Clubul "babelor" FIV-oase

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns daniela74 spune:

Aristica,ai luat deci initiativa,ai facut-o si pe asta bravooo,sa dea Dumnezeu sa fie clubul`norocoaselor si sa plecam toate invingatoare de aici.
va pup fetelor,pe toate in parte,ca tare imi sinteti dragi

daniela,
urmeaza fiv 5 in ian-fev 2012,ULTIMUL..........te rog, Doamne

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aadina spune:

Ma alatur si eu grupului si va doresc tuturor sa parasiti cat mai repede acest club

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinuka_g spune:

buna seara!
cred ca sunt si eu suficient de baba pentru clubul asta
luna trecuta facui 38 de ani si 10 ani de cand am pierdut prima sarcina..
am si cont pe un alt forum de aproape 4 ani, multe vin si multe trec, eu tot la statutul de aspiranta vesnica..
va pup si Doamne-ajuta tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

asa....si ce facem aici???

io vreau sa ninga si ma tot uit in felinar in speranta ca vad fulgisorii minunati.


3 sarcini extrauterine
FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A
3 FIV-uri nereusite
2 FET-uri nereusite
urmeaza FIV4... in toamna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 5ab1na spune:

eu sunt baba conform hormonalelor...
of
va doresc sa deveniti intai gravide si apoi mamici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Citat:
citat din mesajul lui samira33

asa....si ce facem aici???

io vreau sa ninga si ma tot uit in felinar in speranta ca vad fulgisorii minunati.


3 sarcini extrauterine
FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A
3 FIV-uri nereusite
2 FET-uri nereusite
urmeaza FIV4... in toamna




Eu m-am luat dupa semnatura ta, ca urmeaza FIV si cand colo se face galerie ptr.beta frumos. Asa ca multa bafta draga mea si asteptam vesti bune

Nu stiu daca ma pot numi vechitura, insa ne luptam de mult cu infertilitatea (10ani pana la sarcina cu Vlad) am invins o data, dar am si plans de multe ori, ultima data in mai anul acesta, eram in cursa bb2 pierdut la aproape 4 luni. A#537;a ca mare dreptate ca nu este suficient un test pozitiv ( cu toate ca ptr.mine au insemnat mult, ca nu am vazut prea multe), trebuie sa ne tinem pruncii in brate. La fiecare pierdere, si au fost 3, am zis ca mai bine nu obtineam sarcina, suferinta ar fi fost mai mica, decat sa-mi fac sperante si apoi sa ma prabusesc, durerea nu se poate descrie.
Nu am renuntat, ma rog iepurasului sa-i aduca lui Vlad un fratior/surioara, asa ca in curand dau startul si oricum raman/citesc pe aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

mai fete...cred ca la babe se incadreaza cine are multi ani de incercari fara rezultat,cine are multe Fivuri la activ,cine are hormonale de "don'soara"
varsta biologica nu-i un criteriu.

many,multumesc si eu sper sa vin cu vesti bune.
si mare adevar ai spus:cine isi imagineaza ca Beta pozitiv inseamna relaxare se cam pripeste.
cand voi avea Beta pozitiv cred ca voi avea cea mai rezervata atitudine ever si ma voi putea relaxa doar cand imi voi tine pruncusorul in brate.



3 sarcini extrauterine
FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A
3 FIV-uri nereusite
2 FET-uri nereusite
urmeaza FIV4... in toamna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinuka_g spune:

dac varsta biologica nu conteaza, probabil conteaza 10 ani de incercari, aproape 5 cu actualul sot...
FIV-uri n-am, sunt la primul, dar nici nu-mi doresc..
iar hormonalele mi-s nashpa, amh-ul e zero virgula..
daca se considera ca sunt oaresce "tinerica" asta e..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela74 spune:

Citat:
citat din mesajul lui samira33

asa....si ce facem aici???

io vreau sa ninga si ma tot uit in felinar in speranta ca vad fulgisorii minunati.


3 sarcini extrauterine
FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A
3 FIV-uri nereusite
2 FET-uri nereusite
urmeaza FIV4... in toamna


pai deocamdata iti facem tie galerie,sa iasa beta frumos si il asteptam pe mosu' sa vedem ce ne-o mai aduce anul acesta
printre altele eu sint racita cobza,l-a mincat undeva pe al meu sot sa mearga simbata la ski si s-a intors cu virusi,pe care bineinteles ca mi i-a dat si mie,ca de impartim totul .Stiu ca acuma o sa tusesc mult si bine,asa fac eu dupa raceala si mai ales ca se apropie fiv-ul,de fiecare data am tusit,cred ca-i facatura.

daniela,
urmeaza fiv 5 in ian-fev 2012,ULTIMUL..........te rog, Doamne

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Pai nu trebuie sa facem/spunem ceva anume aici cred ca orice discutie e binevenita
Many , Brundaria aveau astia de la pro tv o vorba "Jos palaria", asa ma inclin in fata voastra citindu-va semnaturile/ povestile.Vreau sa cred ca totul in viata asta are un sens, si va exista acel moment de fericire pentru fiecare ( Many la tine va fi pt a doua oara dar la fel de asteptat)
Eu am aproape 4 ani vechime in lupta asta, uneori pare o eternitate, alteori nu stiu cum a trecut . Cred cu tot sufletul ca voi reusi, intr-un fel sau altul, am sufletul deschis la orice varianta
Fetelor f rar am cunoscut femei asa puternice si hotarite ca Samira, e o bucurie sa discuti cu ea si are un suflet asa de mare si frumos , exact ca ochi ei albastri. Sper din suflet sa fie luna ei norocoasa si sa incepem bine acest capitol.
Aristica e o zuza mica , in continua miscare ( de aia cred ca e si asa slabutza), mare iubitoare de "lighioane" in 4 picioare, care reuseste de fiecare data sa ma faca sa zambesc. Mai isi ia si cite o mustruluiala cand intra in vartej , dar e o fata minunata.
Laura ii sclipesc ochii , se citeste o fericire pe chipul ei ( eu doar gravida am vazut-o) , de iti vine sa spui ca ai face orice sa stii cum e....
La fel as putea vorbi despre foarte multe fete, si cred ca asta am castigat in astia 4 ani, o fi mult , o fi putin...

Mergi la inceput