Strumfi & prichindei iulie-august 2011 (30)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

nEATZA va dau o cafea buna si caldaaaa.....

krisy o placere sa te citesc.....mai ales ca vb asa frumos de mama ta,sa te bucuri de ea!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns minolau spune:

Am luat decizia sa doarma cu noi deoarece pe la o luna se ineca frecvent si decat sa pateasca ceva si sa nu o aud...asa eu si sotul eram mereu atenti si dormeam iepureste. Acum as mai dormi ziua cu ea dar nu mai pot, imi ajung cele 5 ore de somn pe care le prind noaptea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

'Neata,

Alexia cum a dormit Bubu azi-noapte?

Minolau sa stii ca la mine faza cu mersul cu masina in sarcina a avut 2 rezultate total diferite . Lui Razvi i-a placut din prima in masina, ba chiar cand nu adormea il puneam in scoica si dadeam ture cu masina si in 2 min era dus in lumea viselor , insa la Andra e diferit, ei nu-i place mai deloc, e fitzoasa .

Lissa ma bucur ca nu mai are Anusca febra .

Anca felicitari pentru somnicul prelungit si bafta la cumparaturi.

O zi frumoasa tuturor

Crisspy, fericita de Razvi si Andra - Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns minolau spune:

Miha, eu sunt acea Minodora de pe Fb, unde intru mai des.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns minolau spune:

Inca de cand am scos-o din maternitate, a facut niste ochi mari cand a auzit motorul, la fel se intampla si acum. Ba mai vrea sa priveasca si sa stea in fund. De cele mai multe ori adoarme m atunci cand avem un drum mai lung.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlyMih spune:

Neata

Ianis a dormit bn si asearaa fost mofturos pana pe la ora 12 apoi somnikma duc ca a facut ochisori ..ii dau papa si apoi ma bag la treaba

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia_ada spune:

Citat:
citat din mesajul lui crisspy

'Neata,

Alexia cum a dormit Bubu azi-noapte?

Minolau sa stii ca la mine faza cu mersul cu masina in sarcina a avut 2 rezultate total diferite . Lui Razvi i-a placut din prima in masina, ba chiar cand nu adormea il puneam in scoica si dadeam ture cu masina si in 2 min era dus in lumea viselor , insa la Andra e diferit, ei nu-i place mai deloc, e fitzoasa .

Lissa ma bucur ca nu mai are Anusca febra .

Anca felicitari pentru somnicul prelungit si bafta la cumparaturi.

O zi frumoasa tuturor

Crisspy, fericita de Razvi si Andra - Maria

neata !!
multumesc de cafea delicioasa si ma scoala din morti
Crisspy Bubu s-a culcat aseara la 9 , a papat pe la 1.30 si s-a trezit la 8, a papat si de la 9 doarme si acum ....a vb de dimineata de ne-am pus pernele in cap si eu si tac-su :)) parca este un mic chinez :))sau arab...atat de incalcit, dar foarte cursiv i cu pauze si intonatiile de rigoare :))
La gingie jos se vede pe inetrior o umflatura (cred ca am mai spus ),
Pup dulce pe toti 3,tu , Razvi si Andra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

Legat de lactate, simt nevoia sa mai adaug ceva...
Zona de munte in care ne aflam noi, mai corect imprejurimile si Miha o sa-mi dea dreptate ca stie si cunoaste zona, majoritatea taranilor nu pot trai fara vaci, capre, oi si asta pt ca de aici provine mancarea lor cea de toate zilele, ei nu cumpara din marketuri, mall-uri ca noi.
De cand ma stiu bunicii nostri cresc vaci si mananca lapte si branza facuta de ei. Acum nu garantez ca lactatele cumparate sunt bune si cred ca nu prea sunt bune, dar cele adevarate, facute de bunici sunt. Bunica sotului meu are peste 80 ani si recent a spus ca nu ar renunta la vaca pt ca toata viata a avut vaca si este sursa lor sigura de hrana. Deci, lactate se mananca la greu si dupa cum vedeti, bunicii nostri sunt mai sanatosi decat noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

Alexia e bine ca a reusit sa se odihneasca, si voi cu ea. Cat despre vorbarie si la noi este la ordinea zilei, cateodata pare ca ne si cearta.

Eu sper ca la Andra sa fie la fel ca la Razvi cu dintii. La el apareau cate 3 odata si nici nu ne dadeam seama cand ieseau

Crisspy, fericita de Razvi si Andra - Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

si lui Eric ii place in masina , nu avem probl cu plansul.
Alexia, ma bucur ca a dormit tzuca mica.
Pup la toate fetele
Numar zilele pana joi parca e o vesnicie. Dimineata ajunge Cristina, numai asta am in cap

Mergi la inceput