Fluturasi de Martie Aprilie 2011(101)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Neata fetele!

aseara am disparut in ceata ca am mers sa luam copii de la mama. Am fost apoi cu Cata la spital, nu are nimic la plamani, doar este f rosu in gat si tuseste nasol. Febra nu mai au nici unul, dar sunt amandoi pe antibiotic.

yasmi, ma intrebai aseara de smochine, eu ii dau uscate, le molfaaie, se mozoleste toata dar stau langa ea sa nu rupa vre-o bucata prea mare. Tu cum te mai simti?

catank, cred ca poti lua si Paracetamol daca te simti rau, si in sarcina era permis.

cami, cum iti mai e piciorul?

alexina, sa ma anunti si pe mine cand ninge la voi..sa stiu daca mai e cazul sa-mi iau placa la mine de revelion. Pe net zice ca nu o sa prea ninga . Am vazut pe Fb cozonacul tau

mandreeac, Rares cum mai e? A mai facut febra?

delia, tu cum te simti?Ti-ai mai revenit? tare faza cu trezitul dupa 30 de ani

miki, sa treaca tusea si mucisorii Andrei. Eu ti-am spus de gurita deschisa a lui Vlad ca asa sta si cristi ..si el respira tot numai pe gura...Daca ii operam acum nu facem nimic, vor creste la loc...Imi pare rau de calc tau..ar tb trasi la raspundere cei de la Electrica...

lalely, wow Jaristea...au ceva banuti cei de la firma Ma bucur ca te-ai simtit bine si ai si dansat

Strumph, spor la impachetat! sper ca iti e mai bine cu ochiul

Ally, cand plecati la surori?

Fug la treaba, am de facut papa pt Catalina si pt noi..si nu stiu ce sa fac

pupici sa aveti o zi buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

vai cat m-am enervat, am stat juma de ora sa scriu ditamai mesajul si intr-o clipa a venit piscoata sa butoneze ea la laptop si a sters mesajul , tot scrisul s-a anulat, pe ce pisici de tasta o fi apasat ? care se pricepe , s-o mai putea remedia ceva ? eu nu mai scriu odata iar mesajul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui strumphitza

vai cat m-am enervat, am stat juma de ora sa scriu ditamai mesajul si intr-o clipa a venit piscoata sa butoneze ea la laptop si a sters mesajul , tot scrisul s-a anulat, pe ce pisici de tasta o fi apasat ? care se pricepe , s-o mai putea remedia ceva ? eu nu mai scriu odata iar mesajul


strumph,La mine mai mergea sa-i dau Back, dar acum nu cred ca mai poti sa-l recuperezi,ca ai mai scris si alte mesaje, dar sunt sigura ca ai scris cuvinte frumoase pentru fiecare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

offf... in loc sa ma duc la treaba eu stau pe laptop, am pus piscoata in patut sa nu mai vina calare peste mine da vad ca nu ii place, sta agatata peste gardut si maraie la colt ca un catel, sa o iau de acolo si sa o pun jos, vrea ea sa cotrobaie peste tot, pana ajunge iar la taste si imi strica treburile pe aici

deci am sa reiau pe scurt ce scriam in mesajul lung de mi l-a sters donsoara "naughty fingers"


alexina, nu gatesc nimic la socri, desi aveam in plan, dar am spus sa nu ma bag eu intre oalele ei, nu ca nu ar merita la asa o bucatarie , stii tu dar am sa fac romaneste pentru anul nou la mine acasa, pentru mine si nick dupa ce venim de la ei de craciun la ei se mananca curcan si fel de fel de alte aperitive , budinci, si alte minunatii ca nici nu-mi mai aduc aminte ce am servit anul trecut Pupici la balerina Teea care se da cu saniuta

Ally spor la facut planuri, frumos cu surorile de sarbatori

madutza sper ca sunt mai bine Bolnaviorii tai, si Cristi sa isi revina complet pana la ziua lui voi cand plecati pentru revelion in Bucovina si cat stati? Spor la prajiturit ca stiu ca azi /maine te ocupi de ele poti sa trimiti una via London ca nu ma supar

Yasmi nu am apucat sa te felicit pentru casuta, va urez clipe minunate de neuitat in ea si sa fiti fericiti asa cums unteti acum

Andreea ma bucur tare ca ti-a placut felicitarea sanatate tie si micului Buda, sper ca nu sunteti cu muci si febra

cami ti-am raspuns la PM

Yvyana , gata cu hotii, am pus alarma si acum fac si eu ca madutza, chit ca ies numa pana la coltul strazii sa cumpar paine pun alarma faza cu tiganmii si ciocolata, da... am patit-o si noi cand eram mici si nu dadeam drumul la nimeni, odata l-am tinut la usa si pe unchiul pana a venit taica miu ce mai faceti voi, Lari e bine ?

Catank, acum v-ati procopsit cu de toate pentru toti ? ia sa va faceti bine sa mergeti sanatosi la tataie in Moldova, da ?

lalely, ma bucur tare ca te-ai distrat la petrecere asa da, din cand in cand sa te mai relaxezi si tu

Trimit asta si revin, sa nu mi-o patesc iar cu tastele lu donsoara naughty fingers ca tre sa o iau idn patut ca mi-a facut capu calendar destul deja de cand maraie la coltul patutului jucariile nu mai sunt bune si nici interesante

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Nana , mi-e dor de tine si de cafeluta de la ora 5 dimi cand ne-o mai servesti, nu ca as vrea sa te trezesti mereu la ore mici, si la 7-8 e bine

madutza ochiul e la fel, cica tre sa nu ma mai stresez prea tare si sa ma relaxez, poate in anul care vine ce faci bun azi ?

roxy, tu cred ca esti pana in gat in treaba, ia zi ce gatesti? numa eu fac mentosane pe net, nu ca nu as avea treaba, 2 masini de pus la spalat, ceva curatenie in casa, dar vine menajera acusi la 11 si mai am de iesit sa cumpar cadou piscoatei ca am tot amanata ca nu eram hotarata, azi tot tre sa ies sa ii iau Anastasia ce boacane face? ai inceput sa ii dai lp sa o obisunuiesti cu gustul si biberonul ?

Simona , mami de 3 flacai , cred ca esti ocupata pana peste urechi acum , cand ai o clipa libera sa mai treci pe la noi sa ne spui ce mai faceti

Ioana cum stai cu pregatirile? ai pus de facut sarmale ? sau e prea devreme ? hai ca prostesc, mai bine ma duc la treaba mea

Irinuca frumos globul, o idee buna , dar noi nu mai avem timp sa ii face,, vorba lui Roxy, merge si dupa, macar sa aiba amintire daca nu e timp sa il si agatam in pom anul asta, la anu ` pupici la spiridusa

Alina06 unde disparusi? treaba multa acum dupa taiatu` lu` Ghita nu ? faci carnati, caltabosi ? tu cum te simti cu burtica ?

Ailed, gata curateniile? sau esti iar pe la shopping? dodo ce mai spune? iar va certati pe laptop?

Gata, ma duc sa pun si eu la spalat hainele piscoatei si apoi o sa mai am vreo 2 masini, 2 lenjerii de pat si alte haine de ale noastre astia mari, sa se usuce pana maine cand facem bagaju sa plecam



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Strumph, maine prajituresc si paimaine dimineata vreau sa merg sa-mi fac unghiile, dar tb sa ma programez..si am tot amanat si nu stiu daca mai gasesc acum loc....sun acum la ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

gata, sambata la 10 merg sa-mi inrosesc unghiile din nou si apoi sa ma coafez
Strumph, azi fac papa Catalinei din piept de gainuta de la mama, iar pt noi trei am tot niste piept de pui d ela Fragedo, cumparat gata feliat pe care-l fac la Tefal iar garnitura pun brocoli

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

offf mada iarasi sunteti pe antib???? dar nu le faci un exudat inainte de a le da antib??? multa sanatate va doresc!!

strumf multumim frumos. poop piscotica!!

sa imi laud si eu putin juniorul.....statea in picioare langa patut si maraia saracutul.....mai nu imi spunea "urca ma sus sa ma culc" l-am pus in patut si eu am fugit sa ii fac laptele. 1 minut a durat...cand m am intors el dormea ca o broscuta cu fundul in sus si plinnnn de kk pe body-spate uite asa doarme si acum..... oare sa il trezesc sa ii dau laptele facut (a papat fructele la 10) si sa il schimb??? sau sa il las in pace??


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

strumph gata raspunsul pt tine

mada tot ma doare piciorul
da mi-am pus dresurile de vene
si imi strange piciorul bine
si ma simty ceva mai ok
momentan

eu am niste emotii fetelor
pt ca in a treia zi de craciun
de sf stefan fac endoscopie
si mi-e o frica de mor de ea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

am si eu o intrebare: noi folosim pampers 4+. am rugat pe cineva sa imi cumpere si mi-a luat 4 maxi 7-18 kg. este acelasi??? nu mai am ambalajul de la 4+ sa vad pt cate kg era...cine ma ajuta???
multumesc.


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput