Strumfi & prichindei iulie-august 2011 (30)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristelle25

Citat:
citat din mesajul lui LORIALEX


Adevaru-i ca-i tare ciudat sa faci Craciunul vara ,dar ....asta este!
Multe bunatati face-ti voi acolo si ca de obicei,noi romanii mancam nu gluma
Sarbatori fericite si va invitam la noi,la frig

Loredana
mamica fericita de Alexia(20 Iulie 2003) si Luca(4 Iulie 2011)
http://lb1f.lilypie.com/tTMmm4.png
http://lbyf.lilypie.com/a3iqm4.png


Nu m-a logat si normal ca am pierdut mesajul pe care il scrisesem
Sa stii ca m-am gandit la tine Lori si la Canada cand am scris mesajul..tare as vrea sa vizitez .

Anamaria nici eu nu stiam de obiceiul cu mamaliga si mie mi-a facut greata..

Miha

Citat:
citat din mesajul lui navicula

cristelle25am ras copios.Multumesc am vazut poze sunteti o familie foarte frumoasa
Andra ma bucur ca ia placut Evei la bazin.

Alina , Paula Maria(9 octombrie 2007) si Luca Tudor (25 august 2011)


De abia acum m-am prins ca de fapt tu mi-ai facut complimente ..Scuze ..si multumesc mult!

Mie nu imi place sa beau lapte de vaca d-apai cel de capra..In schimb mananc branza la greu

mami fericita de strumf Vlad Rafael (9 iulie 2011)


Noi suntem mari amatori de musafiri,deci esti oricand bine venita cu familia

Loredana
mamica fericita de Alexia(20 Iulie 2003) si Luca(4 Iulie 2011)
http://lb1f.lilypie.com/tTMmm4.png
http://lbyf.lilypie.com/a3iqm4.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

Lori, te mai intreb o data:)))), la cate grade frig muschiul in cuptor? 180, 200 grade?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristelle25 spune:

Saru'mana Lori de invitatie esti tare draguta...cine stie ..poate o sa ajungem vreodata si pe acolo..se spune ca : "Ai grija ce iti doresti.." Mie mi s-a mai intamplat sa visez asa cu ochii deschisi si peste putin timp sa ma trezesc in situatia pe care am visat-o

Acum e ora 23..strumfulica a adormit dupa indelungi rugaminti din partea lui tati ca in seara asta am sarit peste baie ca am facut o plimbare mai lunga pe afara ..aglomeratie de iti vine sa o iei razna..parca sunt nebuni de Craciun si numai in centru de gasesc sa vina
Acum ma bag si eu sa vizionez un rest de film care de obicei are efect de somnifer dupa doar 10 minute..
Va pup..pe maine

mami fericita de strumf Vlad Rafael (9 iulie 2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxybarbu spune:

Buna seara fetele

Din pacate eu zilele astea chiar nu pot sa tin pasul cu voi
Am atata treabaaaaaa

Nu am reusit sa recuperez tot si ce am citit nu prea am retinut!
Dar promit ca la noapte citesc tot pana atunci vreau sa ii spun Feliciei ca ma bucur sincer si din tot sufletul ca Bitzu este bine,mi-au dat lacrimile de fericire cand am citit ca este ok

Despre Alexia nu prea am ce sa spun pt. ca a cam stagnat in tot
NU se ridica in fundulet,nu vrea sa manance supa crema la bilanutul de 6 luni avea 70 cm 7,500 kg

Puuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuup toate mamicile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristelle25 spune:

Felicitari pentru parametri Roxy..si stai linistita ca sunt copii care stau in fund abia la 10 luni.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Krissy spune:

Citat:
citat din mesajul lui adra_bell

Miha, am vazut ca fetele fac f multe dulciuri raw, cu baza din tot felul de seminte, iar ca indulcitori folosesc sirop de agave/artar, miere, pudra de stevie. Eu, personal n-am incercat, nu gasesc minuni d-astea in Giurgiu, ca as incerca un tort raw, prea il lauda ca-i delicios.
Dar ma intereseaza sa prepar si meniuri crude, desi noi nu suntem vegetarieni

Si eu sunt fun raw, am inceput in timpul tratamentului Sophiei, dar fiind ca avea multe restrictii (fara grau, lapte, ou si zahar rafinat), si asa am dat peste multe retete minunate si sanatoase, pe www.rawmazing.com. Unele prajituri sunt chiar gustoase si iasa bine, dar e drept ca aici orice ingrediente imi sunt la indemana. www.rawmazing.com/raw-orange-chocolate-cheesecake/" target="_blank">Asta e tortul meu favorit, cu cashew (nu stiu cum ii zice la nuca asta in romaneste) si portocale.

Anda, nu stiu ce sa-ti recomand de pe piata romaneasca, aici este se numesc Alimentum sau Nutramigen. Trebuie sa-i spuna cu "proteine extensiv hidrolizate" ca sa fie hipoalergenica. La cautare in ro am gasit APTAMIL PEPTI, dar nu stiu daca si unde se gaseste. Succes!

Cristina, mami de www.totsites.com/tot/sophiantonia" target="_blank">Sophia Antonia (1 martie 2007) si Philip Christian (16 august 2011)

Poze

"The past is history, the future’s mystery, the present is a gift – that’s why it’s called the present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

caju, cred

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vn_edelweiss spune:

Miha, multumesc mult pentru mesaj, asa este, sunt prea sensibila, ma consum pentru nimicuri cateodata; parintii sotului nu sunt langa noi si nu suntem prea apropiati…Vad ca tu esti foarte apropiata de socrii tai desi poate au alta mentalitate …Ai mei sunt toti in Romania
Am momente cand ma simt puternica si momente de slabiciune cand ma simt infranta..
Anda, multumesc pentru cuvinte frumoase, imi pare rau pentru prietena ta, isunt sigura ca il iubeste dar uneori este foarte greu; si eu am trecut printr o amniocenteza si o cumplita asteptare, nu stiu ce as fi facut dar azi stiu ca nu as mai face un copil ca Emma…nu e numai suferinta mea, ci si a ei, eu o iubesc asa cum este, dar privirea celorlalti, dar teama ca nu o sa mai fiu intro zi, dar societatea asta care este ca o jungla pentru ea…
Ana, o floare pentru tine mamico, multumesc pentru ganduri ; stii si sotul meu este leu si este exact ca al tau..Eu sunt taur si nu ma las deloc ba chiar o caut cu lumanareacum se zice :d Al meu rar isi cere scuze, depinde cat de tare il enervez. Am un fisier cu descrieri ale fiecarei zodii, si leul e comparat cu regele Siamului din filmul « Ana si regele »
La multi ani fericiti impreuna si la cat mai putine « certuri » desi cateodata parca simtim nevoia sa ne si certam
Lori, multumesc mult pentre gandurile acestea care vin din sufletul tau frumos, si eu iti doresc numai bine si ma bucur mult ca te am cunoscut
Krissy,multumesc mamico, inutil sa iti spun ca te citesc cu maaare placere de fiecare data, toate sfaturile tale sunt utile
Pup toate mamicile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Citat:
citat din mesajul lui vn_edelweiss

Miha, multumesc mult pentru mesaj, asa este, sunt prea sensibila, ma consum pentru nimicuri cateodata; parintii sotului nu sunt langa noi si nu suntem prea apropiati…Vad ca tu esti foarte apropiata de socrii tai desi poate au alta mentalitate …Ai mei sunt toti in Romania
Am momente cand ma simt puternica si momente de slabiciune cand ma simt infranta..
Anda, multumesc pentru cuvinte frumoase, imi pare rau pentru prietena ta, isunt sigura ca il iubeste dar uneori este foarte greu; si eu am trecut printr o amniocenteza si o cumplita asteptare, nu stiu ce as fi facut dar azi stiu ca nu as mai face un copil ca Emma…nu e numai suferinta mea, ci si a ei, eu o iubesc asa cum este, dar privirea celorlalti, dar teama ca nu o sa mai fiu intro zi, dar societatea asta care este ca o jungla pentru ea…
Ana, o floare pentru tine mamico, multumesc pentru ganduri ; stii si sotul meu este leu si este exact ca al tau..Eu sunt taur si nu ma las deloc ba chiar o caut cu lumanareacum se zice :d Al meu rar isi cere scuze, depinde cat de tare il enervez. Am un fisier cu descrieri ale fiecarei zodii, si leul e comparat cu regele Siamului din filmul « Ana si regele »
La multi ani fericiti impreuna si la cat mai putine « certuri » desi cateodata parca simtim nevoia sa ne si certam
Lori, multumesc mult pentre gandurile acestea care vin din sufletul tau frumos, si eu iti doresc numai bine si ma bucur mult ca te am cunoscut
Krissy,multumesc mamico, inutil sa iti spun ca te citesc cu maaare placere de fiecare data, toate sfaturile tale sunt utile
Pup toate mamicile



Loredana
mamica fericita de Alexia(20 Iulie 2003) si Luca(4 Iulie 2011)
http://lb1f.lilypie.com/tTMmm4.png
http://lbyf.lilypie.com/a3iqm4.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxybarbu

Buna seara fetele

Din pacate eu zilele astea chiar nu pot sa tin pasul cu voi
Am atata treabaaaaaa

Nu am reusit sa recuperez tot si ce am citit nu prea am retinut!
Dar promit ca la noapte citesc tot pana atunci vreau sa ii spun Feliciei ca ma bucur sincer si din tot sufletul ca Bitzu este bine,mi-au dat lacrimile de fericire cand am citit ca este ok

Despre Alexia nu prea am ce sa spun pt. ca a cam stagnat in tot
NU se ridica in fundulet,nu vrea sa manance supa crema la bilanutul de 6 luni avea 70 cm 7,500 kg

Puuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuup toate mamicile

de printesa Alexia Carla (28.06.2011)



Felicitari pentru parametri si nu te mai gandi la ce scrie in carti ca doar nu am facutcopii ca-n carti ,serios
Ai un copil frumos,sanatos si asta-i cel mai important.Unii-s mai mancaciosi,alti mai zambareti,altii mai precoce in toate,dar asta nu-nseamna ca al tau nu este ok
Hai te pup si ...fruntea sus!

Loredana
mamica fericita de Alexia(20 Iulie 2003) si Luca(4 Iulie 2011)
http://lb1f.lilypie.com/tTMmm4.png
http://lbyf.lilypie.com/a3iqm4.png

Mergi la inceput