asa ne distram la baita cu ea

mandreeac dar ce-am inteles eu? atunci am inteles gresit ca mi-ai scris ca sunt cam lenesa si nu comentez pozele sau ai zis de tine? oricum, m-am simtit cu musca pe caciula ca asa-i, nu comentez la poze foarte mult, eu comentez aici pozele aveti grija de voi cu raceala, multa sanatate

madutza nu mai scapati odata de raceli. acum te doare gatul si pe tine. multa sanatate si ia ceva sa nu te prinda raceala, sa-ti treaca si gatul repede. Cata sigur de la raceala are febra? poate ii mai da si ei vreun dinte?

irinuca ce frumos este globul. si eu am vrut sa fac asa dar cu noi toti in glob dar nu mai ajung saptamana asta pana in capatul celalalt al orasului. poate fac dupa Craciun, ce are?

picky asa scurt si ai fugit? nu ne mai scrii nimic despre voi/ ce mai faceti? de ce nu mai intrii?

miki ce scump este Vald Craciunel ce timizi imi par copilasii, unul parca si plangea acolo langa Cristi Vlad rontaia la biscuite, n-avea niic o treaba Andra scumpica nu s-a plictisit toata serbarea? multa sanatate puiutilor

am uitat sa va zis, la noi a nins aseara ningea asa tare, s-a si pus pe jos zapada. dar nu mare

toate mamicile.

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

lparpala hai la mine ca ninge si este zapada si eu vreau sa ninga mult, iarna fara zapada nu imi place. si mai ales Sarbatori fara zapada

yvy dar se lasa asteptati dintisorii. saracuta Larisa ce chin pe ea. poate ii ies si ei odata. si noi am avut maraiala dar au iesit si gata. ii dai calciu? pediatra imi zicea ca si calciu ajuta la iesirea dintisorilor, ca poate mai are nevoie de calciu....

alehiam arunca si la noi niste biscuiti de casa, imi plac turrta dulce nu

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

merg sa mananc, sa-i pregatesc si Anastasiei si apoi sa vad ce mai fac. curatenia este gata, am terminat aseara. de fapt, mint... mai am baile, dar alea le frec un doi. ce-a fost greu am terminat asa imi place mirosul de spalat si proaspat curatat peste tot. doar in fiecare saptamana fac curatenie generala dar acum ca stiu ca este facut pentru Sarbatori parca este altfel
dupa masa mergem la cumparaturi si mi-e groaza de aglomeratie. parca vad ca iar stam la o coada din aia imensa in Real. pe Anastasia o las cu buni , n-o mai caram dupa noi. mai avem de cumparat si ceva cadouri, sper sa gasim repede.



Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

buna dimi

roxy la multi ani pt anastasia!!!

la multi ani cristi de dya!!!


roxy sa stii ca am folosit si eu acum vreo 2 ani cred ...aaa si in sarcina cu L am folosit o data. era ff ok ca si textura/miros dar eu culorile nu le-am nimerit :( oricum eu momentan inca vreo 2 luni nu cred ca ma vopsesc ca e ok asa. acum m am facut la inceputul lui noiembrie ..mai putin si am 2 luni (la inceputul lui ianuarie)

mada, miki, cami, andreea cum se simt copilasii??

pooop fetele!!!


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-buna dim. fetelor!
-miki- foarte frumoasa atmosfera de Craciun de la serbarea Vladut. Andra o gingasa.iar tu esti slaba, slaba, si finuta,mai slaba si mai finuta decat mi te imaginam
-yvana- multumim.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyadyazuza spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

buna dimi

roxy la multi ani pt anastasia!!!

la multi ani cristi de dya!!!


roxy sa stii ca am folosit si eu acum vreo 2 ani cred ...aaa si in sarcina cu L am folosit o data. era ff ok ca si textura/miros dar eu culorile nu le-am nimerit :( oricum eu momentan inca vreo 2 luni nu cred ca ma vopsesc ca e ok asa. acum m am facut la inceputul lui noiembrie ..mai putin si am 2 luni (la inceputul lui ianuarie)

mada, miki, cami, andreea cum se simt copilasii??

pooop fetele!!!


mamica implinita cu 2 comori !!

buna dimi
multumesc yasmi pt urare. la multe lunite si din partea noastra anastasiei de roxy
alina felicitari. tare m-am mai bucurat si eu. cand citeam mai mai sa imi dea lacrimile asa emotionata eram. parca eram eu grvi. sarcina usoara si cat mai aproape de termen
yasmi felicitari pt semnarea contractului
spor la cumparaturi si treburi la toate mamicile
noi suntem bine.
va



http://www.milupa.ro/club-milupa/album/7329
un like si adauga la favorie un vot in plus pt cristian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Neatza!

eu tot in urma sunt, Andra n-are stare toata ziua, barbata-miu sta la munci etc....ce m-ar ajuta cineva sa stea cu Andra macar trei-patru ore sa fac si eu treaba legata
cu sanatatea mai bine, azi iar m-am trezit cu durere de cap
Va multumesc pt gandurile bune, ma gandesc la voi toata ziua
Fug ca maraie sefa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Neata fetele!

multumesc de cafea

yasmi
, copilasii nu mai au febra, dar tusesc amandoi in continuare. La pranz ma duc sa-i iau acasa. Acum dimineata am de umblat din nou. Voi ce faceti?

roxy,
la noi a nins putin azi-noapte si a mai ramas putin zapada pe masini si frunze...Tu mai iesi zilnic cu Anastasia afara?

strumph,
ce faci? Cam rar pe aici..vezi ca te trec la catalog nemotivat

pupici fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

Neatza!

eu tot in urma sunt, Andra n-are stare toata ziua, barbata-miu sta la munci etc....ce m-ar ajuta cineva sa stea cu Andra macar trei-patru ore sa fac si eu treaba legata
cu sanatatea mai bine, azi iar m-am trezit cu durere de cap
Va multumesc pt gandurile bune, ma gandesc la voi toata ziua
Fug ca maraie sefa

mami de fete frumoase:

MARIA si ANDRA si de ingeras

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

mada poop copilasii. noi suntem bine, urmarim caninul

delia, dya

strumffffffffffff ce faci?????????????

miki fff frumoase pozele~!!! dar si mai frumosi copilasii si mami!! acum ca l am vazut pe tati sunt in ceata cu cine seamana andra si vlad parca si voi doi semanati

pe mine ma doare un dinte .....nu stiu ori am tras curent ori mi s a umflat falca de ma doare si ochiul si partea de nas... cred ca imi este somn si de aia ii dau la junior fructele si la nani cu noi!!

smochine ii pot da??? ca fistic oricum a papat


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput